Гроші, Кар'єра, Новини

Де заробити на фрілансі: список сервісів

06 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Українські компанії масово переводять співробітників на віддалену роботу. Деякі бізнеси вже почали проводити скорочення або урізати зарплатний фонд.

У цих умовах українці стали активніше цікавитися фрілансом. Так, за даними найбільшої фріланс-біржі Freelancehunt, з 16 по 22 березня до майданчика приєдналися на 50% більше нових користувачів. Кожен третій вказав, що реєструється «через ситуацію в країні».

Що відомо про український фріланс

  • За підсумками 2019 року середній гонорар українських фрілансерів за проєкт виріс до 2000 грн. Найчастіше замовляють послуги з програмування і дизайну.
  • Фрілансери, які працюють на локальному ринку, у 2019 році стали заробляти більше. Програмісти в середньому отримують 23000 гривень в місяць, копірайтери – близько 14000 грн.
  • Рекрутинговий порт hh.ua|grc теж відзначає, що найактивніше фріланс наймають в IT, телеком, PR і маркетингу. При цьому 53% роботодавців готові платити менш як 16500 грн, а 29% – до 27900 грн.

Наводимо список найбільших майданчиків, на які варто звернути увагу в першу чергу.

Freelancehunt

За сервісом та функціоналом Freelancehunt нагадує портал Freelance.ua, однак має цілий ряд особливостей.

По-перше, для того, щоб зареєструватися додатково потрібно вказати номер вашого телефону.

По-друге, біржа замість створення обмежень робить акцент на функціональних перевагах: за 100 гривень ви можете отримати пакет додаткових можливостей.

Статус ПРО(професіонала) істотно спрощує багато робочих моментів, дозволяє швидше набрати рейтинг і піднятися в списку виконавців, проте, далеко ще не є гарантією вашої майстерності.

Як і на всіх попередніх сервісах, замовник має право вибрати виконавця, а по завершенню роботи – залишити відгук, який зможе підняти виконавця в рейтингу. Крім того, залишити відгук замовнику може і виконавець.

Значною перевагою сайту freelancehunt.com є можливість зворотнього зв’язку замовника з фрілансерами і відкритого обговорення проекту ще на етапі пошуку виконавця. Фахівці мають можливість задати запитання, а також відкидати неадекватні замовлення: за надмірно заниженою ціною, замовлення, які мають ознаки порушення законодавства, шахрайства тощо. Інша популярна «фішка» цього сайту – оголошення конкурсів, коли кожен учасник може надати замовнику свій варіант виконання його завдання.

Freelance.ua

Ще одна велика біржа з ​​фокусом на українських виконавців і повним списком спеціалізацій.

Замовлення теж можна проводити за системою «безпечної угоди» – при цьому кошти резервуються до виконання завдання та обміну відгуками. Гроші виводяться протягом 2 робочих днів, комісія складає від 15 грн до 10% від бюджету проєкту, її оплачує замовник. Для виконавця комісій немає.

Без використання «безпечної угоди», комісія за виведення складе 3%. Також можна купити Pro-аккаунт. Він коштує 125 грн/міс і дозволяє розсилати необмежену кількість пропозицій на замовлення, відповідати на обрані замовлення, покращує ранжування і підвищує рейтинг

Kabanchik

Це онлайн-сервіс замовлення послуг, де можна знайти не тільки традиційний фріланс, а й замовлення на клінінгу, ремонт, будівництво і так далі. У 2019 українці замовили на ньому послуг на 155 млн грн.

Як розповіли на платформі, з початку березня кількість реєстрацій зросла на 25%, зростає кількість онлайн-фахівців: копірайтинг, рерайт, набір тексту, дизайн і т.п.

Зростає і статистика замовлень:

  • На 30% більше – в категорії кур’єрської доставки. Середній чек – 160 грн.
  • На 20% більше – у репетирів для віддаленого навчання. Середній чек – 320 грн.
  • На 60% зросли замовлення на перукарські послуги. Середній чек – 370 грн.

Щоб вивести гроші з балансу потрібно прив’язати карту до профілю і зробити запит на виведення коштів. Після цього гроші надійдуть на карту.

Комісія сервісу знімається зі фахівця після успішного закриття замовлення – 5 до 20% залежно від категорії.

Також у фахівців є можливість самостійно підвищити комісію від базової та таким чином отримувати розсилку з актуальними замовленнями раніше інших, а також відгукуватися на замовлення в перші 5 хвилин після публікації.

Upwork

Найбільша міжнародна фріланс-біржа. Для реєстрації доведеться ретельно заповнити профіль і пройти попередню модерацію. Крім досвіду, потрібно вказати погодинну ставку, записати відео про себе і так далі.

Для прикладу, середня ставка фрілансерів у світі за даними Payoneer – $ 21/год. А сам Upwork публікував топ самих оплачуваних професій за 2019 рік зі ставками до $215/год.

Валюта біржі – так звані коннекти, які дозволяють оформити заявку. Кожен коштує $0,15, необхідну кількість розраховує в залежності від обсягу замовлення. Наприклад, за подачу гонорар на суму від $50 до $599 потрібно заплатити 4 конекти.

Є також платний аккаунт Freelancer Plus, який коштує $15/міс і дає 70 коннектів, а також інші переваги. Крім цього, фрілансери платять комісію за роботу в залежності від суми договорів із замовником. З перших $500 заберуть 20%, до $10 000 – 10%, потім – 5%.

Українці найчастіше виводять гроші з Upwork через платіжну систему Payoneer. Вона також дозволяє отримати фізичну карту для розрахунку в терміналах і магазинах. Її річне обслуговування обійдеться в $30, а за зняття в банкоматі спишуть $3,15.

Безкоштовний переклад з Upwork на Payoneer буде йти до 2 днів, швидкий прийде за 2 години та обійдеться в $2,50. Якщо захочете вивести гроші на банківський рахунок, можна сформувати SWIFT платіж на суму від $300 і з комісією 2%. Тоді гроші будуть йти до 2 днів. А можна вивести заробіток в онлайн-режимі, сплативши комісію в 3,6%.

Fiverr

Ізраїльський онлайн-майданчик для фрілансерів. Тут потрібно продавати свої послуги, які називають гігами (gigs). Наприклад: «Я швидко переведу з англійської на українську і назад».

Система оплати теж незвичайна – фрілансер виставляє кілька «пакетів» послуг. Базовий зазвичай починається від $5 і передбачає мінімальний обсяг роботи при тривалому терміні виконання. Стандартний і преміальний пакет можуть коштувати в кілька разів дорожче. Комісія біржі складе 20%.

Виведення грошей можна здійснити через Payoneer або банківський трансфер з терміном очікування близько 2 днів.

PeoplePerHour

Так само досить популярний сайт для фрілансу. Основною відмінною рисою біржі фрілансу є наявність системи гео-орієнтування. Дана система дозволяє наймати людей, що знаходяться недалеко від вас для роботи в потрібному регіоні. Брати замовлення можна як відповівши на проєкт, так і якщо замовник сам зв’яжеться з вами.

Так само біржа відрізняється рядом інших особливостей: ви можете створити один обліковий запис і працювати одночасно як замовник і фрілансер, всі платежі захищені системою Escrow і PeoplePerHour Wallet, наявність кураторів, які перевіряють якість роботи фрілансерів.

Сайти пошуку роботи

Роботу з частковою зайнятістю або віддаленим режимом можна знайти та на сайтах пошуку роботи. Серед них:

  • Work.ua – 25 березня на сайті з’явився окремий розділ під віддалену роботу.
  • rabota.ua – вибрати віддалену роботу можна за допомогою фільтрів.
  • hh.ua | grc – також доступні фільтри для сортування.

Одне з перших враженнь, яке ви отримуєте, працюючи в якості фрілансера – це відчуття самостійності та незалежності. Надалі, це може стати запорукою успішного створення і розвитку власного бізнесу.

Заробляючи фрілансом, вам доведеться заробляти на себе і постійно думати про власний імідж, займатися саморекламою.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu