Новини, Поради, Студенту

Як викладати поколінню Z: поради для викладачів

14 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

В останні десятиліття викладачі використовували приблизно одні й ті ж стратегії, хоч і навчали різні покоління. Все змінилося з появою зумерів, яким знадобився інший підхід до освіти. Порадами щодо роботи з ними ділиться Кармен Міранда з Університету Ани Г. Мендес.

Представники покоління Z – це люди, що народилися з 1996 по і 2012 роки та, як і мілленіали, росли в оточенні технологій. Але зумери відрізняються тим, що технології з самого початку були частиною їхнього життя. Чи означає це, що викладачам потрібно переглянути свої стратегії? Може здатися, що в цьому немає потреби, але врахувати унікальні риси нового покоління все ж варто.

У дослідженні Корі Сіміллера і Меган Грейс, випущеному у 2017 році, говориться, що покоління Z вважає себе вірним, вдумливим, жалісливим, неупередженим і відповідальним. Воно прагне змінити суспільство. На думку вчених, це складне завдання, тому що зумери воліють працювати поодинці та іноді відчувають нестачу креативності. Що це означає для викладачів вишів? Ми повинні допомогти студентам з покоління Z в їхніх починаннях.

Коли ми оцінюємо знання учнів за допомогою іспитів і наукових робіт, то бачимо тільки те, що вони вивчили для певного іспиту або що вони знають з певної теми. Нове покоління має потребу в більшому. Йому потрібні знання, які стануть в пригоді в роботі. Покоління Z – це цифрове покоління, тому викладачам варто краще розібратися в різних пристроях і програмах, які підходять для занять. Крім того, можна придумати види діяльності, пов’язані з навчальними темами та при цьому корисні для студентів.

Я використовую технології в курсах з англійської мови. Нижче наведені три спостереження, які допоможуть захопити та мотивувати представників покоління Z.

  • Зумери проводять багато часу з телефоном. Моїм студентам дозволено використовувати смартфони для роботи з підручником і перегляду навчальних матеріалів в інтернеті. Я також створила блог, в якому вони можуть читати статті, пов’язані з темами занять, залишати коментарі та практикуватися в читанні та письмі. Наприклад, я пропоную їм брати участь в дискусіях на основі заданого тексту.
  • Вони також люблять соцмережі. Одного разу я використала Facebook Live, щоб студенти подивилися онлайн-конференцію, присвячену ситуаційному лідерству. Після цього вони записали її короткий зміст і висловили свою думку на тему. Цей захід дав студентам інсайти, що стосуються поведінки на роботі та в житті. Таким чином, вони отримали й мовну практику, й корисну інформацію.
  • А ще вони звикли до YouTube. В курсі для початківців дослідників я ділюся посиланнями на ролики, присвячені написанню наукових робіт, академічному стилю та багатьом іншим темам. Студенти з покоління Z воліють подорожувати інтернетом і самостійно шукати відповіді, перш ніж просити про допомогу.

Як викладати поколінню Z: поради для викладачів - studentu, porady, news

Використання технологій – не єдиний аспект освітнього процесу, який потрібно переосмислити. Ще варто пошукати нові способи оцінки знань, а також інструменти для подання матеріалів студентам з покоління Z. Нижче наведені деякі ідеї, які можуть стати в пригоді викладачам.

  • Короткі онлайн-вікторини. Зумери віддають перевагу коротким онлайн-перевіркам знань. Я завантажую вікторини на платформу Blackboard, а студенти відповідають на питання в аудиторії за допомогою своїх смартфонів.
  • Робота в групах. Представники покоління Z воліють працювати в невеликих групах: це дозволяє їм проявляти більше креативності. У моєму курсі по письму студенти складають історії, персонажами яких є вони самі. Про те, що це приносить учням велике задоволення, можна судити по ентузіазму, з яким вони діляться результатами своєї творчості.
  • Активні заняття. Дослідження показують, що увага зумерів швидко розсіюється. Щоб з цим впоратися, я прошу студентів швидко писати короткий зміст чого-небудь – ця вправа виконується в групах або індивідуально. Вона допомагає з’ясувати, які теми пора повторити.
  • Ігри. Ігри дуже ефективні при повторенні матеріалів і дозволяють студентам ділитися знаннями. Вони можуть стати активніше і зосередитися на процесі. Багато студентів з покоління Z – це геймери, і їм подобаються ігрові завдання.
  • Турбота і зворотний зв’язок. Це найважливіше. Коли ми турбуємося про те, що відбувається зі студентами, вони більше залучаються до процесу навчання. Турбота про їх прогрес дає їм постійний позитивний фідбек. Хоча нам доводиться виправляти помилки в роботах, ми розповідаємо, як вони можуть поліпшити свої результати, і мотивуємо їх, надаючи підтримку. Позитивний відгук змінює людей, і нам варто привносити його в спілкування зі студентами.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu