Кар'єра, Новини, Студенту, Технології

7 речей, які слід обміркувати та зробити перед тим, як записатися на курси програмування

08 Липня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Курси програмування стають все більш популярними, і не без причини. Тільки уявіть, що ви зможете працювати в крутих компаніях, заробляти шестизначні суми (в доларах США) і користуватися всілякими додатковими благами – і всього лише після 3-6 місяців навчання.

Найбільші організації, які розробляють курси для програмістів, вчать своїх випускників, як отримати роботу в Google, Facebook, Microsoft, Apple та інших великих технологічних компаніях. Важко знайти людину, яку б не приваблювали подібні перспективи.

На жаль, найчастіше це лише мрії, які не мають нічого спільного з реальністю.

Як людина, яка пройшла курси з програмування, я хотів би вставити свої п’ять копійок в обговорення цієї теми. Багато моїх друзів і знайомих, які подумують про те, щоб записатися на курси, звертаються до мене за порадою. Тому я вирішив написати статтю зі списком речей, які слід обміркувати та зробити до того, як витратите понад 10 тисяч доларів на курси.

Переконайтеся, що вам подобається програмування

Це очевидно. Перш, ніж вкласти велику суму грошей у що б то не було, слід переконатися, що ця річ вам дійсно подобається.

Я б порадив перед тим, як записатися на будь-які платні курси провести якомога більше часу за написанням коду. Якщо вам цікаво, скільки конкретно часу, я думаю, що як мінімум 100 годин.

Такий підхід принесе подвійну користь. По-перше, ви перевірите, чи дійсно вам подобається програмувати. По-друге, ви можете усвідомити, що цілком здатні навчатися самостійно.

Можна почати з безкоштовних ресурсів, таких як freeCodeCamp, Code Academy або численні відео на YouTube.

Вас повинні мотивувати не тільки гроші

Якщо ви просто хочете заробляти багато грошей, для початку дізнайтеся, скільки реально отримують випускники курсів на своїй першій роботі.

Може, у вас є друг, якому вдалося озолотитися відразу після закінчення курсів, але про які б суми не йшлося, швидше за все більшість випускників заробляють значно менше.

Course Report випустив зведення по зарплатах випускників курсів програмування. Медіанна зарплата випускників Hack Reactor в Сан-Франциско – 115 тисяч доларів, а випускників Tech Elevator в Цинциннаті – тільки 55 тисяч (не забуваємо, що американці оцінюють середньорічну зарплату). Згідно PayScale, середня зарплата в Цинциннаті – 64 тисячі доларів.

І не забувайте, що є й інші способи заробляти хороші гроші: для цього не обов’язково бути саме програмістом. Ви можете стати менеджером проєктів, дизайнером, маркетологом, підприємцем (якщо у вас є така жилка) – для всього цього теж не потрібно закінчувати університет.

Вивчіть оголошення про вакансії

Самостійно досліджуйте, які є вакансії для джуніор-розробників у вашому регіоні. Чим більше з’являється курсів і матеріалів для самонавчання, тим, відповідно, менше залишається вакансій.

Пошукайте інформацію на LinkedIn, Glassdoor та схожих сайтах за ключовими словами «entry level developer» або «junior developer». Таким чином можна побачити, скільки в принципі буде результатів по вашому регіону. Перегляньте опис вакансій, щоб дізнатися, чи будуть роботодавці взагалі розглядати людей без досвіду, або ж вони мають на увазі, що у джуніора вже має бути 1-2 роки стажу.

Я не хочу сказати, що вакансій для початківців немає. Але варто познайомитися з тим, як зараз виглядає ринок праці. Я особисто знаю безліч людей, яким так і не вдалося знайти позицію розробника навіть через кілька місяців пошуку. Якщо я правильно пам’ятаю, то з моїх однокурсників приблизно половині вдалося знайти роботу відразу після закінчення курсів.

7 речей, які слід обміркувати та зробити перед тим, як записатися на курси програмування - tech, studentu, news, career

Не звільняйтеся з роботи

Я практично ніколи та нікому не раджу звільнятися з роботи, якщо він або вона вже працюють у сфері технологій. Можливо, після того як ви навчитеся програмувати (на курсах або самостійно), вам вдасться перейти до відділу розробки у вашій же компанії.

Тут, звичайно, все залежить від того, в якій компанії ви працюєте. Але не варто забувати й про те, що краще все-таки отримувати зарплату, поки вчитеся, ніж сидіти без грошей.

Як перейти на позицію розробника у своїй компанії:

  • Почніть вчитися програмувати у вільний час.
  • Поспілкуйтеся з розробниками з вашої компанії, включаючи технічного директора (по можливості). Дізнайтеся, який стек технологій вони використовують, і почніть вивчати ці технології.
  • У розмові з вашими новими приятелями-розробниками згадайте, що ви вчитеся програмування. Якщо працюєте над якимось проєктом – покажіть його.
  • Запитайте вашого менеджера або менеджера з найму в команді розробників, чи є у них якісь проєкти, в яких ви могли б взяти участь.
  • Якщо попередній крок спрацює, це стане хорошим зачином до повного переходу на позицію розробника.

Хоча я сам не користувався саме цим алгоритмом переходу, ми з моїми колишніми колегами застосовували подібні методи, щоб перейти до відділу розробки з позицій тестувальників.

Ставтеся скептично до даних з працевлаштування після курсів

На курсах часто публікують показники працевлаштування випускників. Але не забувайте, що мова йде про працевлаштування у сфері технологій взагалі, а не конкретно на позиціях розробників.

На курсах з програмування можуть вважати успішно працевлаштованими випускників, які стали тестувальниками, менеджерами продуктів або технічними письменниками.

Наприклад, Flatiron School може похвалитися досить високим рівнем працевлаштування своїх випускників (93%), а ось на курсах, які я сам закінчував, цей відсоток істотно нижче (близько 70%). Але при цьому Flatiron School не обумовлює, що 19% працевлаштованих займаються не розробкою, а чимось іншим.

Ваша робота мрії не буде вашою першою роботою

Швидше за все, на першу роботу ви влаштуєтесь не в Google, не в Microsoft і не в Apple. Насправді вам, цілком ймовірно, доведеться попрацювати в компанії, від якої ви не будете в захваті, – просто заради того, щоб отримати досвід роботи.

Випускники тієї ж Flatiron School в 70% випадків влаштовуються в компанії маленькі (менш як 50 співробітників) або середні (50-100 співробітників).

Подумайте про дешеві альтернативи

Я вже говорив, що в інтернеті багато відмінних безкоштовних ресурсів, з яких ви можете почати свій шлях в програмуванні. Але навіть серед платних є цілком бюджетні варіанти.

Наприклад, на Udemy є безліч навчальних ресурсів для програмістів з будь-якого профілю. Udacity, Coursera, Scrimba та інші платформи пропонують як платні, так і безкоштовні курси.

Попри наявність безкоштовних ресурсів, курси з програмування все одно можуть бути хорошим варіантом для вас

Я не намагаюся нікого відрадити від проходження курсів. Вони можуть стати для вас прекрасною формою навчання, якщо:

  • у вас є час їх відвідувати;
  • вам необхідно особисте спілкування з викладачем,
  • у вас є гроші, які ви готові витратити на навчання;
  • ви впевнені, що вам подобається програмування,
  • у вас реалістичні очікування.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu