Інвестиції, Новини, Стартапи

Венчурні інвестори стали менше вкладати в стартапи на ранніх стадіях

10 Серпня, 2020

Економічні наслідки пандемії призвели до того, що інвестори стали менше грошей вкладати в невеликі ризиковані стартапи, вважаючи за краще усталені, стабільні компанії. На думку експертів, це може негативно відбитися на інноваціях в довгостроковій перспективі.

Венчурні фонди скорочують підтримку невеликих стартапів на користь великих портфельних компаній, сказали інвестори на онлайн-конференції PitchBook і National Venture Capital Association, передає Business Insider. Дженніфер Фріл Голдштейн з Silicon Valley Bank вважає, що це може негативно вплинути на розвиток інновацій.

За її словами, фаундерам потрібно шукати нові джерела фінансування – це можуть бути інші приватні інвестори. «Новатори як і раніше створюють компанії, – сказала Гольдштейн. – Тому джерела фінансування можуть почати виглядати трохи інакше».

Експерт прогнозує, що венчурна індустрія постраждає, якщо інтерес до стартапів на ранніх і середніх стадіях впаде. «Якщо всі інвестують тільки на пізній стадії, то не буде цікавих компаній на середній стадії, в які фонди могли б інвестувати», – додала Гольдштейн.

«Компанії, що знаходяться на пізній стадії, в портфелі венчурних інвесторів, швидше за все, мають велику цінність, – пояснила Кемерон Стенфілл з PitchBook. – Переконайтеся, що ці компанії здорові та залучають додатковий капітал на розширення злітно-посадкової смуги. Переконайтеся, що вони вийдуть з кризи сильнішими, ніж будь-коли».

Відсутність традиційних зустрічей під час пандемії змусила інвесторів знаходити нові способи спілкування з підприємцями. Вони почали влаштовувати прогулянки з дотриманням соціальної дистанції, а для підвищення довіри перевіряти біографії та рекомендації фаундерів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu