Новини, Технології

Burning Man в VR: як це було

14 Вересня, 2020

Не забудьте поширити ❤️

У 2020 році культовий фестиваль Burning Man неможливо було організувати традиційним чином, і його перевели в онлайн-формат. Версія у віртуальній реальності отримала назву BRCvr.

Деніел Тердіман відвідував Burning Man 21 рік і не вірив, що у 2020 році фестиваль буде таким же незабутнім, як зазвичай, але все-таки вирішив оцінити його. Ось якими були його враження.

Коли я вперше почув про Multiverse, концепцію відтворення Burning Man в повністю цифровому форматі з восьми віртуальних світів, я був скептичний. В кінці весни я спробував записатися добровольцем на захід з його підготовки, і це був провал – переговори в Zoom, технічні неполадки та нудьга. Це не віщувало нічого доброго.

Burning Man в VR: як це було - tech, news

Наметовий табір в BRCvr, вид з повітря

Але пройшла весна, за нею літо, і раптово до фестивалю залишилося зовсім небагато. Я знав, що не зможу втриматися. Тому я надів VR-гарнітуру та увійшов в BRCvr, впевнений, що здамся через кілька хвилин, тому що мої сумніви будуть виправдані. Але сталося непередбачене.

Головний вхід в BRCvr – це місце просто неба, всього в декількох десятках віртуальних метрів від кафе Center Camp, центру Блек-Рок Сіті. Гарний початок: все виглядало правильно. Звук був правильним. Я почув звук пострілу з вогняної гармати. Я почув сміх і розмови людей поблизу.

Я повернув ліворуч, і там, всього в декількох метрах, була Duck – візок для гольфу, який переробили, щоб він виглядав як велика гумова качка. Я провів незліченну кількість годин, катаючись на ній. Це була чиста випадковість, але це було практично першим, що я побачив. Як відомо, будь-якому досвідченому відвідувачу фестивалю, саме це там і відбувається. Це був дуже хороший знак. І це був тільки початок.

Burning Man в VR: як це було - tech, news

Duck – створений T-Girl і Mr. Foo артоб’єкт, який багато років їздить по території Burning Man. Вигляд в BRCvr і в реальному житті

У цьому році були скасовані або перенесені майже всі заходи у всьому світу. І у багатьох з них, наприклад, SXSW, Coachella і, звичайно ж, Burning Man, з’явилася ціла спільнота фанатів. Кожен з фестивалів може зникнути, якщо не знайде способу дати своїм шанувальникам хоча б доторкнутися до того досвіду, який їм так подобається. Але як це зробити в умовах, коли люди фізично не можуть зібратися разом? Напевно, це можна було б зробити в Zoom, але ми вже занадто багато спілкувалися по відеозв’язку.

Уроки, які можна винести з досвіду BRCvr

Минулого тижня музичний фестиваль Red Rocks спробував влаштувати інтерактивний виступ гуртів, які грають на сцені в прямому ефірі, який дозволив фанатам взяти участь в невеликому, але значущому заході.

За кілька днів перебування в BRCvr я отримав багато задоволення і вважаю, що організаторам заходів варто вивчити досвід Burning Man 2020 року, і, можливо, взяти з нього приклад. Постійні відвідувачі фестивалю прийшли до висновку, що це було зовсім як – або майже як – Burning Man. Так чому варто у нього повчитися?

  • Організатори повинні нагадати відвідувачам про той досвід, який дає їм традиційна версія заходу. Дизайнери BRCvr досягли цієї, здавалося б, неможливої мети, створивши повністю цифровий простір Playa – так відвідувачі називають територію, де проходить Burning Man, – імітує масштаб справжнього місця. У віртуальній реальності можна ходити з тією ж швидкістю і відчувати навколо простір того ж «розміру», що і в реальності. Потрапивши в BRCvr, ми опиняємося посеред гігантської території, нас оточують реалістичні звуки, що проходять через наші VR-гарнітури або навушники, навколо розташовані химерні витвори мистецтва, гуляють незнайомці та друзі, з якими можна домовитися про зустріч або зіткнутися випадково.
Burning Man в VR: як це було - tech, news

Embrace – великомасштабний артоб’єкт авторства Generator. Він був побудований для фестивалю у 2014 році та був відновлений для BRCvr

  • Події повинні використовувати переваги свого контенту. Burning Man – фестиваль великих проєктів. Там є гігантські скульптури китів, пересувні піратські кораблі, тематичний табір в Новому Орлеані довжиною у квартал і так далі. Улюблені проєкти живуть в нашій пам’яті роками. Таким чином, BRCvr не тільки відтворював подробиці з реального життя, а й сотні реальних проєктів Burning Man, таких як Duck, Embrace або відомий бар для персоналу. Крім цього, щороку на фестивалі спалюють скульптуру людини. Перш ніж Multiverse закінчиться, вона буде горіти 24 години, починаючи з 2 години ночі за тихоокеанським часом в суботу. Можна створити та спалити власне мініопудало або просто спостерігати, як інші спалюють своє. Можна навіть створити «табір», щоб дивитися з на це разом друзями.
  • Використовувати творчу енергію проєкту. Колектив, відомий як We Are From Dust, тижнями працював разом з групою художників Burning Man, щоб перенести 3D-рендери своїх робіт в BRCvr. В результаті я виявив там кілька моїх найулюбленіших експонатів, в тому числі готичний ракетний корабель Raygun, вражаючий автомобіль dragon art і Purr Pods, групу з трьох металевих скульптур кішок, які муркочуть, коли до них торкаються. Не всі події створюються учасниками, як Burning Man, але у всіх присутній певний елемент участі спільноти. Коли люди знаходять на своєму заході те, що їм так подобається, вони розкажуть про це всім. Саме це і відбувається в BRCvr: ви зупиняєтеся, починаєте говорити з випадковими незнайомцями, і вони розповідають вам про дивовижний об’єкт, який вони щойно знайшли. А потім йдете до нього самі, і розповідаєте про це всім, кого зустрічаєте. Точно так само, як на Burning Man.
  • Використовувати переваги технології. Проєкт Multiverse містить безліч різних цифрових середовищ, в тому числі обговорення в Zoom, 2D-візуалізацію віртуального Playa і багато іншого. Але головний спосіб випробувати BRCvr – зануритися в нього за допомогою висококласної VR-гарнітури, наприклад, Oculus Quest.
Burning Man в VR: як це було - tech, news

Рейв-табір з діджеєм, що включає електронну музику по відеозв’язку, в Dusty Multiverse, одному з віртуальних світів Burning Man 2020

BRCvr доступний у 2D на ПК або навіть Mac, повний спектр вражень можна випробувати, переміщаючись в 3D-просторі, використовуючи руки та спостерігаючи графіку з високою роздільною здатністю. Для цього потрібно використовувати Quest або ще більш потужну VR-гарнітуру.

Якщо у вас є доступ до такого устаткування, досвід BRCvr стає практично безшовним. Йти було просто, зустрічатися і спілкуватися зі старими та новими друзями легко, а літати весело. BRCvr побудований на платформі AltspaceVR та іноді працює з помилками, але різноманіття зовнішніх образів, звуків, артоб’єктів і самої території переважало будь-які проблеми.

Синдром втрачених можливостей

Я ставлюся до того типу людей, які страждають від синдрому втрачених можливостей. І як би я не старався, щороку, приїжджаючи в Блек-Рок, я не можу позбутися відчуття, що все вже майже закінчилося, і шкодую про багато речей, яких, я впевнений, мені буде не вистачати.

Попри мій первісний скептицизм з приводу BRCvr, я незабаром зрозумів, що мене турбує його неминуче завершення. Зрештою, це тимчасова подія, як і Burning Man. Саме в цьому полягає його головна схожість з його реальним аналогом.

Burning Man в VR: як це було - tech, news

Вид з повітря на територію фестивалю

Одного разу вночі я ширяв над віртуальним Playa, використовуючи інструмент, який допомагає користувачеві злетіти. З цього місця відкривався чудовий вид. Все було як на долоні: рівнина, інсталяції, захід, гори.

Я озирнувся і побачив, що поруч зі мною хтось є.

Я привітався, і вона запитала, як я себе почуваю. «Приголомшливо, – відреагував я. – Я літаю високо над Блек-Рок Сіті. Що може бути краще?». Вона не роздумувала над відповіддю. «У справжньому лек-Рок Сіті», – сказала дівчина.

Це правда. Але в епоху пандемії, коли ми всі проводимо так багато часу в будинках, а фанати страждають через неможливість відвідати улюблені фестивалі, віртуальна версія Burning Man стала вельми гідною альтернативою його традиційному варіанту.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu