Новини

Українська «Вікіпедія» змінила дизайн. Його запропонував один із дописувачів

19 Серпня, 2020

Українська «Вікіпедія» оновила дизайн стартової сторінки. Його запропонував один із дописувачів. Назар Токар, адміністратор українського розділу онлайн-енциклопедії, розповів AIN.UA що саме змінилось і чому. Ми в UAspectr ділимося найцікавішим з вами.

Українська «Вікіпедія» змінила дизайн. Його запропонував один із дописувачів - news

Чому змінили дизайн стартової сторінки

Стартова сторінка українського розділу «Вікіпедії» є найпопулярнішою за переглядами. Більшість людей переглядають саме її. Це можуть бути десятки тисяч переглядів на день. Зі стартової сторінки люди можуть переходити на необхідні статті. І від того, наскільки вона зручна, корисна і продумана залежить дуже багато.

Українська «Вікіпедія» змінила дизайн. Його запропонував один із дописувачів - news

Що змінилось

Змінився стиль написання: було прибрано зайві та старі стилі. Загалом все стало простішим, без зайвого пафосу, картинок прапорів, гербів і того подібного — дизайн суттєво спростили. Функціональність не змінилася.

Головна особливість редизайну — його було запропоновано одним із дописувачів і ухвалений спільнотою української «Вікіпедії».

Нова стартова сторінка більш сучасна: у дизайні немає нічого зайвого. До того ж він простий і продуманий. Однак є люди, яким він не подобається. Але наявність таких відгуків доволі логічна.

Як проходить процес впровадження змін

Будь-які кардинальні зміни відбуваються за рішенням спільноти. Тобто кожний мовний розділ може змінити дизайн або функції, якщо це підтримає більшість редакторів. Такі рішення не погоджуються з головним офісом «Вікіпедії», що у Сан-Франциско. Там займаються перерозподілом донейтів на різні країни та іншими більш глобальними питаннями. В основному, це пов’язано з розвитком самого проєкту і зовнішньою комунікацією.

Кожний мовний розділ є більш-менш автономним — може самостійно вирішувати, що робити.

Тобто спільнота обговорює запропоноване рішення (за процесом обговорення можна слідкувати на спеціальній сторінці). Хоча є окремі люди, що погоджують це рішення, затверджується воно на основі консенсусу спільноти. Немає, умовно, трьох людей, які придумують, як буде виглядати «Вікіпедія». Це все відбувається колегіально.

Плани

Плани є і їх багато. Є досить велика кількість пропозицій. Наприклад, вже працює чорний список джерел — сайти, які не можна використовувати як джерело. Також є список неавторитетних джерел, вони мають відповідну позначку. В майбутньому може додатися список сумнівних або контроверсійних джерел, які за крайньої потреби зможуть використовувати тільки адміністратори або патрульні української «Вікіпедії». Це нововведення перебуває на стадії обговорення.

При цьому, оновлення дизайну відбувається постійно. Він включає оновлення шаблонів, стилів, з‘являються різні бета-функції. Це нормальний процес і він ніколи не зупиняється.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu