Бізнес, Інвестиції, Новини, Стартапи

Що таке краудфандинг?

15 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Краудфандинг – це коли підприємства, організації чи приватні особи фінансують проєкт або підприємство за допомогою невеликих пожертв від багатьох людей. Простіше кажучи, проєкт або бізнес фінансується не одним чи двома великими інвесторами, а «натовпом». Отримавши необхідну грошову підтримку, ці підприємства можуть успішно розпочати свою роботу або запустити нові проєкти. Більшість цих кампаній відбувається через інтернет-платформи, встановлюються часові рамки (до коли гроші можуть бути зібрані) та розкриваються конкретні монетарні цілі.

Учасники – або спонсори, як їх часто називають, – запозичують мінімальну суму в фонд і можуть отримати винагороду за свій внесок. Нагороди зазвичай змінюються залежно від розміру пожертвування, що стимулює робити більші пожертвування. Хоча деякі краудфандингові кампанії не дозволяють спонсорам володіти частиною компанії, яку вони фінансують, «право справедливості» краудфандингу дозволяє малим підприємствам і стартапам віддати частину своєї компанії.

Що таке краудфандинг? - startups, news, investytsiyi, businessЩо таке краудфандинг? - startups, news, investytsiyi, business

Приклади краудфандингових вебсайтів

Існує багато вебсайтів для краудфандингу. З цих численних ресурсів, деякі виділяються за популярністю та рівнем успіху. Kickstarter є одним з найбільш помітних ресурсів краудфандингу з перевіреною історією. GoFundMe є ще одним популярним сайтом для краудфандингу, хоча він більше орієнтований на благодійність та індивідуальні причини збору коштів, ніж на бізнес. Для стартапів іншими популярними платформами для краудфандингу є StartSomeGood, Indiegogo, Patreon та Republic.

Краудфандинг успішно інтегрує традиційну модель фінансування з сучасним способом ведення бізнесу та добробуту. Хоча краудфандинг не обов’язково гарантує довговічність компанії, проєкту або ідеї, це допомагає багатьом людям набувати досвіду, мобілізувати громади та створювати відносини для інших можливостей.

Правила краудфандингу

Вибір найкращої платформи для вашого бізнесу частково залежить від різних правил і використання кожного сайту краудфандингу. Більшість сайтів для краудфандингу мають спеціальні правила користування. Наприклад, Kickstarter не дозволяє проводити краудфандингове фінансування на основі «права справедливості» та вимагає, щоб кампанії виключали все зі списку заборонених предметів. Доцільно поглянути на ці правила до початку кампанії. Ви повинні зрозуміти, яка платформа краудфандингу найкраще підходить для вашого бізнесу, щоб переконатися, що вам не доведеться припиняти кампанію, ще до того, як вона розпочнеться.

Переконайтеся, що ваш стартап відповідає правилам і рівняється на вибраний вами сайт краудфандингу. Наприклад, Kickstarter не дозволяє енергетичних їжі та напоїв, тоді як інші вебсайти з краудфандингу дозволяють подібні проєкти. Перегляньте правила, щоб швидко дізнатися про пріоритети кожного сайту.

Якщо ви проігноруєте правила і стрибнете у вашу краудфандинг-кампанію з головою, то ймовірність успіху падає. Перед тим, як розпочати кампанію, переконайтеся, що ви адекватно дослідили різні сайти для краудфандингу.

Труднощі краудфандингу

Багато людей вважають, що краудфандинг – це легкий або вільний спосіб заробляти гроші. Але це вимагає великих зусиль, щоб створити проєкт, який спонсори сприймуть як дійсно цінний сервіс чи послугу. Успіх також не є гарантованим, і оскільки краудфандинг продовжує набирати популярність, спонсори стали розсудливішими з проєктами, які вони підтримують.

“Краудфандинг працює для всіх типів компаній на різних етапах їх розвитку, але компанії, які мають найбільш успішні кампанії, зазвичай мають найбільші та найзацікавленіші спільноти за собою – як правило, це клієнти або користувачі чи інші прихильники”, – сказав Кендрік Нгуєн, генеральний директор і співзасновник платформи краудфандингу «Республіка».

Створення такого типу широкої підтримки може бути проблемою. Це вимагає сильних маркетингових зусиль, надійних засновників і якісного продукту. За словами Райана Сіма, керуючого директора і співзасновника компанії We The People, компанії, яка продає тільки продукти краудфандингу, труднощі краудфандингу великі. Він перерахував п’ять основних проблем, які заважають краудфандинговим кампаніям:

  • Пошук та впровадження економічно ефективної маркетингової стратегії до, під час та після кампанії
  • Створення правильного повідомлення в описі кампанії, яке буде викликати інтерес до продукту або послуги
  • Розробка інформативної та захопливої відео кампанії, що пояснює продукт та його переваги (головна проблема полягає в тому, що створення дійсно хорошого та високоефективного відео коштує дорого)
  • Створення та планування програми нагород для стратегічної максимізації рентабельності інвестицій
  • Пошук найбільш ефективного та економічного методу використання винагороди

“Важливо відзначити, що ці проблеми є лише початком питань для розгляду при створенні краудфандинг кампанії”, – сказав Сим. “Крім типових, кожен творець матиме свої власні проблеми, які дуже унікальні для його або її бізнесу”.

Інші проблеми виникають у сфері краудфандингу з «правом справедливості». За словами Коннора Янга, засновника та генерального директора Ample Foods, краудфандинг капіталу вимагає більшого наголосу на освіті потенційних інвесторів, які не обов’язково мають інвестиційний фон.

“Ми всі так звикли купувати продукти в Інтернеті, тому інвестування в регулярну кампанію з краудфандингу є досить легким”, – сказав Янг. “Ви просто скажете: “О, OK, я в основному попередньо купую продукт, який ще не існує, і я отримаю його за 6-12 місяців”. Це досить легко зрозуміти. Але для людини, яка насправді не звикла інвестувати в компанії – вона не є типовим інвестором-ангелом – [краудфандинг за «правом справедливості»] природно більше відштовхує”.

Проте ви можете подолати проблеми обох типів краудфандингу. У 2016 році Ample зібрав понад $370,000 на своїй кампанії Indiegogo і вже перевершив свою цільову краудфандінг мету з часом, який можна було заощадити в цій кампанії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu