Життя, Новини, Поради, Продуктивність

3 поради від мільярдерів, як подолати страх невдачі та стати сміливішим

14 Вересня, 2020

Невдача здається кошмаром для більшості людей. Нормально турбуватися про соціальні, економічні та корпоративні витрати, які вона може завдати. Але те, що страх провалу вбудований в нас, не означає, що ми не можемо його подолати. Ілон Маск, Річард Бренсон і Сара Блейклі поділилися простими та дієвими порадами про те, як стати безстрашнішими та сміливішими.

Ілон Маск

Зі своєю космічною компанією і мрією про колонізацію Марса Ілон Маск може здатися від природи безстрашною людиною, пише Inc.com. Але одного разу він зізнався: «Я дуже сильно боюсь». Як підприємець долає цей жах? Не через позитивне мислення, як можна було подумати, а через його протилежність: фаталізм.

«Якщо ви просто візьмете можливі наслідки, ви будете менше боятися. При запуску SpaceX я думав, що шанси на успіх нижче 10%. Я просто погодився на те, що, можливо, я втрачу все. Але, може бути, ми доб’ємося певного прогресу».

Маск не єдиний, хто радить уявити найгірший сценарій. Так само міркують Тім Ферріс і стародавні стоїки: пряме зіткнення з невдачею в уяві може позбавити вас від страху.

Річард Бренсон

«Під час наших польотів на повітряній кулі я незліченну кількість разів вдавався в питання: чи збираємося ми повернутися на Землю живими?» – сказав Бренсон.

Засновнику Virgin Group не підходить порада Ілона Маска, адже у випадку з повітряною кулею найгірший сценарій – це смерть. Навряд чи таке може заспокоїти нерви. Замість цього Бренсон пропонує зосередитися на навчанні.

Називаючи невдачі «одним з наших найбільших інструментів навчання», підприємець рекомендує тим, хто знаходиться в лещатах тривоги, подумати про те, чого їх вчить, здавалося б, негативний досвід. Змістіть увагу з короткострокового дискомфорту від невдачі на довгострокові вигоди. Це повинно надати сміливості.

Сара Блейклі

Засновниця бренду білизни Spanx Сара Блейклі пропонує побачити гарне в поганому. «Батько радив мені щоразу, коли щось йшло не так, як я очікувала, записувати, де були заховані дари та що я отримала на заміну. Я почала розуміти, що в усьому є дивовижний скарб, від якого я б не стала відмовлятися».

Наступного разу, коли ви зіткнетеся з невдачею, візьміть ручку і папір та спробуйте записати все позитивне, що ви можете отримати в результаті цього досвіду. Мозок можна навчити думати про невдачу як про маленьку проблему і, скоріше, як про сходинку до більшого успіху в майбутньому.

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu