Бізнес, Гроші, Новини, Партнерська новина, Стартапи

27 міст, 2 «хмарні кухні» та 1170 тонн бургерів – сервіс Glovo відзначає другу річницю роботи в Україні

26 Жовтня, 2020

23 жовтня 2020 р. З нагоди святкування другої річниці роботи сервісу Glovo в Україні компанія провела пресбрифінг, на якому генеральний менеджер Дмитро Расновський підбив підсумки роботи сервісу за 2020 рік. Крім цього, запрошені на захід партнери сервісу – Євген Тришин, директор з цифрових технологій мережі магазинів «Фора», та Ігор Березанський, менеджер з розвитку бізнесу електронної комерції Mastercard в Україні, розповіли про особливості взаємодії з Glovo та спільний вплив на розвиток ринку.

Іспанський сервіс швидкої кур’єрської доставки Glovo був заснований Оскаром П’єром та Сашею Мішо п’ять років тому, в Барселоні. У 2019 році черговий раунд інвестицій забезпечив компанію Glovo статусом «єдинорога», зробивши другим приватним бізнесом в Іспанії, що оцінюється у більше ніж $ 1 млрд.   Сьогодні сервіс Glovo серед лідируючих гравців на світовому ринку доставки їжі та доступний для мешканців 22 країн та 650 міст світу, у тому числі для українців.

27 міст, 2 «хмарні кухні» та 1170 тонн бургерів - сервіс Glovo відзначає другу річницю роботи в Україні - startups, partners, news, groshi, business27 міст, 2 «хмарні кухні» та 1170 тонн бургерів - сервіс Glovo відзначає другу річницю роботи в Україні - startups, partners, news, groshi, business

27 міст, 2 «хмарні кухні» та 1170 тонн бургерів - сервіс Glovo відзначає другу річницю роботи в Україні - startups, partners, news, groshi, business

Історія Glovo на ринку України розпочалась у жовтні 2018 року. За цей час компанії вдалося не лише побудувати бізнес, але й вивести індустрію швидкої доставки на якісно новий рівень. Якщо перший рік присутності на ринку Glovo був присвячений запуску нового сервісу, залученню аудиторії та інвестиціям у розвиток категорії, 2020 рік позначився закріпленням лідерських позицій на ринку, імплементацією нових бізнес-моделей та форматів взаємодій з партнерами, користувачами та кур’єрами сервісу. В Україні сервіс Glovo вже присутній у 27 містах, кількість партнерів нараховує 3.5 тисяч, а підключених до платформи кур’єрів, які регулярно здійснюють замовлення сягає 5 тис.

«Незважаючи на зовнішні чинники, зокрема епідемію Covid-19, яка значно вплинула на бізнес-клімат країни, нам вдалося реалізувати чимало із запланованого: запустити сервіс у 17 нових містах, відкрити два Cook Room у Києві, оновити користувацький додаток – зокрема запустити функцію безготівкових чайових кур’єрам та підписку на безкоштовну доставку Glovo Prime. Я вдячний нашим партнерам за надійність, гнучкість та швидкість у прийнятті рішень – спільними зусиллями ми продовжуємо ростити та розвивати ринок, розширюючи можливості українців.- коментує Дмитро Расновський, генеральний менеджер компанії Glovo в Україні.

За 2020 рік, зокрема період карантину, сервіс Glovo максимально прискорив процес підключення нових партнерів – закладів і ритейлерів – з метою створення нових можливостей для користувачів додатку та підтримки українського бізнесу під час кризи. Наприклад, з травня 2020 року партнером Glovo стала мережа магазинів «Фора». На пресбрифінгу Євген Тришин, директор з цифрових технологій мережі магазинів «Фора» поділився результатами співпраці з сервісом:

«Стратегією Фори є і залишається «піклування у дії» – ми робимо все, щоб гостю було зручно та комфортно купувати саме у нашій мережі, яка налічує лише у Києві 116 магазинів. Коротка “остання миля” на базі мережі, а також широкий асортимент з акцентом на вибір якісних продуктів та страв власного виробництва – це те, що стало основою стратегічного співробітництва з Glovo. Діджиталізація та розвиток нових цифрових каналів, зокрема партнерство з Glovo, вже показує стрімку динаміку зростання бізнесу – ми маємо магазини, де частка продажу через Glovo перевищила 10% товарообігу магазину. Це високий показник!”

За даними сервісу Glovo користувачі додатку замовляють доставку продуктів з супермаркету на вихідних на 15% частіше, ніж у будні. Субота – найбільш частий день для замовлень, а серед популярних продуктів – банани, мінеральна вода та пиво.

27 міст, 2 «хмарні кухні» та 1170 тонн бургерів - сервіс Glovo відзначає другу річницю роботи в Україні - startups, partners, news, groshi, business2020 рік, більша частина якого була позначена дією карантинних обмежень, вплинув на зміну поведінки споживачів на платформі Glovo. По-перше, зростала кількість активних користувачів на платформі, а відповідно – частота та кількість їх замовлень. По-друге, збільшилась кількість cashless-операцій: до карантину співвідношення було 50% на 50%, у травні – 64% онлайн-оплат на 36% готівкою, у жовтні тенденція збереглась – 62% та 38%.

«Разом із Glovo ми активно розвиваємо цифрові оплати, надаючи клієнтам сервісу можливість оцінити усі переваги безготівкового способу життя. І ми бачимо, що все більше клієнтів обирають саме кешлес. Цей тренд актуальний для всієї України: дослідження Mastercard свідчать, що сьогодні кожен другий українець купує онлайн частіше, ніж будь-коли. У сучасних умовах це забезпечує не тільки зручність і швидкість, а й додаткову безпеку – завдяки можливості уникнути зайвих контактів», – зазначив на пресбрифінгу Ігор Березанський, менеджер з розвитку бізнесу електронної комерції Mastercard в Україні.

Для підвищення зручності користування додатком та подальшої діджиталізації послуг у червні 2020 року в додатку Glovo з’явилась функція онлайн-чайових для кур’єрів. Нова можливість знайшла відгук в аудиторії та сьогодні найбільше безготівкових чайових кур’єрам залишають мешканці Києва та Київської області, а також Херсона та Запоріжжя. За даними сервісу на вересень 2020 р. 65% користувачів сервісу залишають 15 грн на онлайн-чайові, а 23% – 20 грн.

Більше цікавої статистики про результати роботи сервісу в Україні та уподобання користувачів з кожного бабблу додатку Glovo можна дізнатися з інфографіки. Наприклад, за два роки кур’єри Glovo доставили понад 1170 тонн бургерів та 780 тонн картоплі фрі. На сніданок українці найчастіше замовляють круасани або сирники, а найпопулярніший кавовий напій – лате. Кулінарні вподобання більшої кількості користувачів платформи – американська та українська кухні, проте їх наздоганяють азійська та грузинська. У бабблі «Подарунки» найчастіше замовляють доставку квітів, а саме – тюльпанів.

Підпишіться на e-mail розсилку Українського Спектру

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu