Бізнес, Новини

Смерть опенспейсів, втеча молодих співробітників і клієнти-соціофоби: якою буде робота в постпандемічному світі

17 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

На що буде схожа робота в постпандемічному світі, з’ясували журналісти Bloomberg. Вони поговорили з менеджерами з різних країн, які вже повернулися в офіси після карантину, щоб дізнатися, до чого готуватися тим, на кого це лише чекає.

Столи теж будуть соціально ізольовані

Маджид Фарід, менеджер з електронної комерції з Пакистану, в офісі якого працює 50 осіб, повернувся після карантину і побачив, що всі столи пересунули. Тепер вони стоять приблизно в 4 метрах один від одного, до карантину відстань між ними була менш як 2 метри. «Ми носимо маски, і у кожного є санітайзер», – розповів Фарід.

Смерть опенспейсів, втеча молодих співробітників і клієнти-соціофоби: якою буде робота в постпандемічному світі - news, businessСмерть опенспейсів, втеча молодих співробітників і клієнти-соціофоби: якою буде робота в постпандемічному світі - news, business

Він приходить в офіс три рази в тиждень, і в ці дні колеги по обидва боки від нього працюють з дому. На планерках його начальник стоїть «як учитель, який читає лекцію в класі», і нікому зі співробітників не можна відходити від столів. Попри це, Фарід вибирає роботу в офісі. «Якби я залишився вдома, депресував би ще сильніше», – пояснює він.

Доведеться попрощатися з образом, створеним на роботі

«Під час кожного відеозв’язку трапляється щось несподіване, наприклад, в кімнату вбігає дитина», – говорить Пол Даугерті, технічний директор консалтингової компанії Accenture Plc з ірландського офісу. «Тепер ми бачимо один одного справжніми. Я думаю, це відіб’ється на наших робочих відносинах», – додає він.

Звички клієнтів зміняться

«Ніхто з наших клієнтів більше не хоче нас бачити», – каже Равин Ганді, генеральний директор GMM Nonstick Coatings, у якого є офіси та заводи в США, Китаї, Індії та Європі. Замість цього вони кажуть: «Ми можемо вирішити все через телефон або відеозв’язок».

Ганді вважає, що після карантину відряджень стане набагато менше, тому що пандемія «викликала масове культурне зрушення. «Деякі співробітники відділу продажів шоковані. Ми завжди вибудовували дуже близькі стосунки з клієнтами та літали по всьому світу, щоб зустрітися з ними особисто», – пояснює він.

Про те, що більшу частину питань бізнес зможе вирішувати онлайн, раніше говорив Білл Гейтс. «Я не впевнений, що ми взагалі будемо подорожувати по роботі. Тобто хтось обов’язково наважиться, але їх буде набагато менше », – вважає він.

Ви будете сміятися частіше

Щотижневі зустрічі пекінської команди Preferred Hotel Group Inc. тепер проходять у відеочаті. «Три людини знаходяться в офісі, двоє вдома, і кожен сидить перед своїм комп’ютером», – розповідає Керолайн Кляйн, віцепрезидент з корпоративних комунікацій. Є один несподіваний бонус: «Коли ви сидите поруч в конференц-залі, ви не бачите виразів обличчя інших, тому що не можете дивитися на 10 осіб одночасно. Але в чаті все по-іншому. Ти починаєш сміятися більше», – каже Кляйн.

Вибиратися доведеться всім разом

«Люди добровільно беруться за роботу, яка не входить в їх обов’язки», – каже Деніс Броуді, операційний директор американської WorkForce Software LLC. Віцепрезиденти цієї компанії відмовилися від премій на наступні п’ять місяців, щоб молодші співробітники змогли отримувати їх в повному обсязі. «Тепер люди думають про колектив в цілому, а не тільки про себе», – додає він.

Молоді співробітники будуть звільнятися

«Молоді співробітники почали звільнятися через страх і на прохання родичів», – каже Хамфрі Хо, керуючий директор в найбільшому китайському агентстві цифрової реклами. «Деякі звільняються, бо не можуть впоратися з роботою через стрес», – додає він. За словами Хо, це відбувається, тому що мало хто з них пам’ятає SARS 2003 року або кризу у 2008 році. На їх місце він радить набирати «більш зрілих людей».

Опенспейси опиняться на межі вимирання

«До коронавірусу всі прагнули компактності», – говорить Майкл Сільвер, голова ради директорів американської компанії Vestian. «Багато вводили систему hot desking, коли одне і те ж робоче місце використовували кілька співробітників», – пояснює він. Тепер, за словами Сільвера, всі сильно стурбовані тим, яким повітрям дихають. «Ніхто з наших співробітників більше не хоче працювати в опенспейсі», – додає він.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu