Бізнес, Гроші, Люди, Новини

Засновник WordPress пояснив, чому не можна платити дистанційним співробітникам менше залежно від місця проживання

14 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Засновника компанії Automattic, яка керує видавничою платформою WordPress, Метта Мулленвіг іноді називають «євангелістом віддаленої роботи». За 15 років до пандемії та масового переходу підприємств на дистанційку підприємець створив компанію без офісу. Зараз в Automattic працює понад 1000 співробітників з 77 країн. В інтерв’ю The New York Times Мулленвіг розповів, як його співробітники зберігають продуктивність, працюючи з дому, і чому фахівцям з різних регіонів, які виконують подібні функції та завдання, не можна платити різну зарплату.

У травні Марк Цукерберг заявив, що співробітники, які хочуть переїхати з Кремнієвої долини в місця з нижчою вартістю життя, можуть зіткнутися зі скороченням заробітної плати. «Ми скорегуємо зарплату відповідно до вашого місця розташування», – пояснив засновник соцмережі.

Засновник WordPress пояснив, чому не можна платити дистанційним співробітникам менше залежно від місця проживання - news, people, groshi, businessЗасновник WordPress пояснив, чому не можна платити дистанційним співробітникам менше залежно від місця проживання - news, people, groshi, business

За словами Метта Мулленвіга, його досвід дав йому зрозуміти, що місце розташування – далеко не все, що визначає вартість життя. А дискримінацію співробітників за рівнем зарплати, тільки виходячи з місця їх проживання, не можна назвати продуктивною практикою.

«Ви можете витрачати мільйони доларів в Х’юстоні або зовсім мало в Сан-Франциско. Це ваш особистий вибір. Але я вважаю, що для компанії було б неправильно говорити, що ви повинні заробляти більше або менше в тому чи іншому місці та мати якісь дивні стимули для переміщення в інший регіон, – сказав він. – Інша річ, яка здається мені абсолютно несправедливою – так це те, що двоє людей в одній команді, що виконують одну і ту ж роботу, наприклад, один в Каліфорнії та інший в Алабамі, повинні заробляти різні гроші».

Саме тому, за словами Мулленвіга, одним з правил Automattic вже кілька років є виплата однакової зарплати та бонусів для персоналу зі схожими функціями, незалежно від місця проживання співробітників. При цьому підприємець додає, що навіть такій системі є чого прагнути: компанія виплачує винагороду в місцевій валюті, тому роботодавцю необхідно пристосуватися до змін курсу.

У міру вимушеного переходу компаній на віддалену роботу зросла недовіра роботодавців до працівників – нерідко керівники вважають, що дистанційник, за яким складніше встежити, недопрацьовує і виконує роботу гірше, ніж в офісі.

Але Мулленвіг зазначає, що одна з головних проблем, з якою співробітник стикається, переходячи на такий режим – це, навпаки, перевантаження. Стежити за активністю співробітників за комп’ютерами в Automattic дозволяє спеціальний сервіс, який всередині компанії називають A.F.K. – «час, в який потрібно триматися подалі від клавіатури» (“away from keyboard” time).

За словами підприємця, дані сервісу показали: під час пандемії люди дійсно стали переробляти та проводити за комп’ютером більше часу, оскільки скасували більшість своїх планів.

При цьому Мулленвіг вважає, що час, витрачений співробітником на виконання завдання, не повинен бути критерієм для оцінки його роботи. Навпаки, працівникам необхідно надати гнучкість у виборі графіку.

«У більшості випадків в Automattic ви несете відповідальність за результат. Ви можете працювати 60 годин по трохи або, навпаки, витрачати на роботу 20 годин і робити все дуже інтенсивно – неважливо, в результаті ви відповідаєте за результат. Я також думаю, що зовсім мало годин працювати не вийде, тому що вам буде складно погнатися за тими, хто працює по 40 годин на тиждень. Але якщо не вдаватися в крайнощі, то графік може бути досить гнучким», – підкреслив він.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu