Бізнес, Інвестиції, Новини

Доставка їжі, альтернативне м’ясо та біотехнології: топ-6 венчурних угод і перспективні напрямки в фудтех

09 Вересня, 2020

За перше півріччя 2020 об’єм інвестицій у світовий ринок FoodTech виріс на 15,4% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Ці шість місяців показали, що в об’ємних показниках для інвесторів найпривабливішими залишаються платформи для доставки їжі та супердодатки. Всього компанії уклали 331 угоду на $8,6 млрд.

6 місце: розробник біотехнологій Manus Bio – $340 млн

Manus Bio – американський розробник передової технології ферментації, призначеної для відтворення рослинних процесів в мікроорганізмах для отримання натуральних інгредієнтів, – 16 квітень 2020 року залучив $340 млн. В угоді брали участь BBGI та Prefix Capital.

Доставка їжі, альтернативне м'ясо та біотехнології: топ-6 венчурних угод і перспективні напрямки в фудтех - news, investytsiyi, businessДоставка їжі, альтернативне м'ясо та біотехнології: топ-6 венчурних угод і перспективні напрямки в фудтех - news, investytsiyi, business

Технологія компанії використовується у виробництві складних і біологічно активних натуральних продуктів, ароматизаторів, харчових інгредієнтів, біопестицидів і фармацевтичних препаратів. Технологія може забезпечити доступ до складних натуральних інгредієнтів по всьому світу.

5 місце: платформа для доставки їжі з ресторанів DoorDash – $400 млн

Американська служба доставки їжі DoorDash залучила $400 млн. Операцію очолили Fidelity Investments і Durable Capital Partners, за участю T. Rowe Price. Попередньо компанію оцінили в $15,6 млрд.

Зараз DoorDash домінує на ринку доставки страв в США: з початку року продажі компанії виросли на 110%, а частка ринку – з 42% до 47%. При цьому частки основних конкурентів – Grubhub, Uber Eats (сервіси компанії з доставки їжі по доходах перевершили оборот послуг з перевезення пасажирів) і Postmates – скоротилися.

Доставка їжі, альтернативне м'ясо та біотехнології: топ-6 венчурних угод і перспективні напрямки в фудтех - news, investytsiyi, business

Аналітики пояснюють успіх компанії в період локдауна виходом в передмістя незадовго до пандемії коронавірусу.

Інвестиції будуть спрямовані на нові продукти та послуги, що задовольняють споживчі звички, сформовані при пандемії Covid-19.

4 місце: виробник рослинного м’яса Impossible Foods – $500 млн

Американська Impossible Foods (прямий конкурент Beyond Meat) залучила $500 млн у ході операції, очолюваної Mirae Asset. Оцінка компанії склала $3,5 млрд. У раунді взяли участь Khosla Ventures, Horizons Ventures, Vika Ventures, Qatar Investment Authority, Temasek Holdings і 17 інших інвесторів.

Продукти компанії створені з використанням комбінації жирів, амінокислот і вітамінів з рослин. Текстурою і смаком вони схожі на звичайну яловичину.

Доставка їжі, альтернативне м'ясо та біотехнології: топ-6 венчурних угод і перспективні напрямки в фудтех - news, investytsiyi, business

У 2020 році компанія фактично потіснила світових виробників харчових продуктів, зробивши ставку на масовий сегмент і знайомство споживача з продуктом. У 2019 стартап уклав угоду з мережею ресторанів Burger King в США. У червні 2020 ковбаски Impossible Foods з’явилися в сендвічах для сніданку в ресторанах мережі на території США. В кінці липня про старт продажів продукції Impossible Foods оголосив найбільший ритейлер світу Walmart.

Залучені інвестиції будуть використані для фінансування R&D, розширення виробництва, роздрібної присутності та виходу на ключові міжнародні ринки.

3 місце: платформа для доставки їжі з ресторанів Deliveroo – $575 млн

Британський розробник онлайн-платформи доставки їжі Deliveroo допомагає користувачам замовляти їжу в ресторані. Платформа оптимізує замовлення і доставку харчових продуктів шляхом інтеграції мережевих і мобільних споживачів з терміналами управління замовленнями в торгових точках.

Компанія залучила $575 млн. У раунді брали участь Amazon, Fidelity Management & Research, The Strand Partners, Greenoaks Capital Partners і T. Rowe Price.

Фінансування залучалося для розвитку команди інженерів компанії в лондонській штаб-квартирі, розширення районів доставки, залучення нових клієнтів.

Наступні дві позиції в цьому рейтингу – не стільки фудтех-компанії, скільки додатки, які охоплюють сервіси доставки відразу на декількох ринках, включаючи доставку їжі. Але було б невірним обійти їх стороною.

2 місце: супердодаток Grab – $886 млн

Сінгапурський суперапп Grab для здійснення мобільних платежів, бронювання таксі та інших послуг займається доставкою їжі по всій Південно-Східній Азії. Компанія залучила $886 млн від фінансової групи Mitsubishi UFJ Financial Group, MUFG Innovation Partners і TIS; в раунді також взяли участь Kymco, Peak Global Investments і MUFG Bank.

Платформа працює на основі визначення місця розташування, яке зіставляє пасажирів з найближчим доступним водієм. Серед інших послуг додаток доставляє гарячу і свіжу їжу через розділ GrabFood. Bloomberg назвав компанію найціннішим стартапом Південно-Східної Азії.

Інвестиції будуть використані для просування продуктів і послуг з кредитування, страхування та управління активами для споживачів в Південно-Східній Азії, малих і середніх підприємств.

1 місце: платформа для доставки продуктів і послуг Gojek – $3 млрд

Компанія Gojek з Індонезії залучила $3 млрд в рамках угоди, укладеної Tencent Holdings, JD.com і Alphabet. Попередня оцінка компанії склала $9,5 млрд.

Мобільний додаток Gojek дозволяє замовляти їжу, послуги прибиральників, масажистів, кур’єрів і перукарів по всій Індонезії. Також через додаток можна оплачувати всілякі рахунки.

Кошти будуть спрямовані на розширення компанії в Південно-Східній Азії.

Що ще важливо знати

Обсяг інвестицій в фудтех зростає випереджаючими темпами навіть без урахування сервісів доставок, які на піку популярності в інвесторів.

У топ угод за обсягом інвестицій не потрапили також цікаві фудтех-стартапи, за якими варто спостерігати найближчим часом, оскільки їх продукти та рішення відповідають новим запитам з боку споживачів.

Турбота про екологію

На розвиток фудтех-індустрії впливає стурбованість суспільства проблемами екології та відходів. Споживачі при покупці продуктів все частіше віддають перевагу упаковці, яку можна переробитти. Найяскравіші представники цього сегмента – Nature’s FYND, Strella Biotechnology, Matriark Foods – залучили в цілому $83 млн за перше півріччя 2020.

Персоналізоване харчування

Такі компанії, як Revolution Foods, Floré, AIVICK, Nourished, Super Deer Army, AnimalBiome, Keto And Co, Clear, MenuBubble, LOEWI, Passio, пропонують послуги з виробництва та доставки їжі для різних категорій споживачів – дітей, жінок, спортсменів. В сукупності вони залучили небагато ($28 млн), але за цими стартапами на стику харчування і медицини – майбутнє.

Нові харчові інгредієнти

$123 млн отримали стартапи Geltor, Kate Farms і Prolupin, які розробляють корисні інгредієнти (нетваринний желатин, спеціальні добавки для дітей, органічні інгредієнти з люпину).

Окремо в цій категорії варто згадати водорості та мікроводорості: багатий склад цих рослин (білки, омега-3) підштовхує компанії до розробки натуральних інгредієнтів для харчових продуктів. Обсяг залучених коштів поки що невеликий – всього $3,3 млн. Їх залучили такі стартапи, як ForeLight, Atlantic Sea Farms і Has Algae.

Сіті-фермерство

Світ завойовують сучасні способи вирощування органічної продукції на кшталт гідропоніки та вертикальних ферм. Вони забезпечують близькість виробництва до споживача та економію ресурсів, це їх робить дуже популярними. $177 млн ​​залучили чотири компанії в цій сфері: Plenty, Vertical Future, GroPod і Just Vertical.

Канабіс

Через невизначеність з регулюванням ринку обсяг інвестицій в секторі сильно просів – до $35 млн. Але ряд стартапів (Kadenwood, Flora California, Groundworks Industries, Cann, Next Frontier Biosciences і Garden Society) активно просувають різні рішення для випуску товарів на основі екстрактів конопель.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu