Гроші, Новини

Оклад, бонуси, дискримінація: співробітники Microsoft розкрили дані про зарплати

10 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

Співробітники Microsoft регулярно повідомляють про розмір своїх окладів і бонусів – так вони хочуть викорінити несправедливу оплату праці в компанії. У серпні 2020 року в опитуванні взяли участь понад 300 осіб. Цього року анкета була доповнена: респондентам поставили запитання не тільки про зарплату, але і про дискримінацію.

Розголошення даних про зарплати в Microsoft стало щорічною традицією. Дані публікуються в той період, коли персонал повідомляють про підвищення або бонуси. Найчастіше в опитуваннях беруть участь працівники з Редмонда, де знаходиться головний офіс Microsoft в штаті Вашингтон. У 2019 дані надали понад 400 осіб, а у 2020 році – 310. Всього в Microsoft працює понад 150 тисяч співробітників по всьому світу.

Оклад, бонуси, дискримінація: співробітники Microsoft розкрили дані про зарплати - news, groshi

Учасники опитування вказують свій попередній оклад, всі премії та бонуси, а також суму, на яку зросла зарплата. Цього року анкета містила два нових питання: чи є респондент кольоровим і чи відчуває він, що його обмежують або можуть обмежити через стать або гендерну ідентичність. Останній звіт Microsoft про різноманітність показав, що співробітники компанії – переважно білі чоловіки, особливо на найвищих рівнях.

У Microsoft, як і в більшості технологічних компаній, посада і зарплата співробітника залежать від його рівня. У Microsoft вони починаються з 59 рівня і можуть перевищувати 80 рівень. Згідно з краудсорсинговим сайтом про зарплати в технологічних компаніях Levels.fyi, керівні посади в Microsoft починаються з 63 рівня.

Оклад, бонуси, дискримінація: співробітники Microsoft розкрили дані про зарплати - news, groshi

Таблиця з зарплатами від групи Young Microsoft FTE на Facebook вказує, що дані зміщені в бік молодших співробітників. Понад 250 з 310 учасників цього року мали рівні від 59 до 62.

Згідно з останніми результатами, в середньому на старті розробник або керівник групи проєктів буде отримувати $125 665. У переважної більшості (87%) середній оклад становить $111 096, середня грошова премія – $10 701, і бонус від акцій – $3 867.

До 62 рівня бонуси від акцій і грошові премії стають більш істотною частиною щорічної винагороди. Загальна сума на цьому рівні становить в середньому $174 962: грошова премія – $20 028, бонус від акцій – $13 713 та оклад – $141 220.

Оклад, бонуси, дискримінація: співробітники Microsoft розкрили дані про зарплати - news, groshi

На рівні 64, якого досягли тільки 11 респондентів, оклад становить лише 72% від загальної суми в $234 249.

Більшість опитаних – 194 з 310 – вказали, що є кольоровими. Крім того, 69 осіб повідомили, що відчувають себе обмеженими або що їх можуть обмежити через стать або гендерну ідентичність. В цілому 22% респондентів заявили, що їхня стать або гендерна ідентичність заважали або можуть перешкодити на роботі.

Microsoft зайнялася внутрішнім розслідуванням харасменту і дискримінації минулого року після того, як компанією поширилися листи десятків жінок, які розповідали про словесні образи та відсторонення від роботи через стать. В результаті відбулися радикальні зміни. Microsoft в тому числі найняла нову команду, щоб допомогти співробітникам направляти кадрові розслідування, ввела новий режим навчання для менеджерів і провела внутрішню перевірку незавершених справ, які були втрачені не врахували.

Хоча вибірка невелика, дані показують, що деякі співробітники все ще відчувають себе ущемленими в рамках культури Microsoft через гендерну ідентичність.

Крім цього опитування, в якому брали участь кілька сотень співробітників, в інтернеті доступні й інші джерела даних про зарплати. Найбільший з них – Levels.fyi, в якому міститься майже 4 тисячі записів від співробітників Microsoft, які публікуються там з 2017 року.

Представники інших технологічних компаній також називають суму своєї зарплати. Колишня співробітниця Google Еріка Джой створила сумнозвісну таблицю з розподілом зарплат, яку вона опублікувала в Twitter у 2015 році.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu