Бізнес, Новини, Технології

Навіщо використовувати CRM? 10 причин для вашої компанії

13 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Ви повинні використовувати програмне забезпечення CRM для вашого бізнесу, оскільки це оптимізує маркетингові стратегії, покращує зусилля з підвищення ефективності та покращує відносини з клієнтами. На додаток до цього, використання цих інструментів дозволить вам використовувати ваші дані про клієнтів для внесення коректив у ваші операції, а також для оптимізації різноманітних продажів і маркетингових завдань.

Мати міцні відносини з клієнтами важливо, якщо ви хочете побудувати стабільний і успішний бізнес. Однак процес відточування цих відносин може бути досить складним. Саме в цей момент запускаються системи управління взаємовідносинами з клієнтами (CRM). Ці програмні рішення служать централізованими базами даних, де можна легко отримати інформацію про потенційних клієнтів та існуючих клієнтів, наприклад, попередні взаємодії, нещодавні покупки та поточні операції. Використовуючи ці інструменти, ви можете спростити та оптимізувати робочий процес.

Навіщо використовувати CRM? 10 причин для вашої компанії - tech, news, businessНавіщо використовувати CRM? 10 причин для вашої компанії - tech, news, business

Якщо у вас ще немає системи CRM, то, можливо, настав час розглянути можливість інвестування в одну з них.

Незалежно від галузі або ніші, в якій ви працюєте, побудова та підтримка якісних відносин з клієнтами повинна залишатися одним з основних факторів вашого успіху. Це не може бути викликом або пріоритетом місцевого магазину, який точно знає, з ким він має справу, але, оскільки операції стають складними та бізнес розширюється, потреба в оцифрованому рішенні просто нав’язує себе.

Це коротко пояснює, чому програмні рішення CRM стали одним з провідних філій програмного забезпечення SaaS за останні роки. Системи CRM збирають і впорядковують ваші поточні дані про клієнтів, але ще важливіше – вони допомагають вам зібрати дані, і звернутися до аудиторій, про які ви й не мали уявлення, що вони можуть зацікавитись вашим продуктом або послугою. Засновані на простій логіці впорядкованої організації та своєчасного просування, CRM-платформи зайняли своє місце в кожній галузі, саме тому Ви можете почати пошук підходящої вам системи.

Водночас, більшість систем програмного забезпечення CRM в цей час розміщуються в хмарі та стають доступними й простими в обслуговуванні навіть для найменшого бізнесу або єдиного підприємця. Давайте розглянемо, чому рішення CRM може бути корисним для вашої компанії.

1. Оптимізує вашу маркетингову стратегію і робить ваш сервіс більш надійним

Велика частина наших читачів, які прагнуть порівняти різні рішення CRM, є фактично стартапними компаніями та постачальниками послуг низького рівня, які все ще створюють профіль свого ринку. Знання, наскільки корисними можуть бути інструменти CRM, щоб мотивувати покупців фактично звертатися до конкретного постачальника, зовсім не є сюрпризом.

Як це працює? Компанії постійно проводять дослідження ринку, спрямовані на орієнтування на ідеальний профіль клієнта, а CRM допомагають зрозуміти поведінку клієнтів та вирішити їхні конкретні потреби. Іншим важливим завданням, яке вони виконують, є визначення найкращого часу для просування та надання послуг цим клієнтам і використання результатів таких стратегій для подальшого розширення переліку перспектив. Системи CRM також мають позитивний вплив на ефективний розподіл ресурсів, оскільки підприємства, що покладаються на відомі програмні продукти, також є фаворитами серед прибуткових ринкових груп. Якщо взяти в перспективі, то продукт CRM допоможе вам орієнтуватися на правильні ліди у потрібний час і з правильними ресурсами.

2. Визначає та усуває неефективні практики

Говорячи про інформацію, що надходить від CRM-систем, ми повинні також пояснити, як вона працює з цінним часом, який витрачається бізнесом для об’єднання методів для оцінки поведінки своїх клієнтів. Програмні рішення CRM консолідують різні методи, практики та інструменти, необхідні для відстеження активності клієнтів, і, нарешті, позбавляють вас від подвійних записів і нудних, автоматизованих підходів, які клієнти вважають таким розчаруванням. З хорошою системою, ви зможете уникнути всіх «дорогих» помилок, які могли б допустити вручну, і змусите відчувати кожного клієнта, ніби він є найціннішим для вас в цей момент.

3. Перетворює дані клієнтів у розвідку доходів

З того, як ваші клієнти приймають і оцінюють вашу послугу, можна багато чого дізнатись, але оптимізація маркетингу є найціннішими даними, які ви будете витягувати. Системи CRM просто навчать вас «активізувати» рекламні кампанії, а також рекламувати продукти для незнайомих аудиторій, які будуть статистично зацікавлені в них. Потужні стандартні та спеціальні звіти, що надаються більшістю CRM, також дають чітке уявлення про стан кожної операції, продуктивність кожного агента та загальну стійкість стратегії управління відносинами. Вірте чи ні, це джерело найбільш успішних компаній, які звертаються до виявлення вузьких каналів, а не витрачання годин на аналіз фінансових даних.

4. Покращує ваші відносини з поточними клієнтами

Найбільш важливе правило під час ведення бізнесу, орієнтованого на клієнта, це: ви будете успішні доти, доки ваші клієнти будуть задоволені. Саме тут CRM-системи допомагають найбільше, оскільки вони спрямовують ваші маркетингові, фактурні та продажні зусилля у правильному напрямку. Для початку, CRM допоможе вам організувати всі операції, пов’язані з клієнтом, від автоматизованих вітальних повідомлень до сервісу та перевірки. Маючи можливість зрозуміти, чого вони очікують від вас, ви також будете знижувати їхню агітацію і збирати цінний зворотний зв’язок, що має значення для майбутнього розміщення ваших продуктів і послуг.

Задовільний та ефективний сервіс, який надається в будь-який час і на всіх каналах (електронна пошта, телефон, соціальні медіа, вебформи, опитування тощо), також гарантує, що ваші клієнти будуть з радістю рекомендувати вас своїм знайомим, а також розширювати вашу клієнтську базу, використовуючи тільки те, що ви Вже вклали.

5. Надає доступ до інформації про клієнтів всім агентам

Частина стандартизованої стратегії організації даних CRM полягає в тому, щоб зберегти всі релевантні деталі в базі даних, де до них можуть звертатися всі агенти (у більшості випадків, залежно від ролей і дозволів, які їм були надані). Ця база даних, як правило, розміщується в хмарі, і все, що потрібно, щоб потрапити туди – це право доступу і хороше підключення до Інтернету. Як і очікувалося, більшість популярних сьогодні CRM-систем повністю оптимізовані для мобільних пристроїв, а отже, доступні для всіх пристроїв, браузерів і операційних систем. Деякі з них також надають спеціальні програми для користувачів Android та iOS.

6. Відстежує роботу ваших агентів

Багато власників бізнесу покладаються на свою CRM-систему, щоб зрозуміти, як агенти виконують та розробляють інтелектуальні стратегії щодо того, як визначати потенційних клієнтів і завдання в майбутньому. Це також система CRM, в якій вони розуміють, хто є доступний на цей час, і перенаправляють запити до інших відділів у разі, якщо запитаний агент не доступний. Практично CRM робить графік кожного співробітника чітким і допомагає порівняти тих, хто закриває найбільше або найменше угод компанії. Нещодавно розробники CRM почали досліджувати нову і привабливу концепцію гейміфікації, яка дозволяє адміністраторам надавати нагороди найкращим виконавцям бонусами, балами або навіть акціями.

7. Підтримує ваші крос-продажі та зусилля щодо їх підвищення

Кінцева мета використання системи CRM завжди полягає в тому, щоб запустити її для закриття угод, тому найкращі системи завжди підтримують такі практики, як динаміка продажів і крос-продажі. У випадку з підвищенням продажів вони отримують інформацію про поточну покупку клієнта, щоб привернути його увагу до подібних продуктів та покластися на теги та категорії, які ви раніше вставляли. Перехресні продажі також є частиною гри, коли система відстежує попередні покупки клієнта, пропонуючи нові продукти та отримуючи уявлення про те, що він буде шукати. Потім всі деталі зберігаються в централізованій базі даних, в ідеалі, в індивідуальному профілі клієнта, до якого агент завжди може звернутися та побачити, з ким він має справу. В основному, хорошому CRM буде делеговано завдання виявлення і використання можливостей, і, отже, в кінцевому підсумку це збільшить ваш прибуток.

8. Спрощує виставлення рахунків

Більшість сучасних платформ CRM оснащені, принаймні, деякими основними інструментами фінансового управління, і обґрунтування цього полягає в тому, щоб запобігти вилученню секретних даних про продаж до системи третіх осіб. У ідеальному сценарії ви зможете створювати котирування, готувати та надсилати рахунки клієнту з тієї ж платформи, на якій ви завершили замовлення. Ви також можете автоматизувати інші документи, пов’язані з часом та витратами, упорядкувати досвід ваших клієнтів і переконатися, що гроші завжди надходять вчасно.

Деякі продукти CRM також інтегруються з провідними платіжними системами, щоб допомогти користувачам завершити платіж і перевірку, навіть не покидаючи ваш вебсайт/електронний магазин.

9. Керує вашою діяльністю в соціальних медіа

Ми не можемо заперечувати, що соціальні медіа є більшістю того, що заробляє сучасний бізнес, оскільки такі платформи, як Facebook, Twitter, Google+ або LinkedIn, є чудовими джерелами для пошуку потенційних контактів і можливостей для вирішення. Водночас, як великим, так і малим підприємствам важко підтримувати активну присутність на всіх платформах і особисто реагувати на всі запити та запитання, не втрачаючи при цьому уваги до решти своєї роботи.

CRM також виконують тут значну роботу. Більшість сьогоднішніх CRM-рішень, заснованих на хмарі, тісно інтегровані до соціальних платформ і дозволяють автоматично публікувати та керувати всіма профілями з однієї платформи. Деякі з них навіть йдуть настільки далеко, щоб попередити вас про терміни та можливості або збирають всі згадані та пов’язані з продуктом згадки та коментарі для того, щоб ви могли відповісти вчасно. Наприклад, ви можете налаштувати параметри вашого CRM, щоб зобразити будь-який бажаний тип соціальної активності, просто вибравши такі ключові слова, як “підтримка клієнтів”, “обслуговування клієнтів” та багато іншого.

10. Більше не є ексклюзивним сервісом

Лише десятиліття тому потужні CRM-системи вважалися ексклюзивними для підприємств продуктами, що було вагомою підставою, щоб повірити у високі ціни та складні установки. На щастя, розробники бачили малі підприємства як ідеальну аудиторію, яка потребувала таких продуктів, і почали працювати над версіями, розміщеними в хмарі, які не потребують ні часу, ні величезних капіталів.

Сьогодні легко знайти чудову CRM за розумною ціною, і водночас отримати підтвердження, що в майбутньому не буде стягуватись жодних періодичних витрат або плати за обслуговування. Деякі з найміцніших систем навіть пропонуються безкоштовно, тому ми рекомендуємо навіть новим компаніям отримати та спробувати. В цей час лідером серед безкоштовних систем CRM є HubSpot CRM, який пропонує багатий пакет функцій без будь-яких витрат.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu