Новини

Красиві медіапроєкти, засновані на великих даних

16 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Принадність журналістики великих даних не тільки в цікавих і часом несподіваних висновках, які вона робить, а й в приголомшливих можливостях для візуалізації. У практичному плані це дуже гнучкий напрямок, що дозволяє оперативно реагувати на мінливий інформаційний порядок. Знайомимо вас з цікавим закордонним досвідом і красивими медіапроектами, заснованими на великих даних. У цьому році їх можна розділити на два тематичні блоки – присвячені коронавірусу та всі інші.

Медіапроєкти з короною

Європейський кошмар коронавірусної локалізації

Історія COVID-19 починається в Китаї, тому перший проєкт в добірці – бачення ситуації з коронавірусом в цілому і того, як Китай справляється з кризою, від South China Morning Post. У передмові до проєкту йдеться: «Європа стала новим епіцентром пандемії коронавірусу з того моменту, як Китай закрив столицю Хубей Ухань. Це стало важливою віхою у війні Китаю проти COVID-19 і може підказати, як саме перемогти хворобу. Уряди Європи реагували поступово, і тепер мільйони людей на всьому континенті знаходяться в тій чи іншій формі ізоляції або обмеження пересування. Але чи не схаменулася Європа надто пізно?»

Як поширився вірус

The New York Times і собі проаналізувала пересування сотень мільйонів людей, щоб показати, чому наймасштабніші обмеження на поїздки в історії людства виявилися недостатніми, щоб зупинити пандемію. Динамічна графіка заснована на опублікованих даних телекомунікаційних компаній, які відстежують рух сотових телефонів. Також використовувалися експертні оцінки за кількістю хворих людей, моделі авіаперевезень і подорожей за 2019 рік, звіти органів влади.

Оплата за проїзд

Від авіаперельотів в період до пандемії переходимо до проєкту про різке скорочення кількості комерційних рейсів. Поточний стан справ в галузі настільки важкий, що глава торгової групи, що представляє авіакомпанії світу, назвав останні кілька місяців «найглибшою кризою за всю історію». Reuters проаналізувала дані FlightAware, що відстежує пересування в повітряному просторі. У проєкті представлена ​​візуалізація даних 280 000 рейсів в період з 24 по 30 березня – це майже на 500000 рейсів менше, ніж за аналогічний тиждень роком раніше. Візуальне рішення для цього проєкту – статична графіка, велика кількість дрібних деталей, поєднання графітового сірого та оранжевого – підсилює тяжке враження від представлених цифр.

Соціальне дистанціювання Америки

Не тільки скорочення авіарейсів, а й загальне уповільнення пересування і перехід на режим самоізоляції змушують по-новому поглянути на поняття дистанції між людьми. Ще одна ефектна інфографіка від Reuters наочно представляє дані про місцеперебування з мільйонів смартфонів. По ній ми можемо судити про те, як змінилися звички американців в перші тижні пандемії.

Красиві медіапроєкти, засновані на великих даних - news

Випадки коронавірусу Сінгапурі: що ми знаємо зараз

Попри самоізоляцію, карантин та інші заходи, що вживаються, поширення інфекції триває. Регулярно оновлюваний проєкт The Straits Time показує поточну ситуацію з коронавірусом в Сінгапурі. Від інших подібних матеріалів на тему він відрізняється тим, що в основі – реальні випадки зараження: на роботі, вдома, в церкві. У кожного випадку свій номер, соціальні зв’язки та вердикт: хворіє, видужав, помер.

Великі дані як літопис

Проєкти, які обійшли своєю увагою коронавірус, можна умовно розділити на ті, що візуалізують соціальні процеси, і ті, що «працюють» з простором. Кожен з таких проєктів прагне максимально «втягнути» у свою атмосферу читача, занурити в певний стан шляхом ефектної динамічної графіки.

Людина як набір даних

Еволюція американського перепису населення

З чого починається людина? З її демографічних даних. Народився, навчився, придбав політичні уподобання … Перепис населення є невід’ємною частиною американської демократії. Сполучені Штати проводять його кожні десять років, щоб визначити, скільки місць повинен мати кожен штат в Конгресі. Дані перепису також використовуються для справляння податків і розподілу коштів, оцінки військової могутності країни та потреб в соціальних програмах, вимірювання щільності населення, проведення статистичного аналізу поздовжніх тенденцій і прийняття рішень з бізнес-планування. The Pudding розглянув кожне питання по кожному перепису з 1790 по 2020 роки. Питання – всього понад 600 – багато можуть сказати нам про пріоритети, норми та упередження американців в кожному десятилітті. Вони показують розвиток країни: модернізують економіку, диверсифікацію населення, набір цивільних прав і свобод, зростаючий перелік збройних конфліктів.

Про що турбуються жителі Швейцарії

Ще один приклад візуалізації результатів опитування, але вже з іншого приводу. Щороку кілька тисяч жителів Швейцарії відповідають на це питання загальнонаціонального опитування: які п’ять найбільших проблем у Швейцарії? SwissInfo представив інтерактивний погляд на речі, які протягом багатьох років стають причиною безсонних ночей для багатьох жителів країни.

100 днів протестів розгойдують Гонконг

Від занепокоєнь поступово переходимо до більш серйозних проблем. З 9 червня по 15 вересня 2019 року тривали протести в Гонконзі – величезна кількість його жителів вийшли на вулиці, щоб протистояти ухваленню закону про екстрадицію. South China Morning Post підготувала проєкт, що наочно розповідає про те, як «протестанти та уряд виявилися не в змозі йти на компроміс, а поліція виявилася втягнутою в бойові дії».

Невидима злочинність

Ще однією проблемою, якій присвячено багато медійних проєктів, є насильство. Проєкт The Sydney Morning Herald починається з питання: чи підводимо ми жертв сексуального насильства? За допомогою різних інструментів (відео, графіка, інтерв’ю) користувач може дізнатися про шлях тих, хто вижив та пройшов через систему кримінального правосуддя.

Красиві медіапроєкти, засновані на великих даних - news

Непрохані

Актуальна для багатьох країн нелегальна міграція лягла в основу проєкту «Непрохані». У період з 2014 по 2019 роки Міжнародна організація з міграції (МОМ) зареєструвала 5506 випадків смерті або зникнення мігрантів/біженців) при спробі перетнути міжнародні кордони. Alhadaqa розповідає їх короткі історії, засновані на великих даних.

Гонконг. Художниці, жінки

Теж історії, але вже про гонконзьких художниць, які «вписані» в приголомшливу візуалізацію, засновану на даних в англійському розділі Вікіпедії. Кожна з них представлена ​​у вигляді гори певної висоти, кольору, з різною кількістю піків. Проєкт говорить нам про ще одну соціальну проблему – «невидимості» жінок в різних сферах, в тому числі й в мистецтві.

Образ сновидінь

Завершує цю частину добірки проєкт Google, який розкриває таємниці чужих сновидінь і показує, як багато користувачів мережі шукають тлумачення одних і тих же предметів, що наснилися. Цікаво, що в візуалізації представлені повторювані запити на різних мовах. Дослідження охоплює період з 2009 по 2019 роки.

Простір як набір даних

На маленькій вулиці в Сінгапурі …дорожня карта історії, культури та суспільства

Цікава візуалізація, пов’язана з простором, підготовлена ​​The Straits Time на честь двохсотріччя Сінгапуру. Видання вирішило показати своїм читачам, як минуле зберігається в назвах вулиць. Вони розкривають спогади про британські колоніальні часи, таять приголомшливий набір малайських слів та інші дивовижні відсилання до історії.

Порівняйте найбільш забруднене у світі повітря з повітрям у своєму місті

Тема простору може бути пов’язана не тільки з історичною пам’яттю, а й екологією. The New York Times візуалізувати ситуацію із забрудненням повітря у всьому світі та окремо взятих містах планети. Проєкт показує концентрацію небезпечних частинок, які знаходяться в повітрі та завдають шкоди здоров’ю людини, а також їх переміщення між континентами. Користувач може порівняти гіршу за забрудненням ситуацію з екологічною ситуацією у своєму місті.

Тонучі в пластиці

Візуалізація світової залежності від пластикових пляшок

Від історії та уявної порожнечі ми переходимо до очевидної наповненості. Чи знаєте ви, що в усьому світі кожну хвилину купується майже 1 мільйон пластикових пляшок?

Красиві медіапроєкти, засновані на великих даних - news

Проєкт Reuters «Drowning in plastic»: кількість викинутих пластикових пляшок в день і за рік

У міру того як проблема впливу пластика на навколишнє середовище переходить в політичну площину, виробники упакованих товарів і роздрібні продавці змушені скорочувати потік одноразових пляшок і контейнерів. Проєкт Reuters наочно представляє обсяги засипаючого нас і весь світ пластика.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu