Бізнес, Маркетинг, Новини, Соціальні медіа

5 неочевидних помилок в SMM

26 Червня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Класичні помилки у веденні соцмереж, наприклад, використання звичайного акаунта замість бізнес-версії, зустрічаються все рідше. Однак продовжують з’являтися неочевидні SMM-промахи, які теж можуть завдати відчутної шкоди бренду. Перевірте, чи є вони у вас.

1. Робити публікації тільки заради присутності в стрічці

Соцмережі призначені для захопливого спілкування – якщо вам нема чого сказати, то й не кажіть. Вимучений контент завжди виглядає фальшиво, і користувачі це помічають. Крім того, публікація заради публікації не зробить ваш бренд більш актуальним, а лише кине на нього тінь і знизить рівень залученості: люди не прокоментують і не поставлять лайки нецікавому посту, та й Instagram стане рідше показувати їм ваші майбутні дописи.

5 неочевидних помилок в SMM - social-media, news, online-marketing, business5 неочевидних помилок в SMM - social-media, news, online-marketing, business

Висновок: не надійтесь на натхнення і заздалегідь пишіть контент-план. Перед публікацією запитуйте себе – а чи цікавий цей запис вам самим?

2. Жорстко дотримуватися контент-плану

Цей пункт суперечить першому, але суворе дотримання контент-плану дійсно не завжди таке вже й корисне. Ви з тих, хто вставляє цитати, які надихають, в кожен третій пост, щоб в профілі була струнка колонка записів одного типу? Робите ви це, навіть якщо вони не викликають особливого відгуку? Ось це і є прекрасним прикладом бездумної реалізації контент-плану. Багато хто продовжує сліпо його виконувати, навіть якщо бачить байдужість аудиторії.

Така поведінка помилкова з двох причин. По-перше, ви шкодите своєму креативу – якщо вам в голову прийде прекрасна ідея, ви не зможете її реалізувати, тому що вона не вписується у встановлений вами графік публікацій. По-друге, це означає, що ви не звертаєте уваги на по-справжньому важливий аспект – вашу аудиторію.

Висновок: зосередьтеся на тому, що дійсно потрібно підписникам, а не вам. Тестуйте, вимірюйте, вивчайте. Забудьте про беззаперечне підпорядкування плану і дайте людям те, чого вони хочуть.

3. Приділяти багато уваги постам, що продають і мало – корисним

Ви можете втратити аудиторію, якщо будете надто агресивно просувати свій продукт. Перш за все вам необхідно збудувати довірливі відносини з передплатниками.

Є два способи зробити це. По-перше, станьте ближчими й покажіть людей, які приховуються за брендом. По-друге, перед тим як пропонувати щось купити, дайте їм щось потрібне безкоштовно.

Висновок: співвідношення постів-продажів до корисних повинно бути приблизно 1: 4, тобто на кожні чотири розважальні або навчальні дописи у вас може бути один рекламний.

4. Не прагнути до створення цілісності бренду

Чим унікальний ваш бренд? Чи показано це у вашому контенті? Якщо ви хочете створити й підтримувати сильне ім’я, ви повинні зосередитися на послідовності в його презентації.

Цілісність не дорівнює одноманітності – вам як і раніше слід тестувати різні формати, але вони повинні відповідати місії бренду і його манері спілкування з клієнтами. Це потрібно дотримуватися і в дизайні: шрифтах, колірній палітрі та в іншому.

Не копіюйте формат і стиль конкурентів. Зробивши це, ви відразу ж створите відчуття, що ваш товар або послуга легко замінюється.

Крім того, послідовно розміщуйте контент і виконуйте обіцянки. Якщо ви сказали, що кожного тижня буде виходити новий епізод IGTV, то так і повинно бути. Це створює довіру до бізнесу в цілому.

Висновок: будьте послідовні у веденні соцмереж, тому що саме послідовність створює враження потужного і сталого бренду.

5. Використовувати програму LinkTree для створення біографії

Ви можете поставити в описі сторінки тільки один сайт, і тому використовуєте додаток LinkTree, який дозволяє додати більше посилань. Це одна з найпоширеніших і при цьому найменш очевидних SMM-помилок. Ось чому так краще не робити.

  • Ви залежите від стороннього додатка. Якщо в ньому відбудеться збій, це торкнеться і вас.
  • Ви жертвуєте унікальністю, тому що змушені працювати з темами й параметрами LinkTree. Пам’ятаєте, про що ми говорили в пункті про цілісність бренду? Не хочеться це вимовляти, але ваша сторінка з оформленням LinkTree виглядає так само, як і всі інші.
  • Безкоштовна аналітика відсутня, а платна обмежена. Крім того, всі ваші дані належать LinkTree.
  • LinkTree не оптимізований для конверсії. Це просто набір кнопок з написами. Що в цьому корисного?

Висновок: направляйте користувачів відразу на свій сайт. Якщо з якоїсь причини на ньому не налаштовані базові розділи з інформацією, можливо, прийшла пора виправити це.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu