Бізнес, Криптовалюти, Новини

Павло Дуров закрив блокчейн-проєкт TON

13 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Павло Дуров закрив блокчейн-проєкт TON. Про це йдеться в листі засновника Telegram.

Що трапилося

Раніше було відомо про розгляд справи між Комісією з цінних паперів і бірж (SEC) та Telegram. В кінці березня суд визнав Gram незареєстрованими цінними паперами. Він ввів тимчасову заборону на випуск токенів, який поширюється на інвесторів в США та інших юрисдикціях. Через це Дурову довелося відкласти випуск Gram.

Павло Дуров закрив блокчейн-проєкт TON - news, kryptovalyuta, businessПавло Дуров закрив блокчейн-проєкт TON - news, kryptovalyuta, business

Вчора підприємець офіційно оголосив про припинення роботи над TON. У своєму листі Дуров звинуватив у ситуації, що виникла, рішення американського суду і міжнародний вплив США.

«Уявіть, що кілька людей скинулися, щоб створити золоту шахту, а потім розділити золото, яке з неї отримають. Але приходить суддя і каже: “Багато людей інвестували в золоту шахту, тому що хочуть отримати прибуток. Вони добувають золото не для себе, а щоб продати його іншим людям. Тому вам не можна віддавати їм золото”», – пише Дуров.

На думку Дурова, в ролі шахти виступила платформа TON, а золота – Gram. Він окремо зупинився на забороні на випуск Gram в інших юрисдикціях. У суді прийняли таке рішення, тому що інакше американці знайдуть спосіб отримати доступ до блокчейн-платформи TON після запуску. На думку Дурова, це означає, що інші країни не можуть самостійно вирішувати, що добре чи погано для їхніх громадян.

«На жаль, американський суддя має рацію в одному: ми, люди за межами США, можемо голосувати за президентів і обирати парламенти, але все ще залежимо від США, коли мова йде про фінанси та технології.

США може використовувати свій контроль над доларом і глобальною фінансовою системою, щоб закрити будь-який банк або банківський рахунок у світі. Або використовувати контроль над Apple і Google для видалення додатків з AppStore і Google Play.

Тому так, це правда, в інших країн немає повного суверенітету над тим, що вирішувати на їхній території. На жаль, ми – 96% населення світу, яке проживає в інших місцях, – залежні від приймаючих рішення людей, яких обирають 4% жителів США», – пише Дуров.

Дуров наголосив, що команда Telegram припинила працювати над TON. Вони не мають ніякого відношення до проєктів, які використовують її бренд або напрацювання. Дуров рекомендує не довіряти їм гроші або дані.

Що буде з інвесторами

У своєму листі Дуров нічого не пише про повернення грошей інвесторам TON, які вклали в проєкт $ 1,7 млрд. Але підприємець запропонував їм вихід з ситуації, що склалася.

Американські інвестори можуть забрати 72% від своїх вкладень. Це єдиний доступний їм варіант. Решті пропонують надати Telegram займ на термін від 1 травня 2020 року до 30 квітня 2021 року. Інвесторам, які погодяться на угоду, обіцяють виплатити 110% від вкладених коштів. Для цього Дуров планує продати частину акцій Telegram.

Але на цей варіант згодні не всі. Багато хто побоюється, що позови від незадоволених американських інвесторів і виплати по розгляду з SEC можуть підірвати платоспроможність Telegram.

 

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu