Бізнес, Новини, Стартапи

6 популярних страхів, які заважають вам відкрити свій бізнес

16 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Коуч Лаура Гевантер розібрала основні страхи та помилки, що зупиняють багатьох людей, які бажають відкрити власну справу. Найчастіше їх диктує банальна невпевненість в собі та помилки виховання.

«У мене немає відповідного досвіду»

Що вас турбує насправді: «Я недостатньо хороший»

6 популярних страхів, які заважають вам відкрити свій бізнес - startups, news, business6 популярних страхів, які заважають вам відкрити свій бізнес - startups, news, business

На початку шляху вам може здатися, що ви не маєте права займатися бізнесом, якщо у вас немає багаторічного досвіду. Ви будете порівнювати себе з іншими підприємцями та думати, що вам обов’язково потрібно отримати який-небудь сертифікат, щоб заслужити право заробляти гроші. Вам буде здаватися, що люди будуть сумніватися в ваших здібностях. І ви будете постійно мучити себе питанням: «Так хто я такий, щоб цим займатися?».

Мабуть, це найпопулярніша омана, яке зупиняє підприємців-початківців. І не тільки їх – подібні сумніви можуть виникати й в інших сферах життя, наприклад, у відносинах та фінансах. Якщо в дитинстві батьки часто вас критикували або постійно порівнювали вас з іншими, то ви напевно постійно вважаєте себе «недостатньо хорошим» для чогось. У вас ніколи не буде почуття, що ось зараз ви точно готові, але це не означає, що ви не володієте достатнім досвідом або знанням для роботи з клієнтами. Зрештою, у вас є життєвий досвід і бажання зайнятися бізнесом, інакше ви б не наважилися піти на такий крок.

В першу чергу клієнтів приваблює ентузіазм, а не наявність якихось сертифікатів про навчання. Багато років тому я проходила співбесіду на посаду продукт-менеджера в одному бренді. Перед тим як піти на нього, я зателефонувала подрузі з великим досвідом роботи в цій індустрії, і запитала, як мені краще підготуватися. «Просто вдавай, що знаєш, про що говориш», – такою була її порада. Тоді я не зрозуміла, наскільки вона була важлива, але зробила саме так, як вона сказала. На співбесіді я говорила впевнено і з ентузіазмом – і в результаті отримала роботу.

«Стільки людей виконує мою роботу, навіщо комусь наймати саме мене?»

Що вас турбує насправді: «Мені здається, що я не заслуговую плати за свою роботу»

Вам здається, що ви пропонуєте занадто банальні послуги та не зможете привернути увагу. Якщо ви працюєте у сфері послуг, то легко можете почати порівнювати себе з іншими – і думати, що все вже таке робили або роблять це краще.

Але неправильно вважати, що ви нічим не відрізняєтеся від інших. Це не так – у кожної людини свій життєвий досвід і характер. Зрозумійте, що ви унікальні та повинні цим користуватися – тоді ви зможете знайти ідеальних клієнтів. Якщо ви будете вважати себе негідним, то бізнес буде стагнувати, адже ваш занепадницький настрій буквально відштовхне клієнтів.

«Що, якщо ніхто не буде купувати мої послуги або продукт?»

Що вас турбує насправді: «Я не впевнений в цінності своєї роботи»

Доки не мине потреба в тому, що ви пропонуєте, завжди знайдуться люди, які зацікавляться вашим продуктом або послугою. Якщо вам потрібно якесь підтвердження, що ваш продукт цінний, значить ви не до кінця впевнені в тому, що робите. А саме ваша впевненість в цінності продукту допоможе вам залучити ідеальних клієнтів.

«Люди подумають, що я ледачий або безвідповідальний, якщо кинув стабільну роботу»

Що вас турбує насправді: «Стабільність важливіша, ніж заняття улюбленою справою. Я сумніваюся, що у мене вийде, й інші теж в мені будуть сумніватися»

Відмова від фултайм роботи вимагає сміливості та завжди тягне за собою ризик. Навіть якщо ви підготувалися до цього кроку в фінансовому плані, ніщо не гарантує вам успіх. Бути самозайнятим або підприємцем нелегко. Коли ви працюєте на звичайній роботі, то багато речей сприймаються, як дане і ви не звертаєте на них особливої ​​уваги, поки їх не втратите. Наприклад, у вас завжди є робочі ресурси, колеги або начальник, який ставить вам дедлайни.

Коли все це зникає, стає важко, адже ви одночасно виконуєте роль начальника і підлеглого. Ви починаєте відкладати справи на потім, але це «потім» ніколи не наступає. Але буває так, що коли ви прямуєте своєї мрії, то, навпаки, у вас з’являється час і сили, щоб їй зайнятися. І одного разу настане переломний момент, коли ви не зможете повернутися до звичного способу життя. Ви будете робити все, щоб досягти поставленої мети, і у вас з’явиться впевненість, яку ви ще ніколи не відчували у своєму житті.

«Що, якщо у мене закінчаться гроші і я не зможу повернутися на роботу?»

Що вас турбує насправді: «Важко добути гроші без “нормальної” роботи».

Коли гроші не приходять відразу, вас може охопити сумнів. Тоді ви прокручуєте в голові найгірший варіант розвитку подій, де у вас немає вибору і потрібно шукати роботу. Потім ви глибше занурюється в пучину відчаю і починаєте думати, що ви нічого не знайдете, тому що кинули все заради власної справи. Адже ніхто не захоче брати співробітника, у якого просто не склалося з бізнесом!

Такі думки з’являються, коли ви сумніваєтеся, що у вас вийде відкрити свою справу і жити так, як хочеться. Інстинктивно ви намагаєтеся захиститися від невдачі та в уяві постають найстрашніші картини – як ви харчуєтеся мівіною або повертаєтеся до батьків. Але щоб стати на крок ближче до досягнення мрії потрібно не боятися, а вірити у свою справу.

«Що буде, якщо мій успіх буде короткостроковим?»

Що вас турбує насправді: «Не думаю, що у мене є все для успіху»

Головна різниця між тим, щоб працювати на когось і на себе, полягає в тому, що в другому випадку у вас не буде гарантованого щомісячного доходу. На початку шляху фінансові коливання будуть особливо значними, тому може з’явитися страх, що ваш успіх швидко пройде. Можна зайнятися залученням продажів і клієнтів, але для успіху важливіше вірити, що ви обов’язково досягнете всього ще до того, як ви в цьому переконаєтеся.

Віра у свою справу – одна з характеристик успішного підприємця. Не варто недооцінювати силу ентузіазму. Якщо ви дуже хочете відкрити свій бізнес і готові зробити заради цього все, то у вас вже є основа для успіху. Просто дійте!

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu