Новини

Як карантин вплинув на бізнес у креативних та культурних індустріях — падіння продажів на 50%

09 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Агенція економічного розвитку PPV Knowledge Networks за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України провела опитування українських представників креативних індустрій про те, як поширення коронавірусу та обмежувальні заходи впливають на їхню роботу та бізнес, повідомляють у NaChasi.

Через пандемію COVID-19 в Україні та більшості країн Європи ввели загальний карантин. Культурні заклади не працюють, транспортне сполучення вкрай обмежене, а великі заходи скасовані. Це призводить до економічних збитків, зокрема та у креативних та культурних індустріях.

Як карантин вплинув на продажі

За перші два тижні карантину продажі в усіх сферах креативних та культурних індустрій впали у середньому на 50%. Респонденти пояснюють це тим, що креативний бізнес більш вразливий до наслідків COVID-19, ніж інші сфери.

Неможливість проведення офлайн-заходів, скасування запланованих виставок та фестивалів, закриття кордонів призвели до того, що під час карантину 38% опитаних креативних підприємців втратили більшу частину доходів (близько 75% і більше). Лише 8% респондентів зазначили, що карантин ніяк не вплинув на їхні доходи.

Як карантин вплинув на бізнес у креативних та культурних індустріях — падіння продажів на 50% - news

На думку економічних експертів, зберегти бізнес допоможе швидка реакція. Так, ресторани створюють спеціальні меню для торгівлі на винос, магазини переходять в онлайн, а бренди одягу шиють маски. .

Щоправда, такий вихід підходить не всім — майже 27% опитаних не можуть перевести бізнес в онлайн та потребують спеціальних програм стимулювання.

Як зменшити збитки

Респонденти найбільше потребують спеціального пакета економічного стимулювання (57%) та податкових пільг (48%), які підвищать попит на їхні послуги.

Як карантин вплинув на бізнес у креативних та культурних індустріях — падіння продажів на 50% - news

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 3275 про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

Які заходи впровадили на підтримку бізнесу?

  • До 30 червня продовжили мораторій на проведення планових неподаткових перевірок.
  • Врегулювали питання оплати оренди, якщо орендар не може використовувати нерухомість. Орендарі, які не можуть користуватися нерухомістю або іншим майном через карантин, звільняються від сплати орендної плати.
  • Всіх, хто подає фінзвітність, звільнили від відповідальності за порушення строків подачі на період карантину на додаткові 90 днів
  • До 31 травня продовжили звільнення від штрафів і пені та мораторій на перевірки по ЄСВ, а також строки подачі скарг по податках та ЄСВ.
  • Значно спростили організацію дистанційної роботи та гнучкого графіка. Уряд надасть фінансову підтримку підприємствам для переходу на дистанційну форму роботи.
  • Зняли законодавчі обмеження для надання державної підтримки МСБ — кредитів для підприємців.
  • Доручили Кабміну та НБУ терміново підготувати пільгову кредитну програму для підприємств на підтримку зарплатних фондів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu