Інвестиції, Новини, Стартапи

20+ стартапів з українськими коренями, які залучили інвестиції в коронакризу

17 Серпня, 2020

2020 рік став важким випробуванням для бізнесу. Але карантин не поставив на паузу венчурні інвестиції. Багато стартапів з українськими коренями отримали щедре фінансування.

Редакція AIN.UA зібрала всі інвестиції за 2020 рік. Ми в UAspectr ділимося кейсами бізнес-проєктів, яким пощастило отримати гроші інвесторів.

Revolut – $500 млн

Британський Фінтех-проект Revolut позиціює себе як банк без відділень. Всі операції виконуються через додаток на смартфоні. В нашу добірку він потрапив, оскільки його співзасновником є ​​виходець з України Владислав Яценко.

У лютому компанія залучила черговий раунд інвестицій, який потроїв її оцінку до $6 млрд. Провідним інвестором виступив фонд Technology Crossover Ventures.

Preply – $10 млн

Preply – міжнародний EdTech-маркетплейс для вивчення іноземних мов. Компанію заснували Сергій Лук’янов, Дмитро Волошин і Кирило Бігай.

Стартап привернув новий раунд в кінці травня, за результатами якого загальний обсяг залучених коштів перевищив $15 млн. Лід-інвестором виступив лондонський венчурний фонд Hoxton Ventures, оцінка компанії не повідомляється.

Allset – $8,25 млн

Американський стартап Allset це мобільний додаток, за допомогою якого можна забронювати столик в ресторані та оплатити рахунок, а також отримати рекомендації щодо страв в конкретному закладі. Стартап заснували вихідці з України Ганна Поліщук і Стас Матвієнко.

Раунд очолив ЄБРР (Європейський банк реконструкції та розвитку), в ньому взяли участь Andreessen Horowitz, Greycroft, SMRK VC Fund і Inovo Venture Partners. Через коронакризу він мало не зірвався – деякі інвестори передумали вкладатися. В результаті замість запланованих $12 + млн Allset зібрав трохи більш як $8 млн.

DMarket – $6,5 млн

Український стартап DMarket працює над монетизацією предметів в іграх. Компанію у 2017 році запустили засновник платформи з торгівлі віртуальними предметами skins.cash Володимир Панченко, Тамара Сланова і співзасновник кіберспортивного клубу Natus Vincere Олександр Кохановський.

У червні DMarket привернув новий раунд, за результатами якого до ради директорів компанії увійшов засновник Electronic Arts Тріп Хоукінс. Серед інвесторів – фонд Almaz Capital і компанія Xsolla.

Zakaz.ua – 5 млн євро

Zakaz.ua був заснований в січні 2010 року українським підприємцем Єгором Анчишкіним (вийшов з проєкту). Компанія пропонує послугу з онлайн-замовлення та доставки продуктів з популярних мереж супермаркетів.

Операцію закрили в кінці лютого 2020 року, однак оголосили про неї тільки у квітні. Провідним інвестором виступив поточний акціонер Zakaz.ua – компанія Chernovetskyi Investment Group (СIG).

ClassTag – $5 млн

ClassTag – безкоштовна платформа, на якій батьки можуть спілкуватися з викладачами своїх дітей. Стартап заснувала емігрантка з України Влада Лоткіна.

Раунд оголосили в червні 2020 року. Серед інвесторів: AlleyCorp, Contour Ventures, Founder Collective, John Martinson, Newark Venture Partners, Smart Hub і TMT Investments.

Liki24 – $5 млн

Liki24.com – це платформа, яка об’єднує пропозиції від тисяч аптек і спрощує процес отримання ліків для клієнта. Сервіс Liki24 запустився в Україні в кінці 2017 року щоб вирішити три основні проблеми споживача: значні коливання цін на один і той самий препарат в різних аптеках, обмежену наявність ліків в одній точці продажу і відсутність доставки додому.

Новий раунд допоможе в реалізації планів з розширення бізнесу і виходу на європейські ринки. Польща – перший міжнародний ринок, на якому платформа Liki24 почала свою діяльність в минулому місяці.

В стартап вклали Horizon Capital та існуючі інвестори (TA Ventures, Genesis Investments, iClub і Mission Tech).

Rentberry – $4,5 млн

Rentberry – український стартап в області нерухомості. Спочатку запускався на ринку в США, проте надалі сервіс масштабувати також на Європу та Азію. Створили його українці Олексій Любинський, Лілія Остапчук, Олександр Котовський та Денис Голубовський. Офіс розробки знаходиться в Києві.

У липні 2020 року Rentberry залучив $4,5 млн, з них $2,3 – на краудфандинговому майданчику мікроінвестування WeFunder. У раунді також взяли участь фонд Angel Investors Marlborough, партнер компанії McKinsey & Company Срікант Інампуді та CEO Invesque Худоба Вайт.

3DLOOK – $1 млн

3DLOOK працює над технологією сканування людського тіла по фото з використанням штучного інтелекту, нейронних мереж і 3D-технологій. Стартап заснований у 2016 році Вадимом Роговським, який до цього керував компанією Clickky.

Лід-інвестором раунду, який оголосили на початку липня, виступила фінансова група ICU Ventures. Також в угоді взяли участь венчурний інвестор з Казахстану Мурат Абдрахманов і кілька ангелів з США і Східної Європи.

Astromix – $300 000

Стартап займається розробкою персоналізованих гороскопів: за професією, типом особистості, талантами, астрологічних прогнозів, календарів тощо. Засновник сервісу – Дмитро Ткаченко.

Це – перша інвестиція в компанію, її оголосили в березні. Інвестором виступила компанія Adventures Lab, заснована Андрієм Криворучком (в минулому керуючий партнер CIG).

Mriyar – $300 000

Mriyar заснований в жовтні 2018 року. Це стартап, який працює над створенням декількох продуктів – b2b і b2c-платформ для торгівлі автозапчастинами.

Раунд залучили в кінці січня – на той момент продукт був ще на стадії розробки. Інвестиції розділили на два транші: перші $150. 000 спрямовані на запуск b2b-частини платформи, решта – на доопрацювання і запуск b2c-частини проєкту.

20+ стартапів з українськими коренями, які залучили інвестиції в коронакризу - startups, news, investytsiyi

Elision – $150 000

Elision – платформа подкастингу, яка дозволяє авторам контенту заробляти на ньому, а слухачам – отримати необмежений доступ до всіх подкастів, які є в інтернеті. Стартап заснований в листопаді 2019 року українцем Віктором Павлучинським.

Операцію оголосили в кінці квітня – це перша інвестиція в Elision … Інвестором виступив венчурний фонд Genesis Investments.

Propertymate – $120 000

Propertymate заснований у 2018 році українцями Богданом Гнатковським та Софією Вишневською. Команда розробляє платформу для агентів з продажу нерухомості, яка дозволяє об’єднувати дані про покупців і нерухомість на ринку.

Стартап пройшов в акселератор Techstars Austin. В рамках програми, проєкт отримав $120 000 інвестицій і 3 місяці менторства.

Go To-U – $100 000

Go To-U створює платформу для об’єднання бізнесів, які володіють зарядними станціями, і власників електромобілів. Користувачі можуть забронювати чарджер, а також спланувати маршрут і скористатися іншими бонусами.

Стартап пройшов в акселератор Techstars за програмою Smart Mobility Accelerator. Вона проходить в Турині.

Very Good Security – NDA

Very Good Security працює над SaaS-рішенням, яке дозволяє компаніям використовувати чутливі дані без ризиків їх втрати та відповідальності за їх зберігання.

У січні 2020 го Visa приєдналася до інвесторів раунду У, який оголосили в жовтні 2019 року: Goldman Sachs, Andreessen Horowitz, Vertex Ventures US, Макса Левчина (кофаундер PayPal) і Ніка Білогорського.

eForce – NDA

еForce був запущений в Києві у 2019 році Дмитром Комаровським і Ельдаром Менсутовим. Додаток допомагає стежити за розкладом, результатами та статистикою кіберспортивних матчів, агрегує стрім всіх турнірів з дисциплін Dota2 і CS: GO.

Стартап профінансувала російська компанія Tribuna.com (найбільший актив – Sports.ru). Обсяг інвестицій, а також умови угоди, не повідомляються.

Love & Live – NDA

Love & Live – група fashion-брендів з офісом в Києві. У неї входять бренди одягу, взуття та аксесуарів Love&Live, Katarina Ivanenko та ​​інші, а також маркетплейс українських брендів Shopping Mall. Засновники компанії – український підприємець Олексій Омельянчук і дизайнер, фотограф Катерина Іваненко.

Інвестиції група отримала від українського венчурного фонду SMRK. В рамках раунду компанію оцінили в $10 млн.

Respeecher – NDA

Respeecher займається створенням цифрових моделей людських голосів. Використовуючи продукт, дублери можуть озвучувати фільми або рекламні ролики голосами знаменитостей без їх безпосередньої участі. Стартап заснували у 2018 році Грант Рібері, Дмитро Белевцов і Олександр Сердюк.

Операцію оголосили в лютому. Лід-інвестором виступив нью-йоркський фонд ffVC, також в операції взяли участь фонди ICU, Acrobator і синдикат одного з перших інвесторів стартапу Network VC. Сума інвестицій не розголошується, як і оцінка компанії.

Skyworker – NDA

Skyworker – SaaS-сервіс у сфері HR та маркетингу, який допомагає IT-компаніям формувати онлайн-пул потенційних кандидатів на роботу.

Стартап привернув свою першу інвестицію від інвестора з Казахстану Мурата Абдрахманова. Суму угоди не розголошують, оцінка в рамках раунду склала $1,5 млн.

PatentBot – NDA

PatentBot – це чат-бот для реєстрації торгових марок. Його заснували у 2017 році, на розробку проєкту пішло 3 місяці. Зараз PatentBot працює на ринках України, СНД, ЄС, США та Китаю.

У березні стартап отримав черговий раунд, інвестором в рамках раунду виступила юридична компанія «Дубинський і Ошарова». Сума угоди не розкривається, нова оцінка стартапу – $1,5 млн.

Meredot – NDA

Раніше Meredot створив «розумну розетку», а також оптимізував існуючі можливості бездротових зарядок. Тепер компанія знайшла нішу у сфері спільного використання електросамокатів і розробляє бездротову док-станцію.

На свій проєкт стартап залучив preseed-інвестиції від Overkill. Сума не розкривається, оцінка Meredot склала 1,33 млн євро.

Awesomic – NDA

Awesomic – це платформа, за допомогою якої можна знайти дизайнера і закрити завдання за короткий термін. За словами розробників, користувачеві досить зареєструватися на платформі, виставити завдання – і він отримає результат за 24 години.

У проєкт вклалися ряд європейських інвесторів, серед них – засновник Acrobator VC Бас Годска; Матіас Еклоф, засновник Yell; Мартін Хенк, співзасновник Pipedrive; Мікко Сільвентола, голова Frontier VC; Рагнар Сасс, співзасновник Pipedrive, Garage48, і засновник Salto Network, Lift99.

Суму угоди не розголошують. За словами CEO компанії Романа Севастьянова, сума – шестизначна, порівнянна з середніми pre-seed-раундами в США.

Restream

Новий раунд на $50 млн Restream залучив від ряду інвесторів, на чолі з фондами Sapphire Ventures and Insight Partners. Керуючий партнер Sapphire Ventures, Пол Левін і керуючий партнер Insight Partners, Тедді Варди, увійшли в борд директорів Restream.

Минулий раунд в $ 4,5 млн Restream залучили в 2018 році від фондів Silverton Partners, Liquid2 і Anorak Ventures (керівник Грег Касл – один з перших інвесторів Oculus), а також від Джеймса Армстронга (один з перших інвесторів PayPal).

Hurma System

Венчурний фонд Pragmatech Ventures інвестував в компанію Hurma System в сфері автоматизації HR.  Це – перша угода Pragmatech Ventures. Суму не розголошують, проте середній чек фонду заявлений в діапазоні від $500 000 до $2 млн. Інвестиція в Hurma System проведена в раунді А.

Капітал направлять на те, щоб прискорити розвиток системи управління HR-процесами і рекрутингом, а також підготувати продукти Hurma System до виходу на міжнародні ринки.

Hurma System – це український HR Tech-продукт, система HRM/HRIS (Human Resource Management/Human Resources Information System), запущена у вересні 2018 року. Система автоматизує HR та рекрутингові процеси компаній, а також управління цілями (OKR) і ефективністю співробітників. Таким чином, Hurma System спрощує роботу фахівців з персоналу.

Станом на серпень 2020 року серед клієнтів Hurma System – більше 500 компаній з більш ніж 60 000 користувачів. У їх числі Banda Agency, Aimbulance, HYS Enterprise, Cleveroad, Sendpulse, Hubber, Yalantis, а також ряд державних підприємств, серед яких Фонд держмайна України.

Raccoon.World

Стартап Raccoon.World, який допомагає людям відновлюватися після травм і неврологічних захворювань, залучив €900 тис. інвестицій. Більшість коштів, а саме €625 тис., проінвестував приватний інвестиційний фонд Quarter Partners.

Стартап планує спрямувати кошти на розширення своїх існуючих ринків в Німеччині і Польщі та підготовку до майбутнього масштабування в Євросоюзі і Азії. Гроші також будуть витрачені на розвиток функціональності нового продукту і проведення додаткових клінічних випробувань.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu