Новини, Розробникам, Технології

П’ять недооцінених додатків для програмістів

22 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У своїй роботі програмісти використовують безліч допоміжних програм і додатків. Не варто обмежуватися звичними інструментами у світі, де постійно з’являються нові. Ось кілька недооцінених, але дуже корисних додатків, які варто встановити розробнику.

1. Ungit

Управління репозиторієм Git через інтерфейс командного рядка – завдання не з простих. Спробуйте встежити за комітами в проєкті, що складається приблизно з 20 різних гілок, не кажучи вже про те, щоб контролювати моделі розгалуження коду.

Ungit розв’язує цю проблему за допомогою інтуїтивно зрозумілого графічного інтерфейсу – він представляє репозиторії у вигляді павутини. В результаті процес додавання комітів істотно спрощується, а забавна анімація ілюструє цю дію. Зручний інтерфейс дозволяє переглядати історію комітів по конкретній гілці, об’єднувати їх, додавати теги та виконувати багато інших корисних дій. Докладний відеоогляд можна знайти на YouTube.

2. Termius

Під час самоізоляції люди масово перейшли на віддалену роботу. Як отримати доступ до комп’ютера або сервера, що залишився в офісі? Можна підключитися до нього, надавши собі доступ до термінала машини за допомогою простої команди SSH, але чому б не зробити це більш стильно?

Для цього підійде Termius – Mosh-сумісний SSH-клієнт, очевидно, побудований на базі Electron, який працює практично на будь-яких платформах – Windows, macOS, Linux, iOS і Android. Ще одна приємна функція Termius – можливість переадресації портів.

Зовнішній вигляд програми можна налаштовувати самостійно, вибираючи з безлічі представлених тем і шрифтів. Втім, його інтерфейс відмінно виглядає і без додаткових налаштувань.

Додаток запам’ятовує кілька хостів, які потім можна синхронізувати з мобільними пристроями для роботи з процесами віддаленого сервера. Для цього знадобиться обліковий запис – можна зареєструвати його безкоштовно або вибрати платний варіант з додатковими перевагами.

П'ять недооцінених додатків для програмістів - tech, developers, news

3. Alacritty

Alacritty – це відмінний емулятор локальних терміналів, який працює на Windows, MacOS і багатьох дистрибутивах Linux. Його продуктивність значно вища в порівнянні з альтернативами завдяки наявності прискорювача графічного процесора.

Alacritty виглядає значно простіше, ніж Termius, але всі необхідні налаштування присутні. Додаток використовує конфігураційні файли (з расшіреніем.YML), за допомогою яких можна змінювати практично будь-які елементи терміналу, від колірних схем до налаштувань клавіатури. Alacritty підійде як досвідченим користувачам терміналу, так і тим, хто застосовує його лише для доступу до локальних каталогів.

4. Byobu

Даний інструмент можна назвати додатком або програмою, але в робочому процесі він точно стане в пригоді. Це мультиплексор терміналів і менеджер вікон – відмінна альтернатива tmux і GNU screen. Він безперечно буде корисний тим, хто працює на віддаленому сервері (наприклад, за допомогою Termius) або часто відкриває кілька вікон терміналів.

Замість того, щоб відкривати термінали окремо, Byobu показує їх в єдиному інтерфейсі, спрощуючи перемикання між ними. Також можна налаштувати окремі панелі в кожному вікні, щоб створити ідеальний макет терміналу.

Byobu використовує функціональні клавіші – наприклад, F1, F2, F3, тому його простіше освоювати у порівнянні з іншими мультиплексорами. А в разі сумнівів завжди можна заглянути в довідку, натиснувши Shift + F1.

5. Spacedesk

Spacedesk дозволить перетворити iPad, старий ноутбук з Wi-Fi або навіть телефон у другій монітор для основної машини. Ця можливість видається не найнеобхіднішої, якщо забути, скільки разів в день доводиться натискати Alt-Tab.

Замість того, щоб купувати ще один монітор або намагатися зробити його самостійно з запасних частин, можна заощадити час і гроші, встановивши Spacedesk. Додаток передає дані бездротовою мережею, тому для комфортної роботи знадобиться хороший інтернет.

Spacedesk поки знаходиться в стадії бета-тестування, але випуск повноцінного додатка запланований на найближчі місяці.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu