Новини, Розробникам, Технології

9 мов програмування, які допоможуть заробляти до $150 тис. на рік

19 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Сайт для розробників Stack Overflow провів опитування серед 65 тис. користувачів, щоб дізнатися, які мови програмування вони знають і скільки їм за це платять. За допомогою цих даних Stack Overflow склав рейтинг, розташувавши мови по зростанню доходу, який вони приносять програмістам. При підрахунку результатів була використана медіанна зарплата за 50 робочих тижнів, іноземну валюту конвертували в долари.

9. Swift

Apple створила цю мову програмування у 2014 році, і з того часу вона набирає популярність. За допомогою Swift можна створювати додатки для iOS, Mac, Apple TV і Apple Watch. Розробники зі знанням цієї мови отримують близько $125 тис. в США і $58 тис. в середньому у світі.

Uber, Airbnb, Square, додаток для медитації Calm і близько 500 тис. інших додатків в App Store хоча б частково написані на Swift.

8. C

C, створена Деннісом Рітчі в 1972 році, дотепер залишається однією з найпопулярніших мов. Розробники, які володіють C, можуть розраховувати на зарплату розміром в $125 тис. в США і $50 тис. в середньому у світі.

7. Rust

Rust – проєкт компанії Mozilla, який за задумом творців повинен був стати наступним етапом еволюції C і C ++. Програмісти, які працюють з Rust, отримують в середньому $130 тис. в США і $74 тис. в інших країнах.

Цю мову програмування використовують такі проєкти, як Firefox, Dropbox, Amazon і Coursera. Крім того, вона очолює рейтинг найулюбленіших мов на сайті Stack Overflow 5 років поспіль.

6. Ruby

Розробники, які знають Ruby, отримують $130 тис. в США і $71 тис. в середньому у світі. Ця мова програмування з відкритим вихідним кодом була створена японським вченим Юкіхіро Мацумото в 1995 році й з того часу стала однією з найпопулярніших.

Ruby використовували для створення Twitter, GitHub і Kickstarter.

5. Perl

Мову програмування Perl створив лінгвіст Ларрі Волл в 1987 році, коли працював в американській компанії Unisys. У світі Perl є однією з найбільш високооплачуваних мов програмування, оскільки розробники отримують в середньому $76 тис. В США за роботу з цією мовою готові заплатити $130 тис.

4. Kotlin

Kotlin, яку створила петербурзька компанія JetBrains у 2010 році, допомагає розробникам писати програми для Android. Програмісти, які володіють Kotlin, заробляють $130 тис. в США і $54 тис. в середньому у світі.

Сьогодні цю мову використовують компанії Google, Square та Atlassian.

3. Objective-C

Objective-C є однією з основних мов, які Apple використовує для створення своїх операційних систем OS X і iOS. Розробники, які використовують Objective-C, отримують в середньому $135 тис. в США і $64 тис. в інших країнах.

Цю мову програмування також використовують при розробці додатків для iOS. Мова програмування Objective-C з’явився на початку 1980-х років і була головною мовою, яку використовували на платформі NeXT, до того як Apple її придбала.

2. Go

Мову програмування Go у 2007 році створили розробники Google. За словами одного з творців мови Роба Пайка, Go була придумана для розв’язання реальних проблем, що виникають при розробці програмного забезпечення в Google.

Програмісти, які володіють Go, заробляють $140 тис. в США і $74 тис. в середньому у світі.

1. Scala

Scala або Scalable Language – мова, яка була створена на початку 2000-х років німецьким вченим Мартіном Одерським. Програмісти, які працюють з цією мовою, отримують в середньому $150 тис. в США і близько $76 тис. в інших країнах.

Вона використовується багатьма розробниками старої та дуже популярної мови програмування Java. Основні фреймворки мови – Play і Lift – часто використовують новинні сайти, наприклад The ​​New York Times, Guardian, The Huffington Post, а ще соцмережі Foursquare і LinkedIn.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu