Кар'єра, Новини, Поради, Студенту

Як побудувати успішну кар’єру в творчій індустрії

22 Травня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Якщо ви читаєте цю статтю, швидше за все, ви – творча особистість. І якщо ви вирішили заробити на своєму захопленні, ви потрапите в одну з найкорисніших, найзахопливіших пригод у вашому житті.

Якщо ви творча людина, то перетворення захоплення в кар’єру – це крок назустріч життю вашої мрії. Але шлях до успіху у творчих індустріях не прокладений веселкою; якщо ви хочете домогтися успіху, вам потрібна стратегія.

Знайдіть свою нішу

Існує величезна різноманітність творчих професій, і навіть в рамках цих професій є свої ролі та спеціальності.

Наприклад, я – копірайтер. Але спеціалізуюся на інформаційних текстах, причому певної тематики – маркетинг. А є ті, хто пише тільки продають тексти та тільки для пекарень.

Якщо ви хочете побудувати успішну кар’єру, вам потрібно знайти свою нішу і розвинути свої творчі навички в цій ніші.

Наприклад, припустимо, ви графічний дизайнер. Це досить широка спеціалізація. Ви можете створювати логотипи для малого бізнесу. Ви можете працювати зі стартапами. Ви можете створювати резюме для керівників, меню для ресторанів, плакати для концертів і музичних фестивалів … можливості безмежні.

Але ви не зможете повністю розкрити свій потенціал, якщо будете стрибати від однієї можливості до іншої. Якщо ви дійсно хочете стати майстром своєї справи та домогтися успіху у своїй галузі, вам потрібно вибрати нішу. Тому будьте дизайнером логотипів. Будьте дизайнером-ілюстратором. Будьте дизайнером резюме, але не намагайтеся бути всіма відразу.

Випробуйте своє творче мислення

Коли ви працюєте в креативній індустрії, ви можете легко відірватися від вашої роботи; оскільки ви цілий день працюєте над креативними проєктами, це все, що вам потрібно, щоб підтримувати свої творчі здібності на належному рівні, вірно?

Не обов’язково. Коли ви працюєте над одними й тими ж проєктами день у день (що часто трапляється з нішевими фахівцями), легко застоюватися – і ваш творчий потенціал може постраждати.

Ось чому так важливо працювати над проєктами поза роботою. Це дає вам можливість вийти за рамки та працювати над проєктами, які кидають вам виклик іншим способом – який може відродити вашу творчу іскру і зробити вас краще у вашій роботі.

Так, наприклад, якщо ви копірайтер в рекламному агентстві, спробуйте пройти урок з написання сценаріїв. Якщо ви графічний дизайнер, який спеціалізується на дизайні презентацій, спробуйте поекспериментувати з дизайном логотипу або плаката в неробочий час.

Річ у тому, що якщо ви хочете залишатися творчо сильним, вам потрібно напружувати свої творчі м’язи, і вихід за межі рамок і робота над проєктами поза вашою роботою – це просто творче тренування, яке вам потрібно.

Нетворкінг – наше все

Як свідчить стара приказка: «Ви – це ваші знайомства». Це якоюсь мірою вірно в будь-якій галузі, але особливо важливо у творчому світі.

Дуже багато проєктів приходить через знайомих, будь то від минулого клієнта, колеги або когось, хто знає і любить вашу роботу. Ось чому так важливо зосередитися на побудові вашої мережі; чим більше людей ви знаєте – і чим більше людей знають вашу роботу – тим більше у вас буде можливостей.

Витратьте час на розвиток вашої мережі. Спілкуйтеся з іншими креативниками та шукайте можливості поділитися своєю роботою. Відвідуйте галузеві заходи. Зверніться до людей, чиєю роботою і кар’єрою ви захоплюєтеся.

Знову ж таки, чим більше людей ви знаєте, тим більше людей дізнаються про вашу роботу – і тим більше людей будуть рекомендувати вас новим клієнтам.

Зберігайте студентський менталітет – незалежно від того, на якій стадії вашої кар’єри ви перебуваєте

Неважливо, пропрацювали ви на фрілансі протягом місяця, року або десятиліття – завжди є щось нове для вивчення.

Підходьте до своєї роботи, як студент, готовий до відкриттів – незалежно від того, як довго ви працюєте у своїй області. Так вийде, що ви завжди вчитеся, завжди ростете і завжди ставите перед собою творчі завдання. Займайтеся на уроках, вивчайте інші творчі дисципліни, тримайте руку на пульсі того, що відбувається у вашій області. Визнайте, що завжди будуть речі, про які ви не знаєте, і, якщо ви хочете повністю розкрити свій творчий потенціал, ви завжди повинні бути готові докласти додаткових зусиль, щоб вивчити їх.

Як побудувати успішну кар'єру в творчій індустрії - studentu, porady, news, career

Приймайте критику

Коли ви вкладаєте своє серце і душу в проєкт, ви хочете, щоб люди любили його так само сильно, як і ви. Це може ускладнити ситуацію, коли людям доводиться давати непростий зворотний зв’язок.

Але бути відкритим для отримання зворотного зв’язку – частина вашої роботи! Коли ви працюєте над своїми власними проєктами, ви можете створювати все, що захочете. Але коли ви працюєте над проєктом для когось іншого (наприклад, для клієнта або менеджера), вам необхідно створити щось, що відповідає їх баченню, а це означає, що потрібно приймати їх критику і бути готовим внести правки.

Так, наприклад, припустимо, що ви розробляєте логотип для клієнта – і він говорить вам, що йому не подобається зовнішній вигляд шрифтів, які ви включили в дизайн. Замість того, щоб сперечатися з ним або намагатися змусити зрозуміти, чому шрифти працюють, прийміть зворотний зв’язок, запитаєте, що вони хотіли б бачити зміненими, а потім упровадите зміни.

Коли хтось критикує вашу роботу, це неприємно. Але якщо ви хочете досягти успіху у творчій кар’єрі, вчитися приймати конструктивний зворотний зв’язок – і приймати його люб’язно – обов’язково.

Будьте настільки професійними, наскільки ви креативні

Вам потрібні деякі скіли, щоб досягти успіху в креативній індустрії. Якщо ви хочете працювати сценаристом, ви повинні бути відмінним оповідачем. Якщо ви хочете бути директором з дизайну, вам потрібно мати твердий погляд на дизайн. Якщо ви хочете бути дизайнером інтер’єру, вам потрібно знати, як оформити кімнату.

Само собою зрозуміло. Але щоб домогтися успіху у творчих галузях, вам потрібно більше, ніж просто креативність, вам також потрібен професіоналізм.

Неважливо, наскільки ви талановиті – якщо з вами важко працювати, ви постійно спізнюєтеся і не відповідаєте на електронні листи, ніхто не захоче вас найняти.

Давайте такий же високий пріоритет професіоналізму, як і творчості. Зробіть так, щоб усім – клієнтам, менеджерам і колегам – було приємно працювати з вами. Чим професійніші ви – і чим позитивніший досвід роботи з вами – тим більше у вас можливостей у творчій кар’єрі.

Практикуйте наполегливість

Неважливо, наскільки ви талановиті. Якщо ви вирішите працювати у творчій сфері, ви зіткнетеся з відмовами.

Якщо ви дозволите своєму першому «ні» перешкодити вам досягти поставлених цілей, ви не досягнете нічого. Робота на фрілансі не для тонкошкірих; якщо ви хочете домогтися успіху, вам потрібно практикувати наполегливість.

Це може бути складно, але якщо ви хочете зробити творчу кар’єру, ви повинні підтримувати цінність своєї роботи – незалежно від того, з якою відмовою ви можете зіткнутися.

Суть в тому, щоб домогтися успіху, вам потрібно вірити, що ви досягнете успіху – навіть отримуючи відмови. Завзятість і наполегливість – ваші друзі, якщо ви хочете побудувати кар’єру як творча особистість.

Перетворіть свою творчість в кар’єру

Якщо вам пощастило перетворити своє творче захоплення в кар’єру, ви хочете зробити все можливе, щоб вона була успішною. І тепер, коли у вас є ці поради, у вас є все необхідне, щоб досягти успіху у творчих галузях і підняти свою кар’єру на новий рівень.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu