Кар'єра, Новини, Поради

П’ять способів привернути увагу роботодавця до вашого портфоліо: поради для дизайнерів

04 Серпня, 2020

Пандемія COVID-19 торкнулася всіх секторів, включаючи технології. Першими ефект відчули стартапи та невеликі компанії, потім приєднатися єдинороги. Lyft звільнив 17% співробітників, Airbnb і TripAdvisor – 25%. У цій ситуації Остін Найт почав безкоштовно консультувати дизайнерів з приводу їхньої кар’єри та портфоліо, щоб допомогти колегам знайти нову роботу.

Його приклад наслідували багато. Геррон Ендстром, який до цього вже аналізував успішні портфоліо, вирішив дізнатися, як їх оцінюють HR-фахівці.

1. Використовуйте LinkedIn

66% фахівців з підбору персоналу повідомили, що шукають інформацію про кандидатів на LinkedIn, і тільки 11% згадали Google. Дизайнеру, який хоче знайти роботу, потрібно регулярно оновлювати профіль на LinkedIn – сторінка в цій соцмережі може виявитися ефективнішою, ніж класичне резюме. Тримайте посилання на портфоліо на видному місці, розповідайте про виконані проєкти та оновлюйте список бажаних вакансій, щоб показати рекрутерам, що ви готові до нових пропозицій. Також варто оптимізувати онлайн-сторінку з точки зору SEO. Ось кілька простих прийомів: додавайте мета-теги та ключові слова в заголовки й альтернативний текст до зображень, а також використовуйте посилання. Дізнатися більше про SEO-просування допоможе докладний урок від Остіна Оллреда.

2. Розміщуйте кращі роботи на самому видному місці

80% рекрутерів повідомили, що перегляд одного портфоліо займає у них менш як 3 хвилини. Фахівці промотують 90% зображень, зупиняючись на декількох яскравих моментах, тому найбільш вдалі роботи краще розміщувати там, де їх точно побачать – наприклад, у верхній частині документа.

Також можна викласти відео, яке показує завдання, його рішення та кінцевий результат – це допоможе рекрутеру скласти уявлення про ваше розумінні продукту і професійні навички.

3. Демонструйте майстерність

Дизайн-менеджери дивляться портфоліо трохи довше: у 54% йде 5-10 хвилин на одного кандидата, а ще 11% витрачають понад 10 хвилин. Вони прагнуть зрозуміти хід думок потенційного співробітника, особливості його сприйняття і підхід до вирішення завдань.

Серед характеристик сильного портфоліо керівники проєктів виділяють чітке розуміння проблеми, наявність декількох спроб її вирішення, а також детальний і зрозумілий огляд отриманого призначеного для користувача інтерфейсу або прототипу. Знаючи це, можна оформити резюме так, щоб верхня його частина привернула увагу рекрутера, а решті документ зацікавив дизайн-менеджера.

П'ять способів привернути увагу роботодавця до вашого портфоліо: поради для дизайнерів - porady, news, career

4. Перетворіть портфоліо в історію

Комунікація і сторітелінг – важливі вміння, які залучають і керівників проєктів, і рекрутерів. Список трьох ключових навичок співробітника з точки зору цих фахівців виглядає так.

Для дизайн-менеджерів:

  • Комунікація/сторітеллінг
  • Розуміння продукту
  • Здатність до раціонального обґрунтування

Для рекрутерів:

  • Навички графічного дизайну
  • Комунікація/сторітелінг
  • Організація робочого процесу

Більшість портфоліо за формою нагадують альбом з начерками: безліч не пов’язаних один з одним зображень під короткими заголовками. Щоб привернути увагу глядача, альбом повинен нагадувати історію, у якій є початок, середина і кінець, і ця історія повинна бути цікавою.

5. Покажіть робочий процес

Є думка, що процес створення продукту мало кого цікавить, але дані не підтверджують цю думку. Фахівці з підбору персоналу та дизайн-менеджери цінують тих, хто вміє розповідати про роботу над проєктом. Майже половина рекрутерів та менеджерів оцінила важливість демонстрації робочого процесу на 8 балів за шкалою від 0 до 10, а HR-фахівці навіть поставили цю навичку на третє місце за ступенем важливості.

Сприймайте портфоліо як продукт. Завдання дизайнера – зрозуміти, як саме користувачі з ним взаємодіють. Якщо у вас мало часу, щоб справити враження на глядача – подбайте про те, щоб він встиг побачити головне. Знаючи, що фахівці цінують навички комунікації, розкажіть історію. Уміння використовувати інформацію для того, щоб зробити дизайн більш зрозумілим для передбачуваного користувача, стане в пригоді як при створенні портфоліо, так і в подальшій роботі.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu