#ТиТворецьІсторії, Бізнес, Новини, Студенту

4 поради як залишатися актуальним на ринку праці – Genesis

07 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

В Genesis розцінюють сучасний період як час для можливостей та змін. Для цього там склали список порад та корисних посилань, котрі допоможуть спеціалістам довше залишатися актуальними на ринку праці. У цьому тексті ви знайдете багато безкоштовних джерел, де зможете отримати додаткові навички, аби розширити свої кваліфікації.

Кожного дня запускаються нові ініціативи, тому цей текст буде доповнюватися тематичними практичними матеріалами. Підписуйтеся на наш блог, аби не пропустити корисні посилання.

4 поради як залишатися актуальним на ринку праці - Genesis - studentu, news, business, create-our-history4 поради як залишатися актуальним на ринку праці - Genesis - studentu, news, business, create-our-history

1. Розвивайте соціальні навички

Не дивлячись на глобальні тенденції до комп’ютеризації, ми не зможемо автоматизувати людську природу та почуття. Згідно з дослідженням Натана та Роберти Савацкі в майбутньому пріоритет надаватиметься вмінню комунікувати, надійності, дисциплінованості, ініціативності та гнучкості. За їхніми прорахунками, людям необхідно розвивати свої соціальні навички (далі — софт-скіли) — комунікацію, емоційний інтелект та креативне мислення.

Емпатія — це та сфера, котрої не вистачає штучному інтелекту. Саме тому ми в Genesis плануємо впровадити внутрішню школу з софт-скілів. Дослідження Гарвардського університету показують, що 85% успіхів в роботі досягаються саме завдяки добре розвиненим гнучким соціальним навичкам.

Кожен охочий генезієць зможе зареєструватися та пройти програму, що допоможе поліпшити свої комунікаційні навички, розвинути емоційний інтелект та стати більш гнучким. Задля розвитку особистості та креативного мислення, визначення особистих цілей та розстановки пріоритетів, навчання ефективної комунікації та стрес-менеджменту.

Наразі багато освітніх платформ відкривають для загального доступу курси не лише з технічних спеціальностей, а й для прокачки саме софт-скілів:

 • на Iversity можна навчитися апелювати до поганих аргументів;
 • на EdX безпечно та корисно комунікувати;
 • на Coursera знайти стратегії та навички успішного ведення переговорів;
 • Impactorium запустив для цього окремий лекторій Skills Lub.

2. Спробуйте нові формати освіти

Lifelong Learning або безперервне навчання — доволі нове явище. До нього звикли представники покоління Z, бо народилися в цифрову епоху. Для інших це не базове налаштування, тому ми пропонуємо тестувати нові формати, аби здобути додаткові знання. Вебінари, лекції, воркшопи та конференції стимулюють до постійного навчання.

Якщо ви розумієте, що втрачаєте концентрацію та не відчуваєте себе достатньо вмотивованими, аби продовжувати освіту самостійно, ми радимо почати з курсу Learning How to Learn. Його розробила Барбара Оаклі заради допомоги всім, хто не має внутрішніх ресурсів до самонавчання.

Якщо ж ви впевнені в собі та бажаєте здобути аналітичну спеціальність, слідкуйте за безкоштовними освітніми програмами Genesis — IT School та QA School. У школах ми готуємо Junior-фахівців на посади Product Manager, Marketing Manager, Data Analyst та User Acquisition Analyst. Розширюємо базу знань та навичок її учасників за рахунок експертизи наших топменеджерів. Це — наш внесок у розбудову продуктового IT в Україні.

Наприклад, ми вже провели комплаєнс-інтенсив і щотижня викладаємо в загальний доступ відео з внутрішніх івентів.

4 поради як залишатися актуальним на ринку праці - Genesis - studentu, news, business, create-our-history

На час карантину безкоштовні освітні програми запустили безліч компаній:

 • Big Money організовує онлайн-зустрічі з бізнес-лідерами у тематиці антикризового менеджменту;
 • 8Р відкрила доступ до корисних докладів з архівів конференції;
 • PracticeBox навчить будувати систему outbound-продажів;
 • Fedoriv щоденно викладають по відео з курсу «Brand Father»;
 • OWOX надає доступ до усіх конференцій з аналітики та e-commers;
 • Microsoft пропонує опанувати технічні спеціальності;
 • Google навчає цифровому маркетингу, рекламі та онлайн-безпеці;
 • OpenLearn має аж вісім навчальних категорій;
 • ITVDN вчить програмуванню школярів та студентів.

3. Не обмежуйте себе однією спеціальністю

Нові освітні формати допоможуть не лише прокачувати навички обраної спеціальності, але й отримувати додаткові професії. З моменту, як освіта стала доступною, відпала необхідність сталості — кожен може бути будь-ким. Це дозволить людині балансувати між своїми інтересами та навичками як в цілому на ринку, так і в рамках однієї компанії, спробувавши себе на різних посадах.

В Genesis кожен може обрати собі ментора зі спеціалізації, що йому цікава, та отримувати знання з відкритої бібліотеки чи відеотеки. Кожен з нас — це середнє арифметичне п’яти осіб, з якими ми найчастіше спілкуємося. Тому всередині компанії ми прагнемо створити атмосферу, що б спонукала до розвитку. Усі воркшопи та лекції як з внутрішніх, так і зовнішніх шкіл доступні для перегляду — знань для перекваліфікації вдосталь.

4 поради як залишатися актуальним на ринку праці - Genesis - studentu, news, business, create-our-history

4. Залишайтеся допитливими

Допитливість — ключовий елемент в інноваційному світі та бізнесі в цілому. Це стосується як безперервного навчання, так і відкритого мислення. Коли людина не є профільно-орієнтованою, а навіть в дорослому віці зберігає допитливість і не перестає задавати питання. Щоб досягти максимальних результатів у будь-якій справі, вам має бути цікаво дізнаватися більше.

Аби дізнатися, як живе світ навколо інформаційної бульбашки вашої спеціалізації, ми зібрали декілька платформ для допитливих:

 • виступи з TEDxKyiv;
 • курс з медіаграмотності на Prometheus;
 • програми з критичного, стратегічного та креативного мислення на ВУМ;
 • книжки про лідерство та маркетинг на ShortBook;
 • дискусійний клуб Flomaster;
 • база знань від Superludi.

4 поради як залишатися актуальним на ринку праці - Genesis - studentu, news, business, create-our-history

Тому ми заохочуємо наших співробітників постійно розвиватися — щокварталу чи щопівроку ми проводимо для кожного учасника компанії оцінку розвитку соціальних та професійних навичок. Під час оцінювання менеджер та HR допомагають співробітнику знайти його сильні сторони та визначити зони зростання, а також обрати додаткову освіту.

Така звітність допомагає генезійцю сповільнитися та подивитися на той шлях, що він уже пройшов, та куди планує рухатися далі. Це важливий процес для нашої компанії, бо дозволяє зрозуміти, як швидко ми розвиваємося, наскільки люди, які створюють продукти, знаходяться на одній хвилі з компанією.

Самоосвіта та цікавість — інструменти створення успішної кар’єри в 2020

Нові часи вимагають нових рішень. Деніел Денетт, науковець, який займається філософією свідомості та науки, говорить, що ми зможемо віддати когнітивні функції машинам, якщо знайдемо спосіб запобігти атрофії своїх пізнавальних навичок. Аби цього не сталося, важливо розвивати в собі допитливість та власне користуватися доступними ресурсами.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu