Бізнес, Історії, Новини

Назва Волл-стріт – чому так названа найбільш ділова вулиця світу

08 Жовтня, 2020

Назва Волл-стріт викликає досить конкретні асоціації. Воно асоціюється з успіхом, багатством і фінансовою могутністю. І на те є причини. Адже на цій вулиці розташована найбільша у світі по обороту і головна в США біржа – Нью-Йоркська фондова біржа. Втім, це ніяк не пояснює, чому Волл-Стріт називається саме так.

Як можна здогадатися, назва Волл-стріт пов’язана з якоюсь стіною (wall – стіна, англ.). Але що це за стіна? Стіна якоїсь будівлі? Може бути біржі?

Назва Волл-стріт - чому так названа найбільш ділова вулиця світу - news, story, businessНазва Волл-стріт - чому так названа найбільш ділова вулиця світу - news, story, business

Ні. Йдеться про стіну іншого роду. А саме, про фортифікаційну споруду, що знаходився неподалік від невеликої вулиці, названої згодом Волл-стріт.

Історія стіни

Стіна з’явилася ще в ті часи, коли Нью-Йорк було голландське поселення на південному краю Манхеттену. І називався він тоді Новим Амстердамом.

Стіну збудували в 1653 році. В ті часи між Голландською Республікою (частина сучасної Голландії) і Великобританією йшла війна за північноамериканські колонії. За допомогою стіни голландські поселенці намагалися запобігти нападу британців з півночі.

Стіна перетинала Манхеттен зі сходу на захід і відділяла Новий Амстердам від незаселених земель на півночі. Її будівництво зайняло близько чотирьох місяців.

Назва Волл-стріт - чому так названа найбільш ділова вулиця світу - news, story, business

Правда, назва «стіна» трохи лестить тому спорудженню, яке звели голландці. По суті, це був дерев’яний паркан висотою приблизно 2,7 метра.

Британці так і не напали на Новий Амстердам з півночі. У 1654 році Перша Англо-Голландська війна закінчилася, а міцність дерев’яної стіни так і не була випробувана. Зате в 1655 році Новий Амстердам атакували з півночі індіанські племена. І стіна виявилася вельми корисна при захисті міста. Її частина була спалена, але її відновили.

А у 1664 році чотири британські кораблі підійшли до Нового Амстердаму з метою захопити місто. Прагнучи уникнути кровопролиття, жителі здалися без бою. Незабаром англійці перейменували місто в Нью-Йорк.

І не тільки місто, а й вулицю, розташовану поруч зі стіною. При голландцях вона називалася Cingel. Англійці придумали для неї інше ім’я. Так і з’явилася назва Волл-стріт.

Назва Волл-стріт – все, що залишилося від стіни

Назва Волл-стріт - чому так названа найбільш ділова вулиця світу - news, story, businessАнглійці підтримували стіну в стані готовності до нападу ворога протягом наступних трьох десятиліть. Але до кінця 1690-х місто настільки розрослося і вийшло за межі стіни, що вона втратила сенс. У 1699 році уряд міста ухвалив рішення знести стіну. Єдине нагадування про неї, яке дійшло до наших днів – це назва Волл-стріт.

Трохи менше, ніж через сто років, в 1792 році, на вулиці з’явилася біржа. Згодом вона перетворилася в місце, де «крутиться» значна частина світових фінансів. А Волл-стріт стала однією з найділовіших вулиць у світі, а також символом успіху і фінансової могутності. Якою ми її й знаємо в наші дні.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu