Бізнес, Маркетинг, Новини, Соціальні медіа

Бриф не для слабаків. 9 правил вибору інфлюенсера для вашого бренду

19 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Ринок інфлюенсерів зростає швидше, ніж формується його етика і система координат. Всі партнери з усіма, інфлюенсери розриваються між брендами, бренди губляться в інфлюенсерах, обсяги галузі ростуть.

Партнерські проєкти можуть розвалюватися через творчу складову та високий рівень людського фактора. Директор з розвитку бізнесу Dentsu Aegis Network Ukraine Оксана Стехіна зібрала 9 базових правил вибору потрібного блогера. Vector розповів, як вибрати того самого лідера думок, який зміцнить зв’язок зі споживачем і не зашкодить іміджу бренду.

Бриф не для слабаків. 9 правил вибору інфлюенсера для вашого бренду - social-media, news, online-marketing, businessБриф не для слабаків. 9 правил вибору інфлюенсера для вашого бренду - social-media, news, online-marketing, business

1. Вибираючи інфлюенсера для співпраці – не кидайтеся на охоплення. Дивіться на рейтинг залученості, якість і активність аудиторії, старанність блогера в підтримці дискусії, як часто він «грішить» give away і яким чином накопичує й утримує аудиторію.

Наприклад, у багатьох українських блогерів, відсоток української аудиторії не більш ніж 30%, що точно не підходить локальним брендам. Запросіть соц-дем профілю інфлюенсера або використовуйте платні сервіси для аналізу (HypeAuditor, Blaster, GetBlogger або українські доступні розробки – Revizion або TrendHero).

2. Коли інфлюенсер каже, що не користується вашим продуктом і навряд чи вийде інтегрувати в його контент, він не набиває собі ціну. Він краще знає і відчуває свою аудиторію. Він просто чесний з вами. Цінуйте перше і біжіть від тих, хто говорить вам «так» і вивалює докладний цінник без уточнення деталей. Зіставляйте тематику і цінності інфлюенсера з категорією і цінностями вашого продукту.

3. Брифи не для слабаків. Блогер може бути досвідченим мільйонником, але точно не екстрасенсом, і навряд чи вгадає, чого хоче замовник. Фрази-подразники з боку брендів: «якщо виникнуть питання вже в процесі, ми відкоректуємо», «ми заповнили ТЗ, але тепер передумали» і наше улюблене: «скільки там роботи – перезняти сторіз?». Інфлюенсер – це нова професія. Час інфлюенсера – це його робочий час, який має свою тарифікацію, як і у будь-якого офісного працівника. Прописуйте чіткі завдання, дедлайни, формати та умови.

4. Бриф потрібен, щоб задати блогеру вектор, але не більше. Не потрібно обмежувати його текстами з рекламного буклета, смаковими режисерськими ходами або розміром продукту в кадрі. Інакше ви повністю втратите нативність, сіль інфлюенс-маркетингу. П’ять однакових постів в один день на тлі однакової червоної машини – це не партнерський проєкт, це рекламна кампанія. Чим більше користувач вірить в невимушеність і випадковість інтеграції, тим вишуканіше вона реалізована. Надмірна оголеність інтеграції виглядає непристойно.

5. Перевіряйте відповідність вашого бренду та іміджу інфлюенсера. Навряд чи ситуація, коли блогер в аксесуарах преміумсегмента радить крем вартістю $10, викличе довіру. Також неорганічно виглядає картина, коли інфлюенсер, який завжди транслює здоровий спосіб життя і здорове харчування, раптом почне світити в сторіз класичні солодощі з цукром.

6. «Можна надіслати блогеру красиво упакований бокс з продуктом, і ви гарантовано отримаєте згадку», – це глибока помилка. Якщо ви хочете гарантованих дій, то обов’язково зв’яжіться попередньо і запитайте, чи хоче він отримати ваш продукт, чи цікаво йому протестувати. Уточніть, коли йому зручно, чи хоче він більше дізнатися про бренд.

Інакше величезна ймовірність, що ваш бокс потоне в горі подарунків десь на рецепції або максимум прослизне напівсекунди в сторіз без назв та імен. І навіть яскраве пакування, оксамитова перев’язка або інші зовнішні атрибути навряд чи допоможуть привернути увагу інфлюенсера, якщо він про вас не знає.

7. Не треба ганятися за 10 найбажанішими блогерами. Так, їх популярність спокуслива, але ж і клаттер (рівень рекламного шуму) зашкалює. Будьте відкриті до нових осіб та незатертих до дірок профілів. Можливо, саме ви відкриєте нову інфлюенс-зірку.

8. Короткострокові партнерства – найбільш ненадійні. Це коли ви не пов’язані договором, перспективами, майбутнім. Не варто розраховувати на відданість і надлояльність інфлюенсера, якщо ваше партнерство – це 2 пости в Instagram. Думайте масштабами довгострокових відносин і амбасадорством, і будуть вам задокументовані річні умови, фіксація цін і максимальне залучення.

9. Не висмикуйте партнерство з інфлюенсерами із загального медіаміксу. Блогер – це такий же медіаканал, як ТБ або радіо. І він повинен бути частиною загальної медійної стратегії.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu