Бізнес, Новини, Стартапи

П’ять помилок, які допускають підприємці на старті проєкту

11 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Запуск бізнесу рідко проходить без проблем, при цьому недоліки, які здаються дрібними, в довгостроковій перспективі можуть сильно нашкодити компанії. Багато підприємців, що лише починають, допускають наступні п’ять помилок.

1. Не проводять дослідження

Компанія CBInsights з’ясувала, що 42% стартапів зазнають невдачі, тому що не задовольняють потреби ринку. Перш ніж приступити до реалізації бізнес-ідеї, запитайте себе, яку проблему вирішує ваша послуга або продукт. Потім проведіть дослідження і з’ясуйте, чи є ця проблема досить поширеною і досить болючою для споживачів, щоб вони захотіли купити ваше рішення.

П'ять помилок, які допускають підприємці на старті проєкту - startups, news, businessП'ять помилок, які допускають підприємці на старті проєкту - startups, news, business

Не варто ґрунтуватися на припущеннях. Скористайтеся такими інструментами, як опитування та фокус-групи, щоб безпосередньо звернутися до клієнтів. Перед прийняттям рішення отримайте як мінімум кілька десятків відповідей.

2. Не встановлюють очікування

Після створення продукту або послуги необхідно встановити очікування клієнтів. Вони повинні чітко уявляти, що ви пропонуєте і як буде відбуватися взаємодія.

Продумайте не тільки процес продажів, але і все обслуговування. Наведемо такий приклад: якщо ми замовляємо установку телевізора, то очікуємо, що його закріплять, під’єднають всі кабелі та покажуть, як він працює. Якщо майстер тільки застромить вилку в розетку, то ми будемо розчаровані. Важливо, щоб перед покупкою клієнт знав, що він отримає.

Неясні очікування від персоналу теж можуть викликати проблеми. Щоб їх уникнути, заздалегідь напишіть докладні посадові інструкції та пройдіться по них разом з членами команди. Переконайтеся, що всі правильно зрозуміли свою зону відповідальності.

3. Не збирають дані

Запуск бізнесу – найкращий час, щоб почати збирати дані. Важливо все, починаючи від демографічної інформації та закінчуючи витратами на залучення клієнтів і рівнем виснаження ресурсів.

Необхідно вирішити, які показники ви хочете відстежувати, і повідомте це членам команди. Попросіть їх додавати ці цифри в вашу базу даних або електронну таблицю.

Як мінімум раз на місяць перевіряйте, що дані в порядку. Наприклад, час і дати потрібно вводити в узгодженому форматі. Порожні поля повинні бути зведені до мінімуму.

Після цього проаналізуйте зібрану інформацію. Інструменти, відомі як ETL (extract, transform and load – витяг, перетворення і завантаження), автоматизують збір даних з різних джерел і їх завантаження в сховище, а також інтеграцію з популярними інструментами продажів, маркетингу та обслуговування клієнтів.

4. Не відпочивають

Напружена робота знайома всім стартапам, але вкрай важливо давати собі перепочинок. Вихід з офісу тільки заради покупки енергетиків складно назвати вдалим варіантом.

Глава компанії задає темп роботи, інша частина команди орієнтується на нього. Важливо запобігти вигорання, просуваючи культуру перерв, правильного харчування і відпочинку.

Дослідження, опубліковане в Harvard Business Review, показало, що зі ста технік тайм-менеджменту найкориснішим є метод тимчасових блоків (timeboxing). Він пропонує розбивати день на 15- або 30-хвилинні відрізки з конкретними завданнями. Це стосується як робочого, так і вільного часу: в рамках timeboxing приготування вечері з сім’єю сприймається як не менш важлива подія, ніж зустріч з інвестором.

5. Не контролюють цифровий маркетинг

Цифровий маркетинг часто буває недостатнім або надлишковим. Звичайно, компанії потрібен сайт, цифрова реклама та сторінки в соцмережах. Але на цифровий маркетинг легко перевитратити гроші та час.

Почніть з соцмереж. Не варто заводити акаунти всюди – замість цього дізнайтеся, де вас хочуть бачити клієнти. Наприклад, якщо ви продаєте аксесуари ручної роботи, варто зосередитися на Pinterest і Instagram, оскільки для цих майданчиків важливіший візуальний аспект.

Розсилання електронною поштою – це ще одна область, в якій складно знайти золоту середину. Email-маркетинг допоможе тільки в тому випадку, якщо листи будуть корисні для клієнтів і економічно вигідні для вас. Не наймайте дороге маркетингове агентство, якщо можете робити розсилання самостійно. При цьому важливо не піддаватися бажанню відправляти занадто рекламні листи.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu