Кар'єра, Новини, Поради, Розробникам

10 порад, як стати першокласним розробником

10 Вересня, 2020

Досвідчені розробники скажуть вам, що після закінчення курсів ви зможете влаштуватися тільки на позицію джуніора. Швидше за все.

Але це дурниця.

Повірте мені! Я створив кілька todo-додатків і самостійно вивчив Typescript всього за кілька місяців, тому я знаю, про що говорю.

Сьогодні я поділюся з вами десяткою порад, які допоможуть вам вийти на новий рівень, причому не важливо, джуніор ви або досвідчений професіонал.

1. Завжди редагуйте ваші node_modules

Почнімо з самого очевидного. Багато з вас напевно закотили очі, тому що це, мабуть, один з найперших порад, які отримує джуніор.

Але чому це важливо? NPM-пакети оновлюються постійно, але часом у нас, розробників, просто немає часу почекати до наступного оновлення або виправлення бага в вихідному коді. Будь-який компетентний розробник, що коштує тих грошей, що йому платять, повинен вміти вносити необхідні зміни, щоб проєкт не збивався з наміченого курсу.

2. Функції

Функції повинні бути великими.

Відповідно до словника Merriam-Webster, функція – це офіційна або формальна церемонія, або збори. На зібрання приходить багато людей, і всі вони мають свої спеціальності.

Функції в програмуванні не особливо відрізняються. Вони повинні містити в собі більше функціоналу. У своїх проєктах на React я зазвичай роблю одну-дві гігантські функції для всього проєкту. Не ведіться на хайп з приводу маленьких функцій, які виконують якесь одне завдання. Це маячня. Збирайте весь функціонал воєдино в одній гігантській функції. Її й читати буде легше, до речі.

3. Відступи

Два або чотири пробіли? Я віддаю перевагу п’ятьом. Я хочу, щоб люди, побачивши мій код, відразу думали: «О, це код Деніела».

Що насамперед радять початківцям артистам і письменникам? Знайти власний голос або стиль. У програмуванні все те ж саме. Шукайте свій унікальний стиль. Експериментуйте з різними відступами та розкладками. Лінтери – вбивці креативності. Ваш код – це мистецтво. Ви – Рембрандт, а ваша клавіатура – це ваша пензлик.

4. Документація

Документація це для слабаків. Якщо ви хороший програміст, ви зрозумієте, як працює код, просто глянувши на нього. README – це для любителів. Ваш код сам по собі README. Якщо інший розробник увіллється в проєкт і запитає про README, ймовірно, він не дуже хороший професіонал. Порадьте перевести його на джуніорську позицію.

5. Випереджайте тренди

Освіжіть знання XML: я передбачаю, що він знову потіснить JSON (як то кажуть, запам’ятайте цей твіт).

10 порад, як стати першокласним розробником - developers, porady, news, career

6. З розумом підходьте до Git

Ця тема доводить мене до сказу. Припиніть так часто комітити! Я ось роблю коміт раз в день. Часом взагалі тижнями не роблю. Коли комітів багато, це тільки заплутує й ускладнює роботу. Ти хочеш чистий код, Дядько Боб? Глянь на мої коміти. В ідеалі в проєкті взагалі повинно бути всього два коміти: початковий і деплой.

Почніть пушити відразу в гілку main/master/develop. Пул-реквести це для тих, у кого кишка тонка. Якщо ви вірите у свій код, робіть пуш прямо в master, чорт забирай.

Гілки взагалі тільки все плутають. Команда повинна бути на одній хвилі, але як ви цього досягнете, якщо кожен буде створювати власні гілки? Це що, Дикий Захід чи що? Команді потрібна єдність. Одна команда – одна гілка.

7. Agile vs. waterfall

Повинен сказати, що я шокований тим, скільки компаній вдарилися в цю вашу «гнучку розробку». Уявіть будівництво будинку по agile. Залили фундамент, і раптом господар будинку вирішив додати другу ванну збоку. Потім ще камін біля іншої стіни захоче, чого доброго. І тоді доведеться просто викинути все креслення і висмикнути архітектора з іншого проєкту, щоб він вносив правки. Ось тому креслення блокуються.

А чому створення програми повинно відрізнятися від будівництва будинку? Якщо ваше бачення змінюється на півдорозі, ви явно робите щось не так.

8. Дизайнери

Будемо відверті: ви швидше за все розумніші, ніж ваш дизайнер. Якщо він/вона дає вам дизайн для програми та ви думаєте, що виглядає це жахливо, відхиляйте такий дизайн.

Ваша робота – найважливіша у світі. Ви – розробник. Це практично Творець. Є у вас его? Повинно бути, чорт забирай! Так перед вами блякнуть навіть кардіохірурги. Хтось же в цьому світі повинен займатися дійсно важливими речами. Поділіться з дизайнером своєю цінною думкою, дайте йому пару порад.

9. Дрес-код

Наполягайте на суворішому дрес-коді: костюми, білі халати, комбінезони спеціальні – ось це ось все. Ми – інтелектуальна еліта, у нас найскладніша професія, тому треба одягатися відповідно. Я ось, бувши джуніором, у свій другий робочий день прийшов в смокінгу. Це справило незабутнє враження на колег, їм прямо мову відібрало.

10. Нарешті …

Беріть кожну пораду з цієї статті та робіть навпаки.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu