Бізнес, Маркетинг, Новини, Соціальні медіа

Тренди SMM: без яких інструментів не обійтися в новому десятилітті

26 Лютого, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Соцмережі поступово втрачають свою популярність, тому маркетологам доводиться використовувати все більше інструментів, щоб підтримувати ефективність проведених кампаній на високому рівні.

Які з них залишаються ефективними у найближчому майбутньому?

Тренди SMM: без яких інструментів не обійтися в новому десятилітті - social-media, news, online-marketing, businessТренди SMM: без яких інструментів не обійтися в новому десятилітті - social-media, news, online-marketing, business

За даними Hootsuite і We Are Social, до початку нового десятиліття кількість користувачів соцмереж перевищило 3,4 мільярда – це 45% населення Землі! При такому колосальному охопленні очевидно, що вміння працювати з соціальними мережами стає одним з ключових навичок для кожного маркетолога.

Мікроінфлюенсери і прихована реклама

У другій половині 2010 років тренд на постійне зниження довіри аудиторії до прямої реклами, великим селебріті і найвідомішим блогерам сформувався і зміцнився. У поєднанні з високими цінами «мільйонників» це призвело до того, що фокус уваги бізнесу змістився на мікроінфлюенсерів – блогерів з невеликою аудиторією.

У цього маркетингового ходу є кілька важливих переваг:

1. Ціни у мікроінфлюенсерів досить низькі, багато хто з них взагалі погоджуються працювати за бартером (наприклад, за наданий на огляд товар). Зазвичай в рамках бюджету, який запросить топовий блогер, можна організувати співпрацю з кількома десятками мікроінфлюенсерів, домігшись практично такого ж охоплення.

2. Рівень залученості передплатників в спілкування – як з блогером, так і між собою – у мікроінфлюенсеров помітно вище.

3. Аудиторія міні-блогів, як правило, набагато лояльніша до автора, ніж передплатники великого каналу.
Єдиною проблемою залишається те, що замість вибору одного підходящого блогера, вам потрібно буде знайти десяток мікроінфлюенсерів. З цим допоможуть такі сервіси, як Buzzsumo, Influence.co та інші подібні платформи.

«Цифровий детокс» і мультиохоплення

Чим популярнішими стають соціальні мережі, тим частіше люди відчувають втому від них. Величезна кількість інформації і FOMO (страх пропустити щось цікаве, що змушує постійно оновлювати стрічку) викликають дуже серйозне нервове перевантаження – не дивно, що користувачі рано чи пізно починають сприймати своє захоплення соцмережами як проблему.

В боротьбі з цією залежністю більшість людей обирає найпростіший спосіб: вони просто намагаються відмовитися від соцмереж. На прикладі Великобританії: exposure ninja стверджує, що 35% дорослого населення країни прикладають свідомі зусилля до того, щоб скоротити проведене в соціальних мережах час.

Схожа картина спостерігається в цілому по світу, причому всюди зберігаються кілька важливих особливостей:

1. Люди частіше видаляють додатки соцмереж зі смартфонів, ніж обліковий запис в самій соцмережі – тобто вони не вирішуються порвати з соціальною мережею назовсім, а просто беруть тимчасову паузу.
2. Як правило, користувачі відмовляються тільки від соцмережі, в якій проводять найбільше часу (зазвичай це Facebook або Pinterest). При цьому залежність нікуди не пропадає, тому вони починають приділяти більше уваги іншим платформам – Instagram, TikTok, груповим чатах в месенджерах.

Звідси можна зробити простий висновок: обійтися зв’язкою Facebook плюс Instagram більше не вийде – для максимального охоплення ваша кампанія повинна зачіпати абсолютно всі популярні соцмережі.

Відповідно, вам потрібні інструменти кроссплатформової аналітики: Amplifr, Popsters, Socialbakers та інше – такі сервіси дозволяють оцінити ключові метрики для різних соціальних мереж в одному вікні, що дуже зручно при плануванні кроссплатформової кампанії.

Месенджери – соцмережі нового покоління?

Від вузлів «Фідонету» до форумів, від форумів до ICQ, від ICQ до соцмереж – у міру розвитку інтернету зацікавлені в спілкуванні і контенті люди завжди переходили на ті платформи, якими найзручніше користуватися.

У цьому списку вже був період домінування миттєвих месенджерів, який закінчився тільки з початком епохи соцмереж: ті ж миттєві чати плюс стрічка і ще маса можливостей просто відібрали у «аськи» більшу частину аудиторії.

Зараз же багато користувачів сприймають соціальні мережі як надмірно перевантажені інформацією платформи і вважають за краще зосередитися на основному процесі – спілкуванні. Месенджери підходять для цього ідеально.

За даними Business Insider, вже в 2015 сукупна аудиторія чотирьох найбільших соцмереж – Facebook, Instagram, Twitter і Google+ – була менше, ніж число користувачів в чотирьох популярних месенджерах: Viber, WhatsApp, WeChat і Messenger.

Надалі цей тренд тільки зміцнився, що добре видно на прикладі Telegram: в 2016 його аудиторія становила 100 мільйонів чоловік, в 2018 – 200 мільйонів, сьогодні її оцінюють в 450-600 мільйонів, а до 2022 месенджер планує подолати планку в мільярд користувачів.

Цифровий детокс, витоку даних з Facebook (з втратою довіри до великих соцмереж), перевантажені інтерфейси – причин, за якими користувачі приділяють все більше уваги мессенджерам, досить багато. І це обов’язково потрібно враховувати.

Тим більше, що за функціональністю той же Telegram стрімко наздоганяє соцмережі, хоч і в спрощеному вигляді. Вже зараз реклама в Telegram-каналах при грамотному використанні дає відмінні результати, не вимагаючи при цьому від маркетолога занадто багато.

Telemetr і TgStat допоможуть вибрати відповідні саме для вашого продукту канали, TgClick дозволить оцінити ефективність реклами в різних джерелах і дасть можливість проводити конкурси – всі основні інструменти SMM вже в вашому розпорядженні, залишилося ними скористатися.

Як отримати максимум

Основний тренд десятиліття – децентралізація і кроссплатформовість. Ось поради, які дозволять вам успішно просувати продукт в мережі. Тільки так можна захиститися від коливань аудиторії, отримавши від своїх кампаній максимальну віддачу.

1. Використовуйте всі доступні соцмережі, ваша аудиторія може бути представлена ​​в будь-який з них.

2. Розміщуйте рекламу у мікроінфлюенсерів, це вигідно з усіх боків.

3. Приділяйте увагу просуванню в месенджерах.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu