Гроші, Новини, Поради

Як розподіляти бюджет, якщо у вас нестабільний дохід: 5 порад

26 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

На самому початку фріланс-кар’єри замовлень може бути небагато, іноді їх може не бути по кілька місяців, та й оплачуються вони не дуже. Коли запускаєш свій проєкт може бути нелегко, і успіх може прийти не відразу, але щоб зосередитися на роботі, варто перебудуватися і самоорганізуватися. І особливо це стосується доходів та витрат. 

Ми в UAspectr ділимося з вами найкращими порадами як правильно розподілити накопичення.

Випиши постійні витрати

Створи таблицю в Excel або заведи окремий блокнот і створи в ньому список на місяць, за що необхідно платити: оренда квартири, їжа, проїзд в транспорті, підписки на програми. Це можна зробити і в додатку на телефоні, наприклад, Money Manager, CoinKeeper, Дзен-мані. Так ти будеш розуміти, який мінімальний дохід тобі необхідний. Також, це допоможе проаналізувати, на чому можна заощадити, наприклад користуватися не таксі, а громадським транспортом.

Зекономлені кошти можна відкласти на випадки, коли не буде замовлень, або вкласти в рекламу. Стеж за доходами і витратами щомісяця – так ти навчишся керувати фінансами.

Придумай додаткові джерела доходу

Поки у тебе немає стабільного потоку замовлень, можна в «низький сезон» заробляти на інших навичках. Наприклад, ти постійно будеш займатись ілюстрацією, але ще вмієш писати тексти та можеш заробити на цьому. Це дасть впевненості, що ти в будь-якому випадку зможеш себе забезпечити.

Також ти скоро зрозумієш, яка діяльність приносить тобі основний дохід і зможеш сконцентруватися на її розвитку.

Уміння монетизувати абсолютно різні навички допоможе не залишитися без доходу в періоди кризи певних сфер (наприклад, як туризм і івент-індустрія сьогодні).

Плануй нефіксовані витрати заздалегідь

Випиши на окремий лист свої бажання (що б ти хотів купити найближчим часом), які не є обов’язковими витратами. Тримай в голові, що було б для тебе пріоритетніше, і тоді будеш знати, на що витратити заробіток з замовлення або раніше відкладені кошти.

Розділяй особисті та робочі фінанси

Коли ти вже побудуєш свою роботу на фрілансі, з’явиться необхідність платити зарплату співробітникам, оплачувати послуги, податки й так далі. Створи окрему карту і рахунок для таких робочих витрат, і тоді тобі не буде здаватися, що ти витратив дуже багато зі своїх власних грошей, тому що будеш знати, що пішло на робочі витрати, а що – на особисті.

Наприклад, іноді в рамках деяких проєктів плануються фотограф, візажист, оренда студії.  Ці витрати варто відразу закладати  у вартість проєкту, а у витратах вони мають йти окремим обліком.

Створи «подушку безпеки»

Спробуй з кожного замовлення або проєкту відкладати 10% на окремий рахунок. Це буде твій недоторканний запас. Робота на фрілансі не завжди передбачувана, а так ти будеш відчувати себе комфортно навіть в періоди, коли буде нестабільна ситуація із замовленнями.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu