Кар'єра, Новини, Підприємництво, Поради

Два роки тому я пішов з офісної роботи. Ось 11 плюсів, які дало мені підприємництво

26 Жовтня, 2020

Скотт Мауц – коуч, підприємець, автор книг «Find The Fire» і «Make It Matte» назвав плюси, які дало йому підприємництво. Сьогодні, через два роки посткорпоративного життя, він вирішив поділитися своїми спостереженнями та досвідом. Його вибір виявився вірним: підприємництво – справжній оазис, острівець свободи та достатку. І ось чому.

1. Немає ніякої ієрархії, є тільки мої переконання

Раніше я часто розмірковував про свої кар’єрні перспективи: як високо мені вдасться піднятися в організаційній структурі корпорації. Вічно порівнював себе з колегами на інших позиціях. Тепер же я порівнюю себе тільки з собою вчорашнім і намагаюся зрозуміти – чи вдалося мені стати кращою версією самого себе? Відповідаю я тій картинці, яку сам собі намалював? Мої цінності та принципи – і є моєю «радою директорів».

2. Тільки осмислена робота по-справжньому важлива

Коли я щось створюю, пишу, проводжу лекції та намагаюся впливати на людей – відчуваю себе живим і відчуваю власну значущість. Корпоративна вертикаль управління пішла з мого життя. Тепер є тільки ланцюжок завдань, яка веде до єдиної мети – стати щасливим. А щастя – це знати, для чого ти працюєш.

3. Ми створені для гнучкого графіка, а не 8-годинного робочого дня

Коли кидаєш офісну роботу, відразу ж настає ейфорія від можливості працювати, коли тобі зручно. У мене це почуття не пропадає дотепер. Складно пояснити, як сильно гнучкий графік змінює твоє життя, – в це потрібно зануритися самому. Завдяки свободі вибору ти берешся до кожного завдання з ентузіазмом, і це дає тобі сил не луснути під час роботи. Індустріальна революція не звільнила нас від кайданів – це обман. У кайданів тепер просто інша назва – «8-годинний робочий день».

Гнучкий графік дозволяє мені в проміжках між роботою займатися сімейними справами. Іноді можу забрати дочку зі школи або, наприклад, приготувати вечерю.

4. Я більше не ставлю собі запитання, на що пішов мій день

Жоден мій день більше не проходить безслідно. Я став у два рази продуктивніше, і це дозволяє мені в прямому сенсі слова вигравати час для життя – в пріоритеті тепер спорт, зниження рівня стресу і здорове харчування.

5. Успіх – це важливо. Але свідомість – важливіше

Єдине, що залишається таким в моєму житті з того дня, як я назавжди покинув офісну роботу, – бажання бути успішним. Думайте що хочете, але я, виявляється, дійсно здатний жити у світі бізнесу, де для тих, хто метушиться і готовий відхопити свій шматок, відкривається купа можливостей.

Але є й відмінність від корпоративної роботи. Одного успіху мені тепер недостатньо. Замість того щоб прагнути до високих кабінетів, я намагаюся наповнювати життя сенсом. Залишити слід, який буде мати для мене більше значення, ніж я сам, – ось для чого я працюю.

6. Моя стеля тепер залежить тільки від нових можливостей, які я роздивлюся

Я більше не залежу від просування по службі та не конкурую з колегами за нову посаду. Єдине, що може мене якось обмежувати, – рамки мого власного мислення, але їх у мене більше немає. Думка начальства про мене вже ніяк не впливає на моє життя. Я назавжди замінив звичку вписуватися в чужі стандарти новим принципом – намагатися відповідати власним цінностям.

7. Не потрібно шукати час для навчання і розвитку. Це можна робити постійно

За якихось два роки я отримав величезний обсяг знань по ораторській майстерності, написанні текстів і створення платформ.

8. Розклад зустрічей тепер залежить від мене, а не я – від нього

Раз в тиждень я проводжу пару важливих бізнес-зустрічей. А ви зможете згадати, що саме обговорювалося на вашій останній робочій нараді? Тільки коли знаходиш особисту свободу, розумієш, наскільки згубні для людей всі ці планерки та засідання.

9. У мене тепер менше знайомих, але відносини з ними міцніше. Хіба не до цього ми всі прагнемо?

Звичайно, я сумую за колегами.  Хтось зник з мого життя. Хтось виходить на зв’язок. Але ніхто не забутий, я ціную всіх своїх колишніх товаришів по службі. Лише деякі залишилися зі мною – і мене це влаштовує.

10. Виторг на рік не можна передбачити. І це захоплює

Задовольнятися тим, що ти здатний забезпечити власне існування, – занадто примітивно. Це було нормально хіба що для первісних людей. Підприємець – це і мисливець, і збирач, і багато хто ще. Його життя відрізняється різноманіттям – і це набагато краще монотонної робочої рутини. Не намагаюся рознести в пух і прах всі види офісної роботи – кажу тільки про те, що пережив сам. Мій вибір – вільний заробіток, а не підневільна праця.

11. Вся моя минуле життя була лише підготовкою

Нітрохи не шкодую про час, проведений в офісі. Але часом я не розумів, на що витрачаю дорогоцінні години свого життя.

Зате розумію тепер. Все, що було до, – лише підготовка до мого нинішнього життя. Всі дороги вели мене сюди. Просто наш внутрішній GPS-навігатор іноді пригальмовує.

Два роки я працюю на себе, і все у мене складається добре. Якщо збираєтеся пройти тим же шляхом, сподіваюся, цей список допоможе вам побудувати маршрут.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu