Бізнес, Гроші, Новини

Статок Тіма Кука перевищив $1 млрд. Як йому це вдалося?

12 Серпня, 2020

Статок CEO Apple Тіма Кука перевищив $1 млрд. Цього вдалося досягти завдяки зростанню ринкової капіталізації Apple, пише Bloomberg.

Що трапилося

Тім Кук увійшов в число мільярдерів за версією Bloomberg. Статки CEO Apple перевищили 1 млрд на тлі успіхів Apple. Минулого тижня акції компанії виросли майже на 5%. Капіталізація Apple становить трохи менше $2 трлн.

Статок Тіма Кука перевищив $1 млрд. Як йому це вдалося? - news, groshi, businessСтаток Тіма Кука перевищив $1 млрд. Як йому це вдалося? - news, groshi, business

На відміну від Безоса, Цукерберга або Бріна, Кук не є засновником компанії та не володіє величезною часткою акцій. Тому йому знадобилося набагато більше часу, щоб стати мільярдером.

Кука винагороджують за роботу акціями з моменту приходу в Apple в 1998 році. Він отримав великий пакет з обмеженим правом продажу в перший день на посаді CEO. Бонуси акціями Куку виплачують щорічно. Частково вони залежать від позиції Apple в списку S&P 500. В останній входять акції 505 найбільших за капіталізацією американських публічних компаній. Apple повинна перевершувати не менше двох третин учасників списку.

Якщо курс різко не впаде, то в кінці серпня Кук отримає дев’яту винагороду у вигляді 560 000 акцій. Приблизно половина їх вартості піде на сплату податків. Частина, що залишилася повинна збільшити стан Кука на $100 млн. Зараз CEO Apple належить 0,02% частка в Apple вартістю приблизно $375 млн. Доходи від попередніх продажів акцій, дивіденди та інші бонуси дозволяють додати до його статків ще $650 млн.

Тім Кук став CEO Apple в серпні 2011 року після відходу Стіва Джобса. Багато аналітиків та інвестори побоювалися, що Кук не зможе стати таким же успішним главою компанії та інноватором.

Почасти вони мали рацію. Кук не створює проривні продукти. Зате він успішно розвиває бізнес компанії. Під управлінням Кука капіталізація Apple виросла з $350 млрд до $1,93 трлн. У 2015 році він оголосив, що пожертвує більшу частину свого майна на благодійність.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu