Жінки, Історії, Новини, Стартапи

Beautytag: відгуки про косметику — подробиці про стартап в інтерв’ю з co-founder Дашею Поліщук

01 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Успіху в побудові бізнесу домагаються зовсім невеликий відсоток підприємців та інвесторів, які повірили в їхні ідеї. Половина стартапів закриваються протягом перших п’яти років. Це означає, що на початку шляху у будь-якого підприємця та інвестора, який став його партнером, ризики максимальні. А ще, майже в 100% випадків підприємці та стартапери стикаються з різними проблеми.

Beautytag: відгуки про косметику — подробиці про стартап в інтерв'ю з co-founder Дашею Поліщук - startups, news, story, zhinkyНе виключенням стала й Даша Поліщук, співзасновниця стартапу Beautytag, яка в колонці для MC.today розповіла про те, як через розробника, який не закінчив роботу над проєктом, запуск був відкладений на пів року.

Ми неабияк зацікавились стартапом Дар’ї та вирішили дізнатись більше про Beautytag. Ділимось з вами матеріалом у форматі інтерв’ю.


Beautytag — це сервіс з відгуками на косметичну продукцію. Користувачі сайту залишають відгуки про продукти, які вони вже використовували, і діляться рекомендаціями щодо покупки. Увесь сайт —  це візуальний користувацький контент, ком’юніті для б’юті-блогерів.

Розкажіть, як з’явилася ідея створити стартап?

Працюючи UX дизайнером в декількох стартапах, я зрозуміла, як це все працює з середини, я вчилася на чужому досвіді. Звідси з’явилося бажання створити та реалізувати свій проєкт.

Насамперед, я хотіла створити щось корисне. Сервіс, який допоможе оптимізувати кількість косметичних засобів в косметичці. У мене відповідальний підхід до споживання. Я люблю косметику і різні продукти, але купую тільки необхідні речі. Мені особисто не вистачало такого сервісу, де б я могла знайти та прочитати відгуки про косметику. Такої спільноти, де можна зібратися, як з подругами та поділитися порадами, хто що любить, і що кому підійшло.

Beautytag: відгуки про косметику — подробиці про стартап в інтерв'ю з co-founder Дашею Поліщук - startups, news, story, zhinky

Сторінка відгуку про косметику на сайті Beautytag.

Як ви оцінюєте ринок для вашого продукту і чому для нього зараз відповідний час?

Останні кілька років, великою популярністю користується маркетинг через інфлюенсерів. Бренди відправляють косметику на огляди в соціальних мережах блогерам для популяризації засобів і підвищення впізнаваності бренду.

Ми провели перезапуск проєкту в кінці березня і це якраз співпало з початком карантину, це принесло нам тільки користь. Оскільки наш сайт побудований на користувацькому контенті, у користувачів з’явилася час на його створення.

Через карантин люди більше стали робити покупок онлайн. А через кризу і більш обережно підходять до покупок товару — шукають і читають відгуки на продукти, це те, що ми можемо їм дати.

Beautytag: відгуки про косметику — подробиці про стартап в інтерв'ю з co-founder Дашею Поліщук - startups, news, story, zhinky

Засновники стартапу Beautytag: Дар’я Поліщук та Саша Поліщук

Не можемо оминути головне — команду. Скільки людей в стартапі?

Зараз нас в команді четверо. Я, Дар’я Поліщук, відповідаю за дизайн продукту і комунікації.

Саша Поліщук — відповідає за розвиток продукту, продуктові гіпотези, планування і пріоритети для завдань.

Богдан Грищенко — розробник, відповідає за розробку і технічну підтримку сайту.

Єлизавета Сухіна — створює ілюстрації для сайту.

Стартап повинен розв’язати проблему користувача.. і принести гроші його засновникам. Розкажіть про модель монетизації, як плануєте заробляти?

Ми працюємо над кількома моделями. Зараз вже запущена інтеграція з CPA мережами. У розробці профілі для брендів, з можливістю розміщувати всю інформацію про товари, робити огляди, промо і комунікувати зі споживачами.

Одна з моделей монетизації — це наповнення і брендування б’юті боксів, які ми відправляємо нашим користувачам на тестування.

Beautytag: відгуки про косметику — подробиці про стартап в інтерв'ю з co-founder Дашею Поліщук - startups, news, story, zhinky

Профіль користувача на сайті Beautytag.

Скільки часу пішло на MVP? Були якісь помилки на цьому етапі?

MVP проєкту ми запустили ще у вересні 2019 року, в рамках участі в стартап школі від Y-combinator. Саме MVP було готове за декілька тижнів, без допомоги розробників. Використовували сайт bubble.is — це візуальна мова програмування, що дає можливість створювати вебдодатки без необхідності писати код.

Але функціональність нашого сайту була надто важкою для даного конструктора, і сайт дуже повільно працював. Складно було розвивати та підтримувати сайт, плюс практично неможливо було впроваджувати нові фічі та інтеграції.

За допомогою запущеного MVP ми перевірили працездатність деяких гіпотез і знайшли наших перших користувачів, які активні по сьогодні. Тому було вирішено розробити сайт з нуля, і на це пішло кілька місяців.

Весь цей час ми також працювали над покращеннями та пошуком своєї унікальної торговельної пропозиції.

Хто ваші конкуренти та чим ваш стартап від них відрізняється?

Є російські сайти irecommend та kosmetista, але частіше нас порівнюють з американським сайтом influenster. На influenster зараз вже більше ніж 35 мільйонів відгуків.

Ми зробили ставку на візуальний контент. Зараз користувачі звикли сканувати інформацію і потім вирішувати цікаво їм це чи ні. Завдяки візуальному контенту популярні такі сервіси, як Instagram і Pinterest.

На Beautytag велике значення має фото продукту, більша частина користувачів створює контент, який хочеться розглядати. Також ми позиціюємо себе, як майданчик для б’юті блогерів і мікроінфлюенсерів. На Beautytag користувачі можуть працювати над особистим брендом і надалі безпосередньо співпрацювати з брендами.

Ви згадали, що недавно перезапустили проєкт, чого вдалося досягти за період після оновлення?

За півтора місяця після перезапуску ми набрали більш як 1000 зареєстрованих користувачів, понад 2000 відгуків, почали співпрацю з брендами, і продовжуємо вести переговори.

Дещо змінили напрямок. Спочатку ми хотіли дати можливість користувачам заробляти на відгуках, але на старті це б не приносило їм великого заробітку.

Можливо ми ще повернемося до цієї моделі, але пізніше, коли наберемо велику аудиторію і популярність. А зараз ми відправляємо активним користувачам коробочки з косметикою на огляди. Половина всіх користувачів прийшла до нас за рекомендаціями з Instagram. Там вони активно діляться посиланнями на свої профілі на нашому сайті.

Які плани на майбутнє, куди плануєте розвиватись?

В найближчому майбутньому плануємо запуск мобільного додатку, тому що 85% наших користувачів відвідують сайт з мобільного телефону. Також плануємо масштабувати проєкт, додати профілі брендів, де вони зможуть робити огляди продуктів. На черзі також створення персоналізованої стрічки з відгуками, де користувачі зможуть побачити продукти, які підходять їм по типу шкіри, волосся чи будуть вирішувати конкретні проблеми.

Загалом ідей дуже багато, а тематика проєкту дає можливість розвитку в абсолютно різних напрямках. Зараз для нас на першому місці користувачі та ком’юніті, і активна та жива аудиторія.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu