Бізнес, Історії, Новини, Поради

Як у 25 років продати компанію за $16,5 млн

05 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Лоренцо де Плано у 25-річному віці продав свою компанію Solace Technologies за $16,5 млн. На основі отриманого досвіду він склав список рекомендацій, які допоможуть підприємцям домогтися успіху.

За всяку ціну уникайте грошей інвесторів

Єдиний показник, про який ви повинні піклуватися при побудові бізнесу, – це прибутковість. Бульбашка венчурних інвестицій лопається, фонди вичерпуються, і у виграші виявляються стабільні компанії, що повільно розвиваються. Чутка про те, що хтось залучив $ 50 млн, може викликати заздрість, але перш за все тут треба запитати себе – чому підприємцям знадобилося стільки грошей і скільки акцій у них залишилося.

Як у 25 років продати компанію за $16,5 млн - porady, news, story, businessЯк у 25 років продати компанію за $16,5 млн - porady, news, story, business

Різноманітність – ключ до успіху

Це звучить як кліше, але підприємці все ще допускають цю помилку. Різноманітність приносить свіжі ідеї, які можна було випустити з уваги. Якщо у вашому офісі працюють тільки чоловіки віком від 25 років, які закінчили провідні університети країни, – цілком ймовірно, що щось іде не так.

Коли ви стаєте старшими, ваші гроші знецінюються

Коли вам злегка за 20, зароблені гроші цінніші, ніж в будь-який інший момент життя. Порівняйте:

  • $ 10 тисяч, інвестовані у 20 років під 7% річних, – це близько $ 580 тисяч до 80 років;
  • $ 10 тисяч, інвестовані в 40 років під 7% річних, – це близько $ 150 тисяч до 80 років.

Мисліть вільно, але будьте дисципліновані

Ніколи не збирайте ресурси й не обмежуйте мислення – це лише зашкодить вам розвивати бізнес. При цьому будьте дисципліновані в поводженні з фінансами. Суть цієї концепції на практиці проста: інвестуйте особисті кошти й кошти компанії у свій бізнес і не залишайте занадто багато для себе.

Убийте своє его раніше, ніж воно вб’є вас

У будь-якому бізнесі ваше его та его ваших партнерів може стати проблемою, особливо в період зростання. Коли ви приходите до успіху, збереження скромності стає вкрай важливими. Я не раз бачив, як підприємці занадто рано починали відчувати себе господарями становища, але життя тут же спускало їх з небес на землю. Пам’ятайте свої корені, і всесвіт вас винагородить.

Маркетинг – це білок, а продажі – це тренування

Зараз стартапи занадто переоцінюють маркетинг і недооцінюють продажі. Розповідати захопливу історію і мати розкручений бренд, безумовно, важливо, але це не повинно бути вашою єдиною метою. Мені завжди подобалася така аналогія: маркетинг – це білок, тобто доповнення, яке допоможе вашій компанії працювати, але без тренувань, тобто продажів, бізнес просто розтовстіє.

Проводьте час на природі

Як і бізнес, природа – це хаотична, непередбачувана і парадоксально організована система. Вилазка за місто простимулює роботу адаптивного мислення, на яке негативно впливає рутина. Час, проведений на свіжому повітрі, допоможе розширити кругозір і дозволить по-новому поглянути на ділові рішення.

Читайте якомога більше

Це ще одне кліше, але це правда. Читання покращує мову, навички спілкування і пам’ять. Не обмежуйтеся науковою літературою, вивчайте різні ідеї та концепції – вони виявляться корисними. Як і гроші, знання накопичуються. Чим раніше ви почнете їх збирати, тим швидше опинитеся серед лідерів і зможете краще розпізнавати нові можливості.

Як у 25 років продати компанію за $16,5 млн - porady, news, story, business

Послідовність – ще один ключ до успіху

Я займаюся бігом і зі свого спортивного досвіду витягнув один важливий урок: в момент, коли ви виснажені до краю, потрібно прискоритися. Річ у тому, що інші втомилися так само, як і ви. Не здавайтеся, і, врешті-решт, всесвіт підтримає вас.

Не ігноруйте емоції

Якщо щось йде не так, поговоріть про це з партнерами. Заперечення гніву, розчарування та інших сильних емоцій призведе лише до пасивної агресії, що зрештою зашкодить бізнесу, а відверте обговорення допоможе уникнути ворожості у відносинах.

На початку бізнес повинен бути для вас важливіше всього

Мій наставник одного разу сказав, що секрет швидкої побудови бізнесу – це сприйняття його як релігійного досвіду. Це означає, що всі матеріальні, емоційні та особисті аспекти потрібно відсунути на другий план і сфокусуватися лише на розвитку компанії. Як тільки бізнес стане успішним, ви зможете змінити пріоритети, але не раніше.

Керуйте бізнесом, але не дозволяйте бізнесу управляти вами

Це правило може здатися парадоксальним, з огляду на твердження вище, але дуже багато підприємців занурюються в роботу до такої міри, що це починає негативно впливати на компанію. На першому етапі старанна робота дійсно прискорить зростання бізнесу, але далі вам знадобиться перетворитися з підприємця-початківця в менеджера. Як тільки ваша справа стане прибутковою, навчіться делегувати завдання і не дозволяйте собі загрузнути в деталях, щоб зберегти свіжий погляд на компанію. Люди, які не можуть цього зробити, ризикують загальмувати зростання бізнесу або виявитися нездатними керувати ним.

Розумійте, коли потрібно боротися з течією, а коли плисти за нею

Управління компанією схоже на плавання на кораблі – лідеру-капітану потрібно адаптуватися до постійно мінливих умов. Я бачив, як багато підприємців зазнавали краху, не зумівши пристосуватися до зрушень в галузі. Є старе прислів’я, яке добре характеризує управлінням будь-яким бізнесом: «Зміни не хороші й не погані, вони просто є». З неї можна витягти наступний урок: не будьте вперті й не дозволяйте забобонам впливати на ваші судження.

Остерігайтеся сфери обслуговування

Зараз всі захопилися наданням різних послуг, тому що на перший погляд такий бізнес простіше запустити через низькі фінансові витрати. Однак це ж призводить і до посилення конкуренції. Ще одна проблема, з якою стикаються компанії у сфері послуг, полягає в тому, що їх успіх залежить тільки від витраченого часу. У підсумку цей бізнес не приносить гроші, поки ви спите.

Зазнавши невдачі, адаптуйтеся або рухайтеся далі

Я навіть не можу порахувати, скільки невдалих стартапів залишив позаду. Важливо створити ідею з нуля і випустити її на ринок, але якщо він не відреагує, то продукт доведеться адаптувати або зовсім відмовитися від нього. Я знаю багатьох підприємців, які витратили понад десять років на компанію, яка просто не працювала.

Не дозволяйте компанії відволікатися на внутрішню політику

Внутрішня політика уповільнює прогрес. Вона підходить для мозкового штурму, але в певний момент ви повинні почати приймати рішення. Гарне практичне правило – заборонити зустрічі раз на тиждень. Ми вирішили заборонити зустрічі компанії щосереди. Це творить чудеса.

Уникайте особистих боргів, як чуми

Тут все просто – особистий борг буде вас стримувати. Після закінчення коледжу мені потрібно було погасити студентський кредит в $ 105 тисяч, виданий під 8% річних. У якийсь момент щомісячні платежі перевищили $1200, це було важко. Проте, іноді в позику є сенс – переконайтеся, що процентна ставка низька, ризик зважений, а ці гроші дійсно допоможуть вам у формуванні фінансового потоку.

Грошова мотивація

На ефективність бізнесу впливають дохід і прибуток. Як правило, відділи продажів і маркетингу зосереджені на збільшенні доходу за допомогою ефективного використання грошей компанії, а складський, адміністративний і операційний персонал – на збільшенні прибутку шляхом скорочення витрат. Хоча ці стратегії здаються суперечливими, разом вони можуть створити потужну формулу фінансового успіху.

Підприємці часто роблять помилку, пропонуючи винагороду у вигляді відсотка від угод відділу продажів, але не роблячи того ж самого для операційного та адміністративного персоналу. Наприклад, бухгалтеру можна запропонувати бонус в 30% від заощаджених їм коштів. Це заохочення буде мотивувати його уважніше ставитися до фінансів компанії.

Не стежте за кожним кроком підлеглих

Давайте людям перепочинок і не кажіть їм, що робити, – це лише створить токсичне середовище.

Як у 25 років продати компанію за $16,5 млн - porady, news, story, business

Справа не в грошах

Очевидно, що фінансова вигода від успішного підприємництва приваблива, проте вона не повинна бути вашою основною мотивацією. Інновації в галузі завжди приносять плоди й в довгостроковій перспективі є набагато більш привабливою метою. Якщо ви займаєтеся бізнесом тільки через гроші, то могли б стати успішнішими в інвестиційній діяльності або консалтингу.

Завжди поводьтеся так, ніби отримуєте менше грошей, ніж це є насправді

Заробляти гроші легко – складніше їх зберігати. Якщо ваші витрати зростають пропорційно до доходів, то при зіткненні з кризою ви опинитеся в складній ситуації. Як підприємець ви повинні визнати, що життя – це низка зльотів і падінь. Найбезпечніше мінімізувати витрати, щоб гарантувати собі стабільність навіть у найлютішу кризу. Я завжди насторожено ставився до підприємців, які купують занадто дорогі речі. Це показує їх пріоритети. Що стосується мене, то зараз я витрачаю десяту частину щомісячного заробітку.

Дбайте про співробітників

За успіхом будь-якого проєкту стоять люди. Дбайте про членів команди, вони – ваш найголовніший актив. Кожному своєму співробітникові я давав по тисячі доларів на відпустку. Витрачені гроші були повернуті шляхом зростання продуктивності.

Не уникайте складних проблем

Багато людей уникають аспектів бізнесу, які здаються непривабливими або важкими. Якщо ви спостерігаєте за собою те ж саме, то сфокусуйтеся на цій проблемі. Зосередивши увагу на слабкі сторони компанії, ви зможете знайти унікальні рішення, які зміцнять її ядро.

Орієнтуйтеся по компасу

Важливо отримати довгострокове бачення бізнесу і того, куди ви хочете його направити. Це бачення може змінюватися з часом, але підтримка ясної картинки має вирішальне значення. Переконайтеся, що інша частина компанії також бачить її. Немає нічого сильнішого, ніж люди, об’єднані спільним баченням. Історія це підтверджує

Насолоджуйтесь тим, що відбувається

Якщо за останні кілька років я хоч про щось і шкодував, так це про те, що у мене не було достатньо часу, щоб окинути поглядом отриманий досвід і досягнуте зростання.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu