Новини, Технології

Майбутнє інтернету речей – звіт Business Insider Intelligence

04 Серпня, 2020

Сервіс Business Insider Intelligence представив звіт The Internet of Things 2020 про поточний стан і майбутнє галузі інтернету речей. В рамках підготовки використовувалися власні оцінки, а також думки 400 експертів з галузі. Команда українського стартапу OMO вивчила документ для AIN.UA і вибрала з нього головне. Ми в UAspectr ділимося найцікавішим з вами.

Екосистема

Виробництво IoT-девайсів з кожним роком стає доступнішим. Все завдяки масштабуванню і становленню інтернету речей як зрілої галузі. За оцінками Business Insider Intelligence і Goldman Sachs, середня ціна на окремий сенсор впаде до 2025 року майже вдвічі – до $0,25. Компанії, які виробляють IoT-пристрої, будуть щільніше взаємодіяти з технологічними гігантами, а багато стартапів стануть створювати продукти конкретно під хмарні рішення, такі як AWS or Google Cloud.

Wi-Fi залишається головним типом зв’язку у сфері. Ним користується три з чотирьох компаній, опитаних Business Insider Intelligence. Водночас все більшого поширення отримуватиме швидкий стільниковий зв’язок – частково завдяки появі 5G. Наприклад, стільниковий зв’язок в IoT використовує французька компанія Sigfox. Вона допомогла виробнику шин Michelin налагодити моніторинг логістики, і тепер остання економить до 10 млн євро в рік на витратах.

Майбутнє інтернету речей - звіт Business Insider Intelligence - tech, news

Смартфон – все ще основний спосіб для управління IoT-девайсами. Він залишиться лідером ще як мінімум п’ять років. За оцінками Ericson, до 2025 року у світі налічуватиметься 7,4 млрд використовуваних смартфонів. Водночас популярність набирають і голосові асистенти. За даними опитування, 9% респондентів вже використовують їх разом зі своїми продуктами, а майже половина – відкрита до нововведень.

Головним викликом у сфері залишається безпека. Деякі компанії розв’язують проблему, купуючи спеціалізовані фірми. Водночас споживчі IoT-пристрої все ще уразливіші до кібератаки, ніж ентерпрайз-продукти. В Business Insider Intelligence вважають, що компаніям потрібно інвестувати в захисні інструменти та протоколи – тут головною технологією стане штучний інтелект, який буде автоматично визначати загрозу.

Ринок

За даними Business Insider Intelligence, у світі буде понад 41 млрд встановлених IoT-пристроїв до 2027 року. Втім, основне зростання припаде на найближчі кілька років. З плином часу кількість нових рішень у сфері інтернету речей буде падати завдяки вдосконаленню ШІ-інструментів і оптимізації., Вважають дослідники. За оцінками, у 2027 році в IoT інвестують $2.4 трлн. Всього ж з 2019 по 2027 рік сума вкладень складе $11,6 трлн.

Серед найперспективніших технологій – граничні обчислення, 5G і штучний інтелект. Впровадження 5G, зокрема, матиме великий вплив на інтернет речей. Експерти, опитані Business Insider Intelligence, кажуть, що зараз тільки 10% IoT-рішень використовують стільниковий зв’язок, і це велика можливість для інших. Близько 40% респондентів Business Insider Intelligence відзначили, що їхні продукти вже підтримують або будуть підтримувати до кінця року зв’язок п’ятого покоління.

Штучний інтелект і машинне навчання вже зараз досить поширені: більш ніж половина провайдерів використовують їх у своїх продуктах, а третина – розглядає варіанти їх впровадження.

Інтернет речей для споживачів

До 2024 року кількість IoT-пристроїв в будинках американців складе 1,6 млрд одиниць. Серед них – по 500 млн розумних ламп і голосових асистентів, а також 300 млн девайсів для безпеки.

Майбутнє інтернету речей - звіт Business Insider Intelligence - tech, news

Розумні колонки отримають ще більшого поширення. Наявність таких пристроїв змінює, те як компанії взаємодіють з клієнтами – у сферах медіа, електронної комерції, фінансах. Більша частина респондентів, у яких є хоча б одна розумна колонка, відзначили, що володіють двома, а то і більше такими девайсами. Основна аудиторія – мілленіали та покоління X.

Люди використовують розумні колонки переважно для прослуховування музики. Інші сценарії: використання стандартних функцій на зразок будильника і погоди, керування ТБ та іншими мультимедіа, дзвінки та повідомлення, а також управління IoT-пристроями. В Business Insider Intelligence відзначають, що якщо сервіс компанії не можна відтворити на колонці, вона втрачає для себе велику частку ринку.

Інтернет речей для ентерпрайза і розумних міст

Компанії використовують IoT-рішення переважно для оптимізації та автоматизації процесів. Ці пункти вибрали 62% і 47% респондентів відповідно. Інші цілі – поліпшення користувальницького клієнта і збільшення обсягів виробництва. При цьому головними викликами компанії називають безпеку і незрілість самої технології.

Серед типів IoT-рішень превалює віддалений моніторинг. Його використовують три з чотирьох компаній. Також популярні відстеження активів, управління розумним обладнанням і автоматизація за допомогою штучного інтелекту.

Майбутнє інтернету речей - звіт Business Insider Intelligence - tech, news

На даному етапі компанії стримано інвестують в IoT-рішення. Четверта частина опитаних вклала до $25 000 у 2019 році, 20% – від $100 000 до $1 млн. І лише трохи більш як 10% інвестували понад $1 млн.

Витрати на розумні міста продовжать збільшуватися – і у 2025 році складуть $295 млрд. Більша частина витрат припаде на швидкозростаючі міста в Азійсько-Тихоокеансьому регіоні, де населення активно мігрує в міські райони. Серед тих, хто буде брати активну участь у розвитку розумних міст: безпосередньо влада, постачальники рішень і різні форми партнерства держави з приватним сектором.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu