Бізнес, Книги, Новини

11 книг про бізнес-ефективність: як втілювати в життя все задумане і не хоронити ідеї

03 Серпня, 2020

Павло Обод, засновник @Sloboda Studio, Growth Factory, співвласник холдингу в комерційній нерухомості stepINVEST+, у своєму блозі для MC.today зібрав шість книг про бізнес і п’ять – про ефективність, які радить читати співробітникам своїх компаній. Ми в UAspectr ділимося корисною добіркою з вами.

Стратегія компанії

«Управління життєвим циклом корпорацій», Іцхак Адізес

Іцхак Адізес багато років вивчав роботу різних корпорацій. Він розробив власний метод розвитку успішного бізнесу. Він порівнює компанії з системами людського організму.

11 книг про бізнес-ефективність: як втілювати в життя все задумане і не хоронити ідеї - news, knygy, business11 книг про бізнес-ефективність: як втілювати в життя все задумане і не хоронити ідеї - news, knygy, business

Згідно з переконаннями Адізеса, будь-яка корпорація проходить свій життєвий цикл – від зародження до смерті. В рамках цього часового проміжку бізнес розвивається поетапно.

Іцхак розповідає, чому не кожна компанія може домогтися успіху і як боротися з «хворобами» бізнесу, які приводять його до занепаду. У книзі він дав практичні поради, як поліпшити управління своїм бізнесом.

«Ідеальний керівник. Чому ним не можна стати та що з цього випливає», Іцхак Адізес

На думку Адізеса, менеджмент будь-якої організації повинен виконувати чотири функції: виробництво результатів, адміністрування, підприємництво та інтеграцію. Щоб виконувати всі ці завдання одночасно, у керівника має бути багато різних, часом взаємозаперечних якостей.

Автор упевнений: бути ідеальним менеджером – неможливо. Але можна відшліфувати грані своєї особистої ефективності та досягти успіху в одній або двох областях.

Адизес розповідає, як менеджмент пов’язаний з відносинами в сім’ї та суспільстві, за яким принципом потрібно підбирати співробітників в команду і як правильно будувати спілкування, щоб навіть конфлікти допомагали прийняти якісне рішення.

«Управління фірмою, яка надає професійні послуги», Девід Майстер

Девід Майстер – перший і найкращий консультант з управління фірмами, які надають професійні послуги. Це особлива сфера бізнесу, вона вимагає своїх підходів, які відрізняються від простого продажу товарів.

Як правильно управляти консалтинговими, аудиторськими, юридичними, рекрутинговими фірмами? Як взаємодіяти з клієнтами, партнерами, будувати систему маркетингу?

Книга буде цікава власникам, керівникам і співробітникам фірм, які надають професійні послуги, студентам відділень менеджменту і маркетингу.

«Стратегія і товстий курець», Девід Майстер

Свою нову книгу Девід Майстер склав на основі його статей останніх років і відповідей на питання читачів. Вона про те, як подолати розрив між тим, що ми знаємо і тим, що ми робимо.

Девід наводить як приклад власний досвід: він схуд і кинув палити. Для цього потрібно вести рухливіший спосіб життя, перестати тягнутися до цигарки при слушній нагоді. Але одного знання мало: потрібно діяти.

Книга стане в пригоді всім, хто хоче втілювати в життя свої стратегічні плани як в бізнесі, так і в особистому житті.

«Легко не буде. Антикризовий менеджмент на практиці», Бен Горовіц

Бен Горовіц – досвідчений підприємець Кремнієвої долини. У цій книзі він зібрав рекомендації, як будувати та розвивати стартапи. Автор не пропонує готових рецептів успіху. І навіть навпаки – пояснює, чому таких рецептів не існує.

Горовіц розповідає, що в бізнесі, як і в житті, потрібно розмежовувати особисте і професійне – своє сприйняття і факти. І тоді навіть рішення звільнити кращого друга не стане катастрофою.

Навіть якщо під вашим керівництвом працює талановитий працівник, визнаний в професійних колах, саме ви вирішуєте, чи потрібно терпіти його нестерпний характер у вашій компанії. Майбутнє залежить від вас.

«Від хорошого до великого», Джим Коллінз

Автор аналізує досвід компаній, які від хороших показників переступили до видатних. Серед них Abbott, Circuit City, Fannie Mae, Gillette, Kimberly-Clark, Kroger, Nucor, Philip Morris, Pitney Bowes, Walgreens, Wells Fargo. Ці компанії зберігали високі результати протягом 15 років. Якби хтось проінвестував в них $1 в 1965 році, через 40 років ця цифра збільшилася б в 471 раз.

Дослідницька команда на чолі з Джимом Коллінзом розглядає фактори та умови, які потрібні, щоб перейти «від хорошого до великого». Послідовне втілення в життя ідей і концепцій, які викладені в книзі, допоможе практично будь-якої організації домогтися видатних результатів.

11 книг про бізнес-ефективність: як втілювати в життя все задумане і не хоронити ідеї - news, knygy, business

Особиста ефективність

«Домовитися можна про все! Як домагатися максимуму в будь-яких переговорах », Гевін Кеннеді

Книга розповідає, як вести переговори, не потрапляти в психологічні пастки та не допускати поширених помилок, коли розставляєте пріоритети. Кеннеді наводить приклади катастрофічних прорахунків і ситуацій, які ще можна виправити.

Автор пропонує читачам попрацювати над завданнями. Ви не раз зловите себе на тому, що пробуєте вирішити їх звичними, «торованими» способами. А вони-то найчастіше і ведуть до поразки.

Кеннеді подбав про те, щоб навчальний процес відбувався в цікавій і розважальній формі. Книга пережила кілька перевидань і вважається справжньою біблією перемовника.

«Думай повільно … вирішуй швидко», Даніель Канеман

Те, що ми робимо, залежить від того, як ми думаємо. Але чи завжди ми контролюємо наше мислення? Нобелівський лауреат Даніель Канеман пояснює, чому ми іноді діємо нераціонально і приймаємо неправильні рішення.

У нас є дві системи мислення. «Повільне» мислення включається, коли ми вирішуємо якесь завдання. Але за межами нашої свідомості в фоновому режимі постійно працює «швидке» мислення – автоматичне, миттєве.

Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного мислення, роль емоцій в оцінювальних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте інвестувати в неуспішні проєкти, зробити неправильний вибір в магазині та прийняти ще купу рішень, які в підсумку принесуть вам проблеми.

«Просто роби! Роби просто! », Оскар Гартман

У світі, де вся існуюча інформація є у кожного в телефоні, якість нашого життя залежить тільки від питань, які ми задаємо. Як перетворити свою історію страждання в історію процвітання? Як вигравати в грі низьких ймовірностей? Як стати чемпіоном свого десятиборства?

Оскар Гартман – відомий підприємець і автор популярного YouTube-каналу. У книзі він ділиться питаннями, які свого часу допомогли йому перемогти вроджене невиліковне захворювання, побити світові рекорди в декількох спортивних дисциплінах і побудувати ряд успішних компаній, капіталізація яких перевищує $1 млрд.

«Червона пігулка», Андрій Курпатов

Вам сподобається ця книга, якщо ви відчуваєте, що світ не такий простий, як про нього розповідають в колі дилетантів. Ви – це ваш мозок, і потрібно навчитися використовувати його у своїх цілях, впевнений Андрій Курпатов.

Книга розповідає про те, як мозок нас обманює і як з ним домовитися. Вона – для тих, хто готовий дивитися на наукові факти з усією серйозністю і не відвертаються від правди тільки тому, що вона не тішить самолюбство. «Червона пігулка» перетворює наукові знання з нейробіології в захопливу інтелектуальну подорож і ефективний практикум.

«Sapiens. Коротка історія людства», Юваль Ной Харарі

100 тис. років тому Homo sapiens був нічим не примітною твариною, яка грала в екосистемі роль не більшу, ніж горили, світлячки або медузи. Але близько 70 тис. років тому загадкова зміна когнітивних здібностей Homo sapiens перетворила її в господаря планети та кошмар екосистеми.

Як людина розумна зуміла підкорити світ? Що стало з іншими видами людини? Коли та чому з’явилися гроші, держави та релігія? Чому майже всі суспільства ставили жінок нижче чоловіків? Чи ставали люди з плином часу щасливішим?

Юваль Харарі показує, як хід історії формував людське суспільство і дійсність навколо нього. Його книга простежує зв’язок між подіями минулого та проблемами сучасності та змушує читача переглянути всі усталені уявлення про навколишній світ.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu