Новини

Через пандемію Burning Man пройде онлайн. Учасники побудують віртуальне місто в пустелі

13 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Організатори Burning Man прийняли рішення провести фестиваль онлайн через COVID-19. Учасникам пообіцяли побудувати віртуальний мегаполіс і дотримати головну традицію Burning Man – спалення опудала.

Фестиваль Burning Man, який проходить щороку в штаті Невада, в цьому році вибрав онлайн-формат через пандемію, повідомляє Newsweek з посиланням на генерального директора Burning Man Project Маріана Гуделла.

Попри те що деякі вважають Burning Man музичним фестивалем, це перш за все ком’юніті, яке будує місто під назвою Black Rock City в пустелі Блек-Рок приблизно на тиждень кожен серпень.

Burning Man не надає розваг і не має корпоративного спонсорства, йдеться на сайті проєкту. Організатори називають фестиваль простором, де «від вас очікують спільної роботи, участі, творчості та відкритості». У 2020 році Burning Man не будуватиме місто в пустелі та пройде онлайн.

Причиною стала «хвороблива реальність COVID-19, одного з найбільших глобальних викликів в нашому житті», сказав Маріан Гуделл. «У 2020 році нам потрібна людський зв’язок і безпосередність як ніколи, – продовжив він. – Але практика охорони здоров’я і благополуччя наших учасників, співробітників і сусідів в Неваді – наш головний пріоритет».

Організатори назвали Burning Man в цьому році мільтисвітом Black Rock City – «віртуальний мегаполіс, який чекає нас, щоб повернутися додому». «Ми все ще можемо побудувати його разом, і бути разом, і спалювати разом, тільки в цифровому вигляді». Йдеться про кульмінаційний момент фестивалю – спалювання дерев’яного опудала.

Фінансова сторона

Всім, хто придбав квитки, обіцяють повернути гроші найближчим часом. Таких, за словами USA Today, близько 4000 осіб, які встигли першими придбати квитки на pre-sale. Середня вартість квитка – $475. 

Втім, в самій організації не приховують, що кошти потрібні і їм, тому пропонують покупцям, якщо така можливість є, відмовитися від повернення і фактично зробити пожертвування. Більш того, можна повернути або частину квитка, або просто підтримати Burning Man разовим переведенням. Як розповідають в компанії-організатора події, на отримані від квитків кошти вдається весь рік утримувати команду, яка готує подію: для цих цілей і потрібні гроші. До того ж, близько 60% всіх виручених від продажу квитків коштів спрямовується на підтримку творців арт-інсталяцій. 

Організатори Burning Man також відзначили, що у них є спеціальний «резервний фонд» в розмірі $10 млн. Ось тільки цих грошей навряд чи вистачить, щоб протриматися до кінця року, оскільки витрати є, а доходу – немає. Нинішня ситуація з коронавірусом відрізняється від усього, що було раніше, підготуватися до такого – неможливо, запевняють в команді фестивалю.

Скасування події також стала великим ударом для сусідніх з пустелею Блек Рок, де проходить фестиваль, міст. Burning Man приносив економіці регіону раніше порядку $60 млн, останнім часом ця цифра зросла до $75 млн. По суті економіка штату Невада позбулася цих грошей. 

Раніше учасники Burning Man почали збирати маски, рукавички та халати лікарням, яким їх не вистачає через пандемію. Вони запустили сайт GetUsPPE.org, де є база медзакладів, яким потрібні додаткові засоби захисту.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu