Новини

5 фільмів про журналістів, що засновані на реальних подіях

11 Серпня, 2020

Фільми про журналістів рідко виділяються гострим сюжетом, спецефектами, гучними скандалами або екшн-сценами. Особливо, якщо вони засновані на реальних подіях. Наприклад, сама видовищна сцена у фільмі «В центрі уваги» – та, в якій герой Марка Руффало, який виконав свого часу роль Халка, перебігає дорогу в недозволеному місці. Журналісти виявляють свій героїзм тихо та обережно, але водночас навряд чи Халк, при всій своїй фізичній потужності, став би протистояти президенту Ніксону. Такі сюжетні повороти можливі тільки в реальному житті.

«Вся президентська рать», 1976 рік

В основі сюжету – документальна книга журналістів The Washington Post Боба Вудворда і Карла Бернстайна, які стали основною рушійною силою в розкритті Вотергейтської справи. Цей кейс закінчився безпрецедентною відставкою президента США Річарда Ніксона і завдяки цьому з часом став попкультурним явищем. Картина, наповнена несподіваними поворотами та колоритними персонажами, атмосферно підносить унікальну історію під стукіт друкарських машинок 70-х років.

«Афера Стівена Гласса», 2003 рік

Стівен Гласс – журналіст видання The New Republic, в молодому віці він увійшов до списку найуспішніших американських журналістів. Його тексти були захопливими та зухвалими, але всі викладені в них події, імена і факти виявилися вигадкою Стівена. Ця історія легендою ходить коридорами журфаку й особливо часто звучить на заняттях з професійної етики. У виконанні Хейдена Крістенсена герой вийшов складним, але чарівним очкариком, який зумів обдурити всіх.

«Телемережа», 1976 рік

Стрічка є художньою, проте на її створення Сідні Люмета підштовхнуло самогубство тележурналістки Крістін Чаббак в прямому ефірі. Перед смертю дівчина висміяла політику телеканалу за те, що вони байдужі до смертей, воєн і ганяються виключно за сенсаційними кадрами. Головний герой фільму також став жертвою американського телебачення 70-х років і помер за рейтинги. За сюжетом складається доведена до абсурду сатира над ЗМІ з нотками відмінного чорного гумору.

«В центрі уваги», 2015 рік

Картина заснована на скандалі навколо сексуальних домагань в католицькій церкві Бостона. У розслідуванні були задіяні багато іменитих видань, в результаті архієпископ Бернард Френсіс Лоу подав у відставку. Розслідування журналістів у фільмі мало чим відрізняється від реальних: розмови з жертвами, вивчення архівів, стеження за підозрюваними. Стрічка торкається багатьох етичних, моральних питань і труднощів, але журналісти сумлінно виконують свою роботу і вважають, що замовчувати подібні теми – неприпустимо.

«Таємне досьє» 2017 рік

У цьому фільмі Стівена Спілберга немає погонь і спецефектів, він вийшов захопливим завдяки історії, яка лягла в його основу. У 1971 році журналісти газети «The Washington Post» розсекретили документи Пентагону про війну у В’єтнамі. Розкриття цих документів – загроза національній безпеці, але Верховний Суд США прийняв рішення на користь журналістів, дозволивши публікувати секретне досьє. Картина починається неквапливо, поступово нарощуючи напругу, змушуючи стискати кулаки «за свободу слова».

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu