Книги, Новини, Розробникам

Книги для вивчення Python

04 Серпня, 2020

Python – це мова, якою можна створювати IT-рішення в самих різних сферах: від вебпрограмування до штучного інтелекту. При цьому у Python порівняно низький поріг входження, тому почати програмувати на ній можна буквально з перших днів навчання. Розповідаємо, які книги з програмування на Python для початківців і не тільки є в книжкових магазинах.

Марк Лутц – «Вивчаємо Python»

Якщо зробити опитування серед програмістів, то більшість скаже, що це найкраща книга для вивчення Python. Автор періодично оновлює зміст у міру виходу нових версій мови – краще шукати новіше видання. Марк Лутц – програміст з досвідом понад 30 років і творець курсів, тому в його книгу потрапляють найкращі практики для швидкого навчання Python.

Книга допоможе освоїти основи програмування на «Пітон»: познайомитися з синтаксисом мови, навчитися писати функції, використовувати у своїй роботі об’єктноорієнтоване програмування, користуватися базовими бібліотеками та просунутими можливостями Python.

Майкл Доусон – «Програмуємо на Python»

Автор книги застосовує оригінальний підхід до вивчення мови. Він викладає синтаксис і основи Python на прикладі розробки ігор – від елементарних до складніших. Спочатку читач буде створювати ігри, засновані на простій логіці, але ближче до фіналу вже зможе впевнено використовувати можливості ООП і робити ігри з використанням нескладної графіки.

Звичайно, вивчивши лише цю книгу, не стати професійним гейм-девелопером. Можна і зовсім зайнятися чимось іншим – наприклад, вебпрограмуванням. Але головна мета – отримати навички розробки – буде досягнута.

Цей посібник можна рекомендувати тим, хто шукає книги про Python, але хоче зробити вивчення мови не тільки корисним, а й цікавим. Можливо, у деяких читачів навіть з’явиться нове хобі – створювати прості ігри на Python.

Ел Свейгарт – «Автоматизація рутинних завдань за допомогою Python. Практичний посібник для початківців»

Навіть якщо читач не планує ставати професійним Python-програмістом, в цій книзі все одно знайдеться щось цікаве. Адже за допомогою цієї простої високорівневої мови програми пишуться набагато швидше. Для автоматизації повсякденних завдань навіть не завжди потрібно створювати повноцінну програму – найчастіше вистачає невеликого скрипта.

Тут розібрані основи синтаксису, тому посібник підійде як перше керівництво. Для тих, хто вивчає Python з нуля книга буде цікава передусім безліччю повсякденних рецептів, завдяки яким можна заощадити час, позбавивши себе рутини.

Пол Беррі – «Вивчаємо програмування на Python»

Це ще одна книга, що вийшла в серії Head First, яка багатьом сподобалася. У ній підкуповує легкий стиль викладання: в тексті багато історій з життя, прикладів, жартів та ілюстрацій. У виданні викладені основи програмування, і його цілком можна назвати самовчителем по Python. Новачок відчує себе справжнім розробником і зможе написати свій перший вебдодаток з використанням фреймворку Flask. Тому книгу можна рекомендувати тим, хто шукає цікаві проєкти на Python для початківців.

Крім речей, які повинен знати кожен джуніор, тут знайшлося місце й темам, корисним для професіоналів: прийомам роботи з базами даних (на прикладі MySQL), обробці виключень, генераторів і декораторам.

Попри значний обсяг, книга читається легко і швидко – багато в чому завдяки якісному дизайну та поліграфії. До речі, в цій же серії вийшли популярні посібники для початківців програмістів: «Вивчаємо Java» і «Вивчаємо програмування на JavaScript».

Книги для вивчення Python - developers, news, knygy

Ерік Метіз – «Вивчаємо Python. Програмування ігор, візуалізація даних, вебдодатки»

Якщо ви не уявляєте, які проєкти можна зробити на Python, то ця книга для вас. Автор зібрав під однією обкладинкою принципи написання програм з абсолютно різних сфер: ігор, вебпрограмування та аналізу даних. Їх об’єднує лише одне – мова Python.

Читати цю книгу можна навіть абсолютним новачкам. У першій частині викладені основи та особливості синтаксису мови, а потім від роботи з чистим Python автор переходить до огляду конкретних інструментів: бібліотек і фреймворків. У кожному розділі є вправи, які допомагають пропрацювати матеріал.

Приклади проєктів, представлені в книзі, навряд чи здивують професіоналів, але як введення в різні сфери програмування цілком підійдуть. Що стосується частини, присвяченої аналізу даних і візуалізації, – навряд чи її вистачить, щоб стати справжнім аналітиком. Проте, окрім прикладів роботи з бібліотеками для візуалізації даних, в ній можна познайомитися з основами статистики.

Якщо читач не зовсім новачок, то книга просто допоможе розширити кругозір: зрозуміти, в яких проєктах, крім уже знайомих прикладів, можна застосувати Python.

Даг Хеллман – «Стандартна бібліотека Python 3. Довідник з прикладами»

Ця книга розрахована швидше на професійних програмістів – від міцних джуніорів і вище. Щоб з нею працювати, потрібно впевнено володіти синтаксисом Python.

Автор показує всю міць стандартних бібліотек: від призначених для операцій з файловими системами та зв’язків із використанням мережі – до тих, що допомагають працювати з текстом, математичними функціями, готовими структурами даних і алгоритмами.

Особливу увагу приділено інструментам для професійної розробки та паралельних обчислень. Також є інформація з автоматизації повсякденних завдань із застосуванням Python: наприклад, роботи з електронною поштою, інтернетом, архівацією даних. Складно уявити книжкову полицю професійного програміста без цього довідника – він входить в топ книг по Python 3.

Ден Бейдер – «Чистий Python. Тонкощі програмування для профі»

Коли програміст вже добре знає свою мову, на перший план виходять чистота та ефективність коду. Це показник професіоналізму для фахівця, який претендує на рівень senior. Рекомендуємо цю книгу розробникам ядра Python. Попри складність теми, написана вона досить простою мовою.

Тут докладно розібрані тонкощі ООП в Python, бібліотеки для алгоритмів і структур даних, а також процеси, що відбуваються при роботі Python-програм. А ще в книзі багато трюків, про які слід знати як початківцям, так і професійним розробникам. Легкий стиль викладання і міцне утримання дозволяють використовувати це видання як альтернативу документації з Python.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu