Бізнес, Маркетинг, Новини, Поради

Як знайти нішу для свого інтернет-магазину

22 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Пошук своєї ніші на переповненому ринку може викликати головний біль навіть у найдосвідченішого підприємця. Це дійсно складно. Але складні проблеми завжди можна вирішити за допомогою винахідливості та досліджень. Тут ми покажемо вам, як знайти свою нішу, і як ви можете отримати з цього вигоду.

1. Дослідіть своїх конкурентів

Розумний маркетинг у вашій ніші вимагає інформації. Можливість перевершити ваших конкурентів і залучити нових клієнтів залежить від вашої здатності оцінити «поле битви». Це означає – потрібно робити аналіз конкурентів. Вам не потрібно створювати складну електронну таблицю з графіками та формулами, але знання того, з ким ви змагаєтеся, є першим кроком до визначення своєї унікальності.

Як знайти нішу для свого інтернет-магазину - porady, news, online-marketing, businessЯк знайти нішу для свого інтернет-магазину - porady, news, online-marketing, business

Знайдіть їх

Знайти конкурентів зазвичай досить легко, і вашими основними інструментами будуть Google, Amazon або Prom. Пошук по вашій ніші дасть вам уявлення про те, хто займає лідируючі позиції в обох областях. Якщо ви починаєте бізнес з продажу спеціалізованого, високотехнологічного верхнього одягу, пошук по конкретним ключовим словом наблизить вас до вашої справжньої конкуренції. Потрібно ввести не просто «верхній одяг», а додати конкретні прикметники, такі як «технічний верхній одяг», «низькотемпературний технічний верхній одяг», і подивіться, що станеться.

Класифікуйте їх

Уявіть, що ваш бізнес знаходиться в центрі, і розмістіть ваших конкурентів на орбіті навколо вас.

Головне – це конкуренти, які продають те саме, що і ви, швидше за все, аналогічній аудиторії.

Поза колом – це конкуренти, які можуть продавати аналогічний продукт, але в іншій ціновій категорії або зовсім іншій аудиторії.

Ще далі – конкуренти, які ще не є конкурентами, але ви можете додати такі ж продукти пізніше, які приведуть їх в конкурентний простір.

Який у них підхід до клієнтів

Подивіться на ваших основних конкурентів. Який досвід їх клієнтів? Вдаючи, що ви один з їхніх клієнтів, пройдіть через їх шлях покупця. Де ви бачите перешкоди? Що працює добре, а що ні? Такого роду питання будуть невід’ємною частиною визначення вашої власної позиції в ніші. Роздуми про те, як ви можете виділитися, часто починається з користувацького досвіду.

Яка їхня ринкова позиція?

Що ваші конкуренти продають найбільше? Чому люди вибирають їх продукцію? Якщо ми знову говоримо про верхній одяг, люди купують у Patagonia і Mountain Hardware з абсолютно різних причин. Це ринкова позиція. Якщо ви не думаєте, що можете перемогти конкурента в певній галузі ринкової позиції, спробуйте заповнити прогалину.

Ціноутворення, доставка

Як ваші конкуренти оцінюють свою продукцію? Якщо ви можете позиціювати свій продукт як дешевший, якісніший варіант, це може стати слушним варіантом. Перехід на люксову продукцію – теж життєздатна ідея. Ключ у тому, щоб визначити, що може вас відокремити від інших, і направити ваш бізнес цим шляхом.

2. Запропонуйте нові рішення

Тепер, коли ви провели чимало досліджень конкурентів, ви можете почати формувати свій голос і потенційно підлаштовувати свої продукти під нього. Ось де ви проводите дослідження. Подивіться на ваших основних конкурентів. Що робить ваш продукт або послуга, що вони не можуть зробити?

Це не означає, що вам потрібно діяти протилежно своїм конкурентам у всіх можливих областях. Але, якщо у ваших конкурентів немає кращого обслуговування клієнтів, або в одного з їхніх продуктів є відома проблема, яка не була вирішена, це може бути ваш шанс. Ось кілька прикладів компаній, які зіткнулися з проблемою і запропонували інше рішення:

Rheos Sunglasses – сонцезахисні окуляри, які призначені для плавання, особливо корисні для людей, які ловлять рибу, які часто кидають свої окуляри в воду.

Untuckit – чоловічі класичні сорочки часто виглядають трохи безглуздими та роздутими, коли не заправлені, тому ця компанія створила сорочки, які можна не заправляти.

Quip – електричні зубні щітки не є чимось новим, але Quip поєднує елегантний дизайн з доступною ціною.

Знайти нішу і продавати в ній не завжди означає заново винаходити велосипед! Іноді ви просто намагаєтеся знайти спосіб зробити речі зручніше.

3. Відбудуйтесь

Частина пошуку гарної ніші – це специфіка. Недостатньо просто сказати щось на кшталт «ми робимо речі не так, як наші конкуренти». Які речі? І як ти робиш їх по-іншому?

Один з кращих способів виділити ваш інтернет-магазин і ваші продукти в певну нішу – це спробувати звести воєдино те, що робить вас відмінним і цікавим, в одну переконливу пропозицію. Це не обов’язково повинен бути ваш слоган або щось в цьому роді, але це може бути основою, на якій ви будуєте свій бренд.

Як дурний приклад, який демонструє цю ідею, припустимо, що ваш бізнес створює модульні гаманці, які можна налаштувати під себе. Ви можете поміняти ремінець з різними кольорами та візерунками, ви можете додати різні аксесуари. По суті, цей бізнес обертається простою ідеєю, і ось пропозиція: «Наша компанія дозволяє вам створювати свій власний гаманець». Це нішева ідея, тому аудиторія, ймовірно, буде невеликою, але будь-хто, хто шукає DIY або нестандартний гаманець, відразу ж знайде вас.

4. Визначте прибутковість

Рентабельність є важливою частиною будь-якого процесу створення магазину/дослідження продукту. Якщо ви шукаєте товари, схожі на ті, які продаються в вашому інтернет-магазині, і ви нічого не знайшли, це може бути погано – це означає, що ніхто ще не зміг монетизувати нішу. Ви можете бути першим, але це також може бути попередженням – ваш товар нікому не потрібен.

Але якщо в ніші є розумна кількість продуктів, з якими ви хочете конкурувати, і ринок не перенасичений, це хороший знак. Зверніть увагу на те, за скільки люди продають свої продукти, і подивіться, як ви можете оцінити свою продукцію за конкурентною ціною.

5. Використовуйте аналітику та алгоритмічну рекламу

Якщо у вас вже є інтернет-магазин і він працює, використання аналітики, заснованої на таких сервісах, як Google Analytics, може виявитися неоціненним для виявлення і визначення вашої ніші. Подивіться, звідки йде ваш трафік. Якщо у вас є клієнти, які приходять з певної демографічної групи або з певного джерела трафіку, подивіться, що станеться, якщо ви повернетесь до цих клієнтам.

Ви також можете використовувати дані для створення маркетингових і рекламних кампаній, орієнтованих на вашу нішу. Shopping, сервіс від Google, може створювати рекламні кампанії на основі машинного навчання і керувати ними, що може привернути нових клієнтів до ваших продуктів. Деякі сервіси електронної комерції навіть пропонують це як частину платного плану, знижуючи ваші загальні витрати.

6. Розпочніть тести

Ніхто не є експертом з продуктів, бізнесу або ніші з першого погляду. Частина розвитку і відкриття вашої ніші – це пробувати нові ідеї та робити помилки. Страх невдачі заважає багатьом бізнесам домогтися успіху, і єдина справжня невдача – не вчитися на своїх помилках і отриманих даних.

Запустіть тести! Спробуйте різні версії опису продукту. Використовуйте різні фотографії для зображень продуктів. Все, що стосується вашого продукту, може бути змінено, і пошук і використання того, що працює, є невід’ємною частиною зростання, особливо в разі невеликого, неперевіреного бізнесу.

7. Зробіть та повторіть

Однією з ознак успішного бізнесу є безперервна ітерація. Ви будете постійно оцінювати та налаштовувати свій бізнес і продукти, щоб забезпечити максимальну рентабельність і максимальну задоволеність клієнтів, оскільки обидва чинники безпосередньо впливають на продажі. Як тільки ви знайшли свою нішу, подорож не закінчується. Можливо, ви можете уточнити ще далі? Можливо, ви готові почати змагатися в ширшому масштабі. Можливості безмежні, і при достатньому творчому потенціалі ваші ділові зусилля увінчаються успіхом.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu