Бізнес, Новини, Технології

Бій господарям і рабам в програмному коді. Як у світі борються з расизмом в IT

10 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Хвиля протестів проти расової дискримінації в США торкнулася й IT. Наприклад, деяких мов програмування, повідомляє редакція MC.today. Ми в UAspectr розповідаємо подробиці.

Що трапилося

Після того як поліціянт в США вбив під час затримання Джорджа Флойда, в країні почалися масові протести. І знову підняли питання нерівності через расову приналежність.

Бій господарям і рабам в програмному коді. Як у світі борються з расизмом в IT - tech, news, businessБій господарям і рабам в програмному коді. Як у світі борються з расизмом в IT - tech, news, business

На це відреагували не тільки бізнеси й громадськість, але і програмісти. Наприклад, розробники внесли зміни в мову програмування Go. А саме – придумали заміну термінам whitelist / blacklist і master/slave.

Замість whitelist/blacklist тепер потрібно використовувати allowlist / blocklist. Вони нейтральні, до того ж, як упевнений автор цієї пропозиції Філіппо Валсорда, так ці терміни будуть більш зрозумілі для програмістів.
Також він упевнений, що через соціальний та історичний контексти ці слова можуть образити деяких людей, тому їх і варто замінити. Що писатимуть замість master / slave, поки не говорять. Ймовірно, як і в інших подібних випадках, їх замінять на leader / follower або parent / child.

Які подібні випадки були раніше

Такі ж зміни раніше були в деяких інших мовах програмування. Наприклад, у вересні 2018 року терміни master/slave змінили на Python. Розробник Віктор Стіннера запропонував використовувати замість них parent/child. В результаті slaves замінили на workers/helpers, а master process перетворилося в parent process.

А ще раніше, у 2014-му, слова master/slave на платформі для створення вебдодатків django замінили словами leader/follower.

Що ще змінилося

На цьому тижні IBM, Microsoft і Amazon повідомили, що припиняють продаж технології розпізнавання осіб правоохоронним органам.

Представники Microsoft заявили, що поки в країні немає закону, який би регулював використання поліціянтами цієї технології, надавати її їм вони не будуть.

Лідер етичного відділу штучного інтелекту Google Тімніт Гебра вважає, що розпізнавання осіб зараз небезпечно використовувати в правоохоронних цілях. По-перше, технологія недосконала, особливо для темношкірих людей. За словами Гебра, чим темніше шкіра, тим менш точно програма визначає людину.

А по-друге, розпізнавання осіб давно використовується проти темношкірого населення, впевнена Гебра. Наприклад, під час протестів після смерті Фредді Грея (темношкірий американець, якого вбили в поліцейському автомобілі у 2015 році).

Поки невідомо, коли компанії відновлять продаж технології. Amazon заявив про мораторій на рік, а про рішення IBM і Microsoft не повідомляється.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu