Гроші, Кар'єра, Новини, Поради

Не працюйте за копійки. Навіть з любові до мистецтва

10 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Якщо у когось «немає бюджету», щоб вам заплатити, можливо, вашу роботу просто не вважають досить важливою.

Відомий поет і коуч Марк Макгіннесс багато років консультував представників творчих професій, які прагнули розкрити свій потенціал в кар’єрі або бізнесі. В одному із розділів своєї книги «Мотивація для творчих людей» він пояснює, чому робота мрії, яка приносить задоволення, повинна добре оплачуватися.

Представники творчих професій здійснюють одну з найсерйозніших помилок, коли погоджуються працювати за символічну плату або взагалі даром, тому що їм подобається проєкт. Зрозуміло, тут немає нічого поганого, якщо це те, чого ви дійсно хочете, – наприклад, якщо у вас і так все в порядку з грошима і ви хочете витратити свій час і сили на благу справу. Іноді має сенс взятися за роботу, якщо вона приносить задоволення, приносить популярність, або з інших вагомих причин.

Але, якщо вас просять надати професійну послугу – як фрілансера або як співробітника, але кажуть, що у них «немає бюджету», щоб вам заплатити, вам варто задуматися.

  • Чи справді цей клієнт настільки бідний? Або він просто не вважає вашу роботу досить важливою, щоб її оплачувати?
  • Якщо клієнт не готовий взяти на себе фінансові зобов’язання перед вами, то чому ви повинні дарувати йому свої енергію і час?

Якщо клієнт обіцяє, що замість оплати рекомендуватиме вас іншим, поцікавтеся подробицями та дізнайтеся, кому з інших фахівців уже виявилися корисними його рекомендації. Якщо ви не почуєте конкретних прикладів, варто задуматися.

Подумайте двічі, якщо вам пропонують працювати за копійки, обіцяючи вигідніші проєкти в майбутньому. З мого досвіду, якщо клієнт або роботодавець не цінує вашу роботу з самого початку, він не стане її цінувати та згодом.

Занадто багато творчих людей виправдовують свою готовність погоджуватися на невигідні умови тим, що люблять свою роботу. Ми переконуємо самі себе, що це «тільки для початку», або що «буде цікаво», або що нинішній проєкт – «відмінна можливість», яка допоможе «вийти на новий рівень», – але насправді це лише відмовки та банальний страх. Ми або боїмося твердо заявити про те, скільки дійсно коштує наша праця, або настільки відчайдушно потребуємо роботи, що готові прийняти будь-яку пропозицію.

Якщо ви погоджуєтеся на такі умови, спочатку ви видихаєте з полегшенням: ви отримали новий проєкт. Але з часом ви виявляєте, що працюєте більше, а отримуєте при цьому менше. Ви починаєте страждати від стресу, небажання працювати та повної відсутності натхнення. Неодноразово я спостерігав, як у моїх клієнтів наступав поворотний момент в кар’єрі, коли вони усвідомлювали, що в довгостроковій перспективі будуть відчувати менше стресу, подивившись в обличчя своєму страху, піднявши ціни та відмовившись від невигідних проєктів, ніж якщо і далі будуть миритися з відсутністю коштів. А чим менше стресу, тим більше енергії та уваги ви можете присвячувати своїй творчості.

Таким чином, якщо ви дійсно хочете працювати на піку своїх творчих можливостей і побудувати гідну кар’єру, вам необхідно:

  • подолати відчай, навчитися розпізнавати це почуття і ніколи не дозволяти йому приймати рішення за вас;
  • проявити вибірковість: визначити для себе критерії ідеального клієнта (проєкту, роботи, можливості), а також прийнятний мінімум, якщо ідеального варіанту немає;
  • знати собі ціну – і просити її;
  • чітко позначити свої умови: інша сторона повинна знати, що потрібно робити, щоб працювати з вами;
  • бути готовим відмовитися від роботи: краще продовжувати пошуки, ніж погоджуватися на проєкт, який обернеться для вас кошмаром.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu