Безпека, Бізнес, Новини

У YouControl з’явився моніторинг фізосіб – як це працює

30 Квітня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Український сервіс відкритих даних YouControl оновив свій інструмент перевірки фізосіб. Тепер з його допомогою можна не лише зібрати досьє на людину з офіційних джерел, але також поставити її на моніторинг.

Навіщо це потрібно

Наприклад, водій логістичної компанії збив пішохода, з’явився судовий документ – відділ кадрів відразу отримує повідомлення про це.

У YouControl з'явився моніторинг фізосіб - як це працює - news, business, bezpekaУ YouControl з'явився моніторинг фізосіб - як це працює - news, business, bezpeka

У YouControl з'явився моніторинг фізосіб - як це працює - news, business, bezpeka

Серед реєстрів, які до нього підключені зараз: дані Єдиного державного реєстру та судових реєстрів. У найближчому майбутньому будуть додані й інші: реєстри боржників, МВС (зниклі громадяни, в розшуку, загублені паспорти), реєстр корупціонерів, люстрованих, реєстр автотранспорту, нерухомості й т.д.).

Як це працює

Моніторинг дозволяє відстежувати зміни в діяльності фізичної особи: як пов’язаної з бізнесом, так і повсякденної. Вони показані в розділі «Історія моніторингу» в модулі YouControl People.

Які дані доступні в моніторингу:

1. Наявність або поява реєстрації ФОП,

2. Судові рішення:

  • поява нової судової справи щодо особи;
  • поява нового судового документа у справі;
  • поява справи, призначеної до розгляду;
  • поява запису про повторний розгляд справи щодо особи.

3. Поява фізособи в юрособі в статусі засновника, директора, підписанта, бенефіціара.

Кому це може бути корисно

  • Усім роботодавцям – для контролю персоналу.
  • Державним структурам – для реагування на можливі корупційні прояви.
  • Роботодавцям з підвищеними фінансовими або інформаційними ризиками – для перевірки найманих робітників.
  • Директору, юристу підприємства – для аналізу фізичних осіб, як кінцевих споживачів їх товарів і послуг або пов’язаних фізичних осіб з контрагентами (керівники, підписанти, засновники, бенефіціари).

Як користуватися

Скористатися моніторингом можна двома способами.

  • За допомогою пошуку. Для цього вводимо ПІБ фізособи.
  • При натисканні на вкладку “Моніторинг” в розділі YouControl People, натискаємо на “Додати до списку”, вводимо дані.

Фізособи, додані в моніторинг, оформляються в список в акаунті користувача. У ньому видно дані, за якими йде відстеження, також в ньому є можливість пошуку. Список можна редагувати, вмикати та вимикати відстеження.

Приклади використання

Якщо людина зареєструвала компанію або ФОП і займається суміжним бізнесом з компанією, в якій значиться штатним співробітником, це може бути ризиком втрати клієнтів.

Можна відстежити, потрапляв співробітник, що числиться в компанії водієм, в ДТП або притягувався до відповідальності за водіння авто в нетверезому стані.

Якщо особа втратила зв’язок з контрагентом – це значить, що при співробітництві з контрагентом вам потрібно спілкуватися вже з іншою особою – з новим керівником. Попередній керівник може використовувати печатку підприємства для здійснення незаконних операцій і договорів.

Компанія-контрагент, керівника якого ви додали в моніторинг, могла змінити статус з «не перебуває в процесі припинення» на «припинено» або «порушено справу про банкрутство» – це значить, що варто переглянути свої контракти з цим контрагентом і оцінити ризики подальшої співпраці.

Судова справа про арешт активів контрагента – це може вплинути на платоспроможність і виконання договірних зобов’язань.

Будь-яка судова справа, яка компрометує співробітника або особу, пов’язану з контрагентом, може спричинити ряд ризиків: як фінансових, так і репутаційних.

Скільки коштує

Моніторинг фізосіб доступний тільки в платних тарифах: при покупці «Стандартної» ліцензії на рік (30 000 грн) або окремої ліцензії YouControl People (14 750 грн).

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu