Кар'єра, Маркетинг, Новини, Соціальні медіа

Що почитати PR-професіоналам: актуальні сайти і пабліки

06 Жовтня, 2020

Щоденна робота піарника вимагає високого рівня концентрації уваги, вміння дивитися на рутинні процеси під незвичним кутом і переробляти величезні пласти інформації. Піарник сьогодні – який він? Що читає? Чим живе? Ми в PRNEWS.IO вирішили розібратися з темою, провівши опитування за допомогою листів і соцмереж Facebook і LinkedIn.

Отримавши близько 50 заповнених опитувальників від фахівців у сфері комунікацій, ми з’ясували, якими особистісними якостями повинні володіти PR-фахівці та маркетологи, і які саме сайти та пабліки допомагають тримати руку на пульсі.

Профі повинен мати критичне мислення, відокремлювати головне від другорядного в інформаційному шумі, володіти аналітичними навичками. Зберігати холодну голову в низці дедлайнів, гаряче серце і любов до професії в режимі нон-стоп, закоханість в проєкт і, обов’язково, почуття гумору. Бути безстрашним в реалізації нових ідей. Гнучким, здатним швидко приймати рішення. Дружити з відділом продажів і говорити однією мовою з топ менеджерами компанії. Постійно прокачувати свої скіли та правильно відновлюватися після напруженого трудового тижня.

За даними опитування, осягнути неосяжне і залишатися в курсі трендів, кейсів і нових технологій допомагають, в першу чергу, галузеві медіа, пабліки й розсилки. За ними слідують вебінари, тренінги, онлайн-конференції, навчальні курси. На третьому місці за популярністю серед наших колег – подкасти, спеціалізована література, книги з управління проєктами та біографії культових особистостей.

Одним краще заходить навчальний курс. Надихнутися новою ідеєю і почерпнути сили іншим допомагають живі зустрічі з колегами по цеху та обмін практичним досвідом. Треті черпають натхнення з книг, і впевнені в тому, що професійна література не зрівняється ні з одним інтернет-лонгрідом.

Сайти та медіа

За результатами 75% опитаних PRNEWS.IO респондентів, перераховані вище галузеві сайти для піарників і маркетологів увійшли до переліку ресурсів, що найбільш активно читаються. Вони розташовані в алфавітному порядку. Також популярністю користуються блог Webpromo, блог Content.ua, блог SEMrushMarketer.uamarketingland.com і матеріали сервісу Pressfeed.ru.

При цьому більшість учасників рейтингу переконані: піарник повинен володіти набором інструментів для багатоканальності, навичками мультизадачності та швидкої обробки інформації. Мало обмежуватися галузевими медіа – необхідно формувати власний інформаційний простір за участю ділових і загальнонаціональних медіа.

Так, за словами Богдана Дубілевского, CMO Вікібізнес, їх команда, крім топових галузевих ресурсів, читає ForbesНВKyiv PostІНТЕРФАКС-Україна та ін. В обов’язкову програму для співробітників входять нішеві тематичні ресурси по Вікіпедії, методу управління SCRUM, Todoist і підписка на вичавки з кращої сучасної бізнес-літератури.

Телеграм-канали

Вони впевнено набирають популярність завдяки високому рівню залученості аудиторії – сьогодні це один з найбільших месенджерів у світі. Новини, кейси, ідеї й статті приходять безпосередньо до читачів, а система оповіщень значно збільшує шанс не пропустити важливий контент. Зручно, оперативно, з точним фокусом на цільову на аудиторію.

Тож не дивно, що саме телеграм-канали займають друге місце за популярністю за результатами опитування PRNEWS.IO. Як показує практика, піарники та маркетологи в обов’язковому порядку підписуються на профільні месенджери: в середньому, кількість підписок становить від 3 до 5.

Крім телеграм-каналів з ТОП-10, колеги по PR-ринку рекомендують не залишати без уваги такі пабліки, як канал Олени Торшин TORSHINA, канал креативного директора banda Максима Боритко ВодоканалРекламнутий і канал Андрія Бродецького Технології, медіа та суспільство.

Для того, щоб не захлинутися в десятках (а, іноді й в сотнях!) каналів з актуальним контентом, фахівець у сфері онлайн-репутації Євген Василенко радить скористатися спеціальним телеграм-ботом. Послуга платна – зате він збере всі канали, на які ви підписані, в одну стрічку (за принципом соціальних мереж) і значно спростить роботу з пабліками. Також для пошуку інформації в різних телеграм-каналах він рекомендує використовувати хештеги або формувати тематичні теки для сортування пабліків: тоді потрібну інформацію легко знайти та неможливо втратити.

У зв’язку з надлишком інформації, популярність в останні роки все більше набирає метод кураторства. Його основні принципи при роботі з соціальними мережами використовує Катерина Власенко, Head of Content Marketing в Binotel:

“Уже кілька років я веду в facebook рубрику” 5 статей тижня “, для якої відбираю кращі статті з бізнес-тематики. Для цього в океані інформаційного шуму переглядаю величезну кількість контенту – щоб знайти дійсно вартий матеріал і поділитися ним з аудиторією. За цим же принципом ми в компанії розвиваємо власний телеграм-канал, де даємо рекомендації з бізнес-питань, ділимося цікавими кейсами і історіями успіхів великих брендів”.

Групи та акаунти персон у Facebook

Третє місце в опитуванні займають актуальні для PR-фахівців і маркетологів групи, а також персональні сторінки експертів, що регулярно розміщують пости на тему онлайн-репутації, ситуативного маркетингу, трендів і аналізу ринку.

Інше

Залежно від сфери діяльності, специфіки ринку та особистих уподобань, піарники та маркетологи сьогодні мають можливість використовувати безліч каналів інформації. Це допомагає бути на півкроку попереду конкурентів і, що особливо важливо в період змін і економічних викликів, оперативно реагувати на зміни ринку і приймати правильні рішення.

Так, популярністю користуються зарубіжні джерела інформації з платним контентом, наприклад, Bloomberg. За словами Євгена Василенко, саме на зарубіжних майданчиках він черпає свіжі дані аналітики, аналізу ринків, подій за категоріями та локаціями.

Для економії часу та ознайомлення з найактуальнішою інформацією в режимі “день в день” ідеально працюють тематичні розсилки. Олена Маркова, засновник PR агентства SLASH Communications, починає свій робочий день з прочитання розсилок businessoffashion.com і voguebusiness.com. При цьому в її арсеналі – сайти по digital маркетингу і ряду обов’язкових до прочитання блогів, які допомагають бути в курсі нових інструментів для роботи з соціальними мережами.

«Піарщик повинен бути в курсі того, що відбувається і по той бік барикад: в медіа, – вважає Олександр Нігматулін, CMO PRNEWS.IO, сервісу публікації статей в ЗМІ всього світу. – Для розуміння, чим живуть редакції, що буде з ринком, коли переможе тік ток, досить підписатися на канал MediaMedia і тематичні розсилки».

Олександр рекомендує:

  • Ми й Жо (Медіа і журналістика) від Олександра Амзін;
  • Медиаболь про проблеми медіа від Андрія Боборикина;
  • The Scope про різноманітність цифрового світу від Михайла Калашникова.

Деякі учасники дослідження говорять про те, що перестали читати профільні онлайн-ресурси – і в пошуку натхнення і нових рішень перейшли до суміжних дисциплін.

Зокрема, Ния Нікель, Head of PR в останні роки віддає перевагу не посібниками по маркетингу і новинкам у сфері public relations, а спеціалізованій літературі з управління проєктами та дизайну. Також актуальними для піарника вона називає книги “Кодекс бусідо”, “Мистецтво війни”, “Робота рулить” і “Не користуйтеся мудаками або що робити, якщо вони навколо вас”.

Самоосвіта, нові виклики, боротьба за аудиторію – все це об’єднує фахівців з комунікацій і маркетологів. Але не варто забувати про те, що дані професії відносяться до одних з найбільш енерговитратних і підпадають під ризик професійного вигорання.

Оксана Ковальчук, PR-менеджер у Фокстрот, рекомендує не забувати про натхнення і перезавантаження. Для цього підійде формат не тільки корисної, а й просто улюбленої книги, навчальний тренінг або зустріч з колегами за вечерею, щоб обмінятися інсайдами у менш формальній обстановці.

Джерело: сайт Marketer.ua

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu