Бізнес, Новини

Білоруська IT-компанія PandaDoc відкриває офіс в Києві. У Мінську їхніх співробітників тримають під арештом

28 Вересня, 2020

В Україні відкривають офіс PandaDoc – ІТ-компанія родом з Білорусі, яка створила програмне забезпечення для роботи з документами. Редакція MC.today розповіла про відкриті вакансії та що зараз відбувається з офісом компанії в Мінську. Ми в UAspectr ділимося подробицями з вами.

Що трапилося

ІТ-компанія PandaDoc відкрила офіс в Києві. Вони шукають сеньйор-розробників Python і Java, а також технічного керівника. На час карантину робота може бути віддаленою.

Білоруська IT-компанія PandaDoc відкриває офіс в Києві. У Мінську їхніх співробітників тримають під арештом - news, businessБілоруська IT-компанія PandaDoc відкриває офіс в Києві. У Мінську їхніх співробітників тримають під арештом - news, business

«Хлопці створили SaaS-рішення (надають програмне забезпечення за підпискою) для автоматизації роботи з документами та стали четвертими в топ-20 найуспішніших розробників продуктів для управління контрактами», – пише IT-рекрутер Віка Придатко.

Що відомо про компанію

PandaDoc заснували у 2012 році в Мінську Микита Мікадо і Сергій Барисюк. У 2014 році штаб-квартиру перенесли в Кремнієву долину, залишивши офіс в Білорусі, а ще через три роки відкрили представництво у Флориді. За інформацією crunchbase, компанія за весь час існування залучила понад $51 млн.

PandaDoc надає програмне забезпечення для роботи з документами, в якому можна створювати, редагувати, відстежувати та навіть підписувати їх. Програма інтегрується з декількома CRM-системами, платіжними системами, хмарним сховищем і так далі.

У 2020 році в Білорусі затримали співробітників компанії після того, як засновники підтримали протести проти влади.

Що відбувається з офісом в Білорусі

2 вересня в мінському офісі компанії PandaDoc, а також вдома у деяких співробітників пройшли обшуки, кажуть в компанії. Опитали більше сотні людей, чотирьох затримали. Це головний бухгалтер Юлія Шардико, директор Дмитро Рабцевич, менеджер по продукту Віктор Кувшинов і HR-фахівець Владислав Міхолап.

Вони знаходяться під арештом досі, пише білоруський сайт 42.TUT.BY. За інформацією компанії, їх заарештували на два місяці за підозрою в розкраданні в особливо великому розмірі – 107 тис. білоруських рублів – з бюджету.

«Ми заявляємо, що це звинувачення абсолютно не відповідає дійсності та не має під собою ніяких підстав. Вся діяльність компанії велася в повній відповідності до законодавства, що підтверджується неодноразовими міжнародними аудитами та перевірками», – кажуть в PandaDoc.

Рахунки компанії заблокували, і більш ніж 250 співробітників залишалися без зарплати, розповідають в PandaDoc. У компанії впевнені, що це робиться для того, щоб керівництво PandaDoc відмовилося від своєї ініціативи фінансово допомагати силовикам, які звільнилися з правоохоронних органів.

Після цього Слідчий комітет Білорусі дозволив виплатити зарплати та допомоги співробітникам. Слідом зняли та арешти з рахунків.

Антон Гашинський, адвокат PandaDoc, каже, що в пріоритеті у компанії знаходяться саме затримані співробітники.

«У нас починає вибудовуватися діалог, нас чують, це добре. Швидше за все, білоруський офіс врятувати не вдасться – але чи вдасться врятувати хлопців», – каже Гашинський.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu