Гроші, Інвестиції, Новини

Ціна на золото перевищила історичний максимум. Ті, хто вклався в злитки, заробили до 90%

11 Серпня, 2020

Ціна на золото перевищила історичний максимум: що це означає і як взагалі формується ціна на золото?

На момент написання цього тексту одна тройська унція золота (31,1034768 грам) коштує $2035. Тобто 1 грам чистого золота обійдеться в $65.43. А рекордне значення становило $2075 за унцію.

Золото зростає в період спаду світової економіки і хаосу на фінансових ринках. Інвестори шукають надійні активи для перекладу своїх капіталів з падаючої валюти і дешевіючих цінних паперів, а знаходять його в дорогоцінних металах. Відповідно, зростає попит на покупку металу, і ціна «розганяється» до нових рекордів.

Так, за весь період попередньої кризи з жовтня 2008 по грудень 2010 року ціни зросли з $740 до $1400 за унцію, забезпечивши розумним інвесторам, які вклали гроші в злитки заздалегідь, до 90% прибутку . Такий великий куш не зміг дати жоден депозит в банку, ні тим більше «падаюча» в ціні нерухомість і земля (за роки кризи 2008 року ці активи знецінилися в середньому на 30-50%).

Чому попередній рекорд був саме в 2011 році і що буде зараз

Я почитав матеріали 2011 року, щоб знайти причини попереднього рекорду ціни на золото (у вересні 2011 року унція золота коштувала $1921), і там була сукупність факторів: природні катастрофи на Далекому Сході обійшлися світу в $350 млрд (тоді ж була аварія на АЕС Фукусіма), боргова криза в Європі (тоді ж рятували Грецію від банкрутства), збільшення держборгу США, наслідки кризи 2008-го і т. д.

Загалом, виходячи з цього, все очевидно: чим гірша ситуація в світі, тим дорожче золото. Тому можна зробити простий висновок: якщо зараз золото коштує дорожче, ніж будь-коли за всю історію людства, то економічна ситуація в світі так собі. І прояснюватися вона поки не збирається.

Найбільше мене потішив прогноз англійського банку Standard Chartered, який у 2011 році спрогнозував, що до 2020-го золото буде коштувати вже $5000 за унцію . Ще півроку тому їх можна було «потролить» за ці слова, але зараз вже не так весело, з урахуванням того, що у 2020 го ще є півроку, щоб надолужити «потрібну» ціну.

Джерело: Telegram-канал Артема Бородатюка

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu