Новини

5 фільмів про журналістів, що засновані на реальних подіях

11 Серпня, 2020

Фільми про журналістів рідко виділяються гострим сюжетом, спецефектами, гучними скандалами або екшн-сценами. Особливо, якщо вони засновані на реальних подіях. Наприклад, сама видовищна сцена у фільмі «В центрі уваги» – та, в якій герой Марка Руффало, який виконав свого часу роль Халка, перебігає дорогу в недозволеному місці. Журналісти виявляють свій героїзм тихо та обережно, але водночас навряд чи Халк, при всій своїй фізичній потужності, став би протистояти президенту Ніксону. Такі сюжетні повороти можливі тільки в реальному житті.

«Вся президентська рать», 1976 рік

В основі сюжету – документальна книга журналістів The Washington Post Боба Вудворда і Карла Бернстайна, які стали основною рушійною силою в розкритті Вотергейтської справи. Цей кейс закінчився безпрецедентною відставкою президента США Річарда Ніксона і завдяки цьому з часом став попкультурним явищем. Картина, наповнена несподіваними поворотами та колоритними персонажами, атмосферно підносить унікальну історію під стукіт друкарських машинок 70-х років.

«Афера Стівена Гласса», 2003 рік

Стівен Гласс – журналіст видання The New Republic, в молодому віці він увійшов до списку найуспішніших американських журналістів. Його тексти були захопливими та зухвалими, але всі викладені в них події, імена і факти виявилися вигадкою Стівена. Ця історія легендою ходить коридорами журфаку й особливо часто звучить на заняттях з професійної етики. У виконанні Хейдена Крістенсена герой вийшов складним, але чарівним очкариком, який зумів обдурити всіх.

«Телемережа», 1976 рік

Стрічка є художньою, проте на її створення Сідні Люмета підштовхнуло самогубство тележурналістки Крістін Чаббак в прямому ефірі. Перед смертю дівчина висміяла політику телеканалу за те, що вони байдужі до смертей, воєн і ганяються виключно за сенсаційними кадрами. Головний герой фільму також став жертвою американського телебачення 70-х років і помер за рейтинги. За сюжетом складається доведена до абсурду сатира над ЗМІ з нотками відмінного чорного гумору.

«В центрі уваги», 2015 рік

Картина заснована на скандалі навколо сексуальних домагань в католицькій церкві Бостона. У розслідуванні були задіяні багато іменитих видань, в результаті архієпископ Бернард Френсіс Лоу подав у відставку. Розслідування журналістів у фільмі мало чим відрізняється від реальних: розмови з жертвами, вивчення архівів, стеження за підозрюваними. Стрічка торкається багатьох етичних, моральних питань і труднощів, але журналісти сумлінно виконують свою роботу і вважають, що замовчувати подібні теми – неприпустимо.

«Таємне досьє» 2017 рік

У цьому фільмі Стівена Спілберга немає погонь і спецефектів, він вийшов захопливим завдяки історії, яка лягла в його основу. У 1971 році журналісти газети «The Washington Post» розсекретили документи Пентагону про війну у В’єтнамі. Розкриття цих документів – загроза національній безпеці, але Верховний Суд США прийняв рішення на користь журналістів, дозволивши публікувати секретне досьє. Картина починається неквапливо, поступово нарощуючи напругу, змушуючи стискати кулаки «за свободу слова».

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu