Книги, Новини, Розробникам, Технології

Книги, які допоможуть тобі навчитися програмувати та стати крутим розробником

13 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Мови програмування неможливо вивчити раз і назавжди: технології постійно розвиваються, і потрібно стежити за змінами. Але все ж є фундаментальні книги, які допоможуть новачкам освоїти ази програмування, а досвідченим розробникам – поліпшити знання. MC.today опублікував підбірку, публікуємо її для вас, додавши ще пару класних видань.

«Алгоритми: побудова й аналіз», Томас Кормен, Чарльз Лейзерсон, Рональд Рівест, Кліфорд Стайн

Матеріал описаний простою мовою і буде зрозумілий всім, хто хоча б трохи знайомий з програмуванням. Строгий математичний аналіз і велика кількість теорем збалансували великою кількістю ілюстрацій, елементарними міркуваннями та простими наближеними оцінками.

У третьому, доповненому виданні з’явилися нові глави про дерева ван Емде Боаса і багатопоточні алгоритми, а главу про рекурентність істотно розширили. Також автори змінили подачу матеріалу про динамічне програмування та «жадібні» алгоритми та додали нові вправи та завдання.

Для професійного розробника ця книга може служити настільним довідником, для викладача – посібником для підготовки до лекцій і джерелом цікавих завдань, для студентів і аспірантів – відмінним підручником.

«Чистий код. Створення, аналіз і рефакторинг », Роберт Мартін

Роберт Мартін, також відомий як дядечко Боб, – знакова фігура у світі розробки програмного забезпечення та один з творців всесвітньо відомого Agile-маніфесту. «Чистий код» – найпопулярніша книга цього автора.

Поганий код може працювати, але він буде заважати розвиватися проєкту і компанії, адже в ньому постійно потрібно щось лагодити. Яким же повинен бути код? Ця книга навчить вас відрізняти хороший код від поганого і перетворювати другий в перший.

Книга складається з трьох частин. Спочатку ви познайомитеся з принципами та прийомами написання чистого коду. Потім приступите до практичних сценаріїв з наростаючою складністю – вправам по чистці коду або перетворення проблемного коду в менш проблемний. І тільки після цього ви перейдете до найважливішого – правил чистого коду.

«Чиста архітектура», Роберт Мартін

Ще одна книга «дядечка Боба», яку зобов’язані прочитати розробники всіх рівнів, системні аналітики, архітектори та кожен програміст, який хоче піднятися по кар’єрних сходах або хоча б вплинути на людей, які займаються цією роботою.

У книзі він розкриває правила архітектури програмного забезпечення і допомагає їх застосувати, дає прямі та лаконічні відповіді на ключові питання архітектури та дизайну.

«Java. Бібліотека професіонала, том 1. Основи», Кей Хорстманн

Книга адресована перш за все програмістам-професіоналам. Це вичерпний довідник і методичний посібник з основ програмування на мові Java. Однак це не просто підручник з синтаксису мови. Завдання книги – навчити методів об’єктноорієнтованого програмування і вирішення основних проблем в цій галузі.

Робота з книгою не вимагає досвіду програмування мовою С ++ і застосування методів ООП (об’єктноорієнтоване програмування) – досить досвіду роботи з Visual Basic, C, Cobol або Pascal.

У книзі ви знайдете багато прикладів і порад з програмування, а також розділи, в яких розглядаються методи тестування і налагодження програм, абстрактні типи даних, базове об’єктноорієнтоване програмування, що включає подієво-кероване програмування. Книгу можна використовувати не тільки як підручник, а і як довідник.

«Java: оптимізація програм», Бенджамін Еванс, Джеймс Гоф, Кріс Ньюланд

Налаштування продуктивності – наука експериментальна. Але це не означає, що інженери повинні будувати здогадки, щоб виконати свою роботу (хоча часто трапляється саме так). За допомогою цієї практичної книги ви навчитеся налаштовувати високу продуктивність Java-додатків завдяки кількісному, такий, що піддається перевірці підходу.

У книзі немає простих рецептів, порад і трюків або алгоритмів. Налаштування продуктивності – це процес внесення змін і вимірювання отриманих результатів. Він вимагає старанності.

Дізнайтеся, як принципи та технології Java використовують сучасні апаратні засоби та операційні системи. Досліджуйте різні тести продуктивності. Вивчіть пастки вимірювань показників продуктивності Java і недоліки мікротестування. Пориньте в збірку сміття, протоколювання, моніторинг, налаштування та інструменти JVM. Досліджуйте JIT-компіляцію і методи підвищення продуктивності в мові Java.

«Мова програмування C», Браян Кернiган, Денiс Рiчi.

Це класична книга з мови програмування C. Її автори – розробники цієї мови. Книгу можна використовувати як вичерпний довідник або навчальний посібник.

У другому виданні автори істотно доповнили книгу у зв’язку з появою стандарту ANSI C, для якого вона частково послужила основою.

Книга орієнтована на широке коло програмістів і комп’ютерних фахівців. Однак вона не рекомендується для читання новачкам: від читачів очікують знання основ програмування і комп’ютерів.

«C ++: повне керівництво, класичне видання», Герберт Шілдт

Це найповніший путівник по С ++. Професіонал і автор книг з програмування Герберт Шілдт продемонстрував і детально роз’яснив кожен аспект мови С ++, включаючи ключові слова, оператори, директиви препроцесора і бібліотеки. У довіднику перераховані навіть ключові слова, використовувані в програмуванні на платформі .NET.

Довідник складається з п’яти частин: підмножина С; мова С ++; бібліотека стандартних функцій; бібліотека стандартних класів; додатки мовою С ++.

Книга буде корисна як починаючому програмісту, так і досвідченому професіоналу.

«Програміст-прагматик» Е. Хант, Д. Томас

Книга досить об’ємна, але варта того, щоб її прочитати. Кожна сторінка надзвичайно інформативна. Книга містить безліч корисних порад зі сфери програмування. Сама назва свідчить про себе. Акцентується увага на практиці та застосуванні реальних методів. Тут розглядається безліч тем, починаючи від особистої відповідальності та кар’єрного зросту до архітектурних технік, які допомагають легко адаптувати код. Тут ви познайомитеся з принципом DRY (Don’t Repeat Yourself), тобто «Не повторюй самого себе». Суть принципу в тому, що кожний фрагмент програмного забезпечення має бути неповторним та унікальним. Саме завдяки цьому, вказує автор, підвищується надійність та доступність продукту.

«C# для чайників», Джон Мюллер, Білл Семпф, Чак Сфер

Навіть якщо ви ніколи не мали справи з програмуванням, ця книга допоможе вам освоїти мову C # і навчитися писати на ній програми будь-якої складності. Читачам, які вже знайомі з будь-якою мовою програмування, буде простіше, але досвід тут зовсім необов’язковий.

З цієї книги ви дізнаєтеся не тільки про типи, конструкції та оператори мови C #, але і про ключові концепції об’єктноорієнтованого програмування, реалізовані в цій мові.

Книга послужить відмінним путівником, який полегшить перші кроки на цьому довгому, але дуже цікавому шляху. Дізнайтеся, як створити консольний додаток і що таке делегати, події та інтерфейси.

«Python для чайників», Джон Пол Мюллер

Python – це потужна мова програмування, на якій можна створювати різноманітні програми, які не залежать від платформи. Вона ідеально підходить для новачків, особливо якщо потрібно швидко навчитися програмувати та почати створювати реальні проєкти.

Завдяки покроковим інструкціям ви зможете в короткий термін освоїти основи мови. Ви будете працювати в середовищі Jupyter Notebook і застосовувати принципи грамотного програмування для створення змішаного уявлення коду, заміток, математичних рівнянь і графіків.

Автор книги Джон Пол Мюллер – письменник і технічний редактор, автор понад 100 книг і 600 статей, тематика яких варіюється від мережевих технологій і штучного інтелекту до управління базами даних і програмування на Python. Як технічний редактор допоміг видати книги більш ніж 70 авторам. Також займається консультаціями та написанням сертифікаційних іспитів.

«Штучний інтелект з прикладами на Python», Пратик Джоші

Штучний інтелект – невід’ємний атрибут сучасного світу, керованого технологіями та даними. Він активно застосовується в таких областях, як пошукові системи, розпізнавання образів, робототехніка, безпілотні автомобілі.

У цій книзі досліджуються різні сценарії з реального життя. Ви дізнаєтеся, які алгоритми штучного інтелекту слід застосовувати в тому чи іншому контексті. Спочатку автор розглядає загальні концепції штучного інтелекту, після чого переходить до обговорення складніших тем, таких як гранично випадкові ліси, приховані марковські моделі, генетичні алгоритми, згорткові нейронні мережі.

Ви дізнаєтеся, як приймати обґрунтовані рішення при виборі необхідних алгоритмів і реалізовувати ці алгоритми на мові Python. Книга навчить вас створювати багатоцільові додатки для обробки інформації, яка міститься в зображеннях, тексті, голосових та інших даних.

«Досконалий код» С. Макконнелл

Мову програмування Java не так вже і важко вивчити. А от як створити досконалий код – вже інше питання. Кодування – це мистецтво. І для того, щоб навчитися створювати правильні та унікальні коди, потрібно багато практики. Саме вміння писати досконалий код відрізняє звичайного програміста від компетентного. Книга Макконнелла «Досконалий код» розповідає саме про це. Зрозумілий та лаконічний стиль написання не викликає труднощів при читанні. В цій книзі можна дізнатися про техніки та методи якісного програмування. Автор підкреслює  важливість конструювання програмного забезпечення та наголошує, що ПО є центральною діяльністю у програмуванні. Це книга, яку можна перечитувати кожного разу, як тільки вона потрапляє до рук. Кожного разу читач буде відкривати в ній щось нове для себе.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu