Бізнес, Новини

В’єтнам планує створити власну Кремнієву долину в Хошиміні

05 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Муніципалітет Хошиміну представив план з розвитку великої технологічної зони, що передбачує об’єднання трьох східних районів. Проєкт, що отримав назву «Кремнієва долина В’єтнаму», вже підтримав прем’єр-міністр країни. Місту доведеться докласти значних зусиль, щоб залучити інвесторів, але їх повинні зацікавити низькі операційні витрати у В’єтнамі.

Влада Хошиміну – фінансової столиці В’єтнаму – активно просуває плани з трансформації великого сегмента міста в перший технологічний центр країни.

В'єтнам планує створити власну Кремнієву долину в Хошиміні - news, businessВ'єтнам планує створити власну Кремнієву долину в Хошиміні - news, business

В’єтнамське новинне видання VnExpress International розповідає, що міська влада почала проєктувати розвиток ділянки площею 22 тисячі га у 2017 році. Три східних райони Хошиміну – існуючий технопарк в районі 9, університетський район Тху Дук і ще не побудований міський фінансовий центр в районі 2 – сформують «інноваційний міський простір», який дехто називає «кремнієвою долиною В’єтнаму».

Розумне місто для розумної країни

Після зустрічі з прем’єр-міністром В’єтнаму на початку травня 2020 року Управління внутрішніх справ Хошиміну розробило план об’єднаного кластера під робочою назвою «Східне місто». Тим часом, В’єтнам зміцнює свої позиції як технологічна держава – країна вже є третім за величиною ринком e-commerce в Південно-Східній Азії, попри обмежену цифрову інфраструктуру. За оцінками, до 2025 року цифрова економіка В’єтнаму досягне $33 млрд.

Спочатку цей проєкт був частиною стратегії уряду по перетворенню найбільшого муніципалітету В’єтнаму в розумне місто до 2020 року. Її мета – стимулювати проведення наукових досліджень та розробку нових технологій для розв’язання таких проблем динамічного мегаполіса, як швидкий демографічний ріст, неадекватне міське планування та управління, незадовільна робота системи охорони здоров’я і транспортної системи, забруднення навколишнього середовища і багато іншого.

Стимули для підприємців

Після план допрацювали, щоб він став більш привабливим для нового покоління в’єтнамських підприємців – місцевих жителів, які відкривають технологічні компанії в Хошиміні. Переваги В’єтнаму – низькі операційні витрати та відносно дешевий кадровий резерв ІТ-фахівців, який з’являється в країні.

«В’єтнамці дуже заповзятливі», – зазначає Джек Нгуєн, партнер консалтингової компанії Mazars в Хошиміні. – Якщо вони бачать, що щось працює в інших країнах або в США, вони намагаються зробити це тут, у В’єтнамі».

Район, в якому з’явиться «Східне місто», вже містить сучасні житлові квартали, діловий і фінансовий сектори, а також місцевий політехнічний університет, що, на думку місцевих жителів, приверне технологічну спільноту.

Фредерік Бурке, партнер юридичної компанії Baker McKenzie в Хошиміні, вважає, що місце розташування і заходи, що заохочують релокацію, мотивують талановитих фахівців переїхати в нове «місто в місті», як тільки воно почне функціонувати.

«Той факт, що вони надають додаткові бонуси при релокації, створює екосистему, в якій деякі співробітники живуть по сусідству, – сказав Бурке. – Тому інженеру буде легше переходити з однієї роботи на іншу».

У запропонованому плані не вистачає підтримки, яку могла б запропонувати більш розвинена країна, що приймає, наприклад інфраструктури для високошвидкісного інтернету. Але за допомогою прем’єр-міністра і місцевого уряду цей проєкт сприятиме зростанню інвестицій і підвищенню інтересу до в’єтнамських технологій.

Ініціатива за владою

Від реальної Кремнієвої долини в Каліфорнії в’єтнамський проєкт відрізняє відсутність венчурного капіталу. Саме він перетворив Кремнієву долину в осередок ІТ-інновацій і капіталовкладень, обсяг яких, за деякими оцінками, становить $275 млрд на рік.

Лам Нгуєн, керуючий директор компанії з дослідження технологічного ринку IDC Indochina в Хошиміні, стверджує, що ще одна важлива відмінність від американської Кремнієвої долини в тому, що від уряду В’єтнаму будуть потрібні значні інвестиції для розвитку технологічної зони: створення інфраструктури, запуску податкових пільг для підприємців і забезпечення високої швидкості інтернету, що вже запропонувала місцева влада.

«Ймовірно, ключова відмінність тут полягає в тому, що проєкт в Хошиміні є кластером, що привертає міжнародні та регіональні компанії, де підприємців буде заохочувати уряд, в той час як Кремнієва Долина більше використовує локальні ресурси та стимулюється галузевими тенденціями та технологічними інноваціями», – підкреслює Лам Нгуєн.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu