Бізнес, Гроші, Країна, Новини

Чому В’єтнам – перспективний ринок для фінтех-бізнесу

30 Жовтня, 2020

Незважаючи на повсюдне поширення онлайн-переказів і мобільних гаманців, у В’єтнамі продовжують розраховуватися готівкою.

Однак з розвитком e-commerce і федеральною підтримкою онлайн-торгівлі зростання популярності електронних платежів неминуче. Виграють ті проєкти, які встигнуть скористатися відкритою можливістю і вийти на ринок В’єтнаму.

Чому В'єтнам - перспективний ринок для фінтех-бізнесу - news, country, groshi, businessЧому В'єтнам - перспективний ринок для фінтех-бізнесу - news, country, groshi, business

Електронні платежі широко поширені в Південно-Східній Азії завдяки ряду факторів:

    • популярності фінтех-проєктів;
    • розвитку електронної комерції;
    • збільшенню попиту на безконтактні та безготівкові способи оплати.

Динамічна фінтех-екосистема Азії робить фінансові послуги доступнішими для частини населення без доступу до банківських послуг. У 2019 лідером по зростанню інтернет-економіки в регіоні стала Індонезія. Згідно зі звітом Finch Capital і MDI Ventures, минулого року цифровий ринок Індонезії виріс в 4 рази – до $40 млрд, а протягом наступних п’яти років він повинен досягти $130 млрд. Молоде покоління користувачів стимулює зростання цифрових платежів та альтернативних способів кредитування.

Ситуація у В’єтнамі – другий за темпами зростання країні регіону – кардинально відрізняється. У 2019 інтернет-економіка В’єтнаму оцінювалася в $12 млрд. За прогнозами, до 2025 року вона досягне $43 млрд.

У 2019 безготівкові платежі в Індонезії зросли на 173%. При цьому у В’єтнамі понад 90% онлайн-покупок були оплачені готівкою.

Це найвища частка готівкових платежів за онлайн-покупки серед країн Південно-Східної Азії: в Індонезії вона становить 65%, а в Сінгапурі – всього 10%.

Хоча готівка залишається дуже важливою частиною платіжної культури країни, в останні роки проникнення мобільного інтернету привело до різкого зростання платформ електронної комерції. В результаті в країні з’явилися власні онлайн-рітейлери, наприклад, Tiki, Sendo і Thegioididong, а також гравці, популярні в масштабах всього регіону – Lazada і Shopee.

PR-менеджер в’єтнамського інтернет-рітейлера Tiki Хоанг Куок Куйен зазначає, що поширення інтернет-торгівлі прискорилося завдяки наступним факторам:

  • поширенню 4G;
  • розвитку оптоволоконних мереж;
  • росту кількості зареєстрованих абонентів мобільного зв’язку до 100 млн осіб.

За його словами, з 4,5-5 млн замовлень, оброблених Tiki щомісяця, трохи більш як 40% транзакцій оплачуються онлайн, а решта – готівкою. В Індонезії та Малайзії в середньому 85% покупок оплачуються онлайн.

В’єтнамський уряд, мабуть, підтримує перехід громадян на e-commerce і цифрові платежі: за офіційними оцінками, до 2025 року кожен в’єтнамський покупець буде витрачати онлайн в середньому $600 на рік.

В’єтнам може перейти від готівки відразу до цифрових платежів або електронних гаманців, пропустивши період популярності карткових платежів, властивий для країн з розвиненою економікою.

Споживачі все частіше вважають за краще купувати онлайн, тому проникнення цифрових платежів також буде рости. За прогнозами, протягом п’яти років онлайн-продажі складуть 10% від загального обсягу роздрібних продажів товарів і послуг В’єтнаму, а на столицю країни Ханой та зростальний економічний центр Хошимін припадатиме близько половини цифрових B2C-платежів.

 

Про “Український Спектр”

«Український Спектр» – це онлайн медіа-організація, яка націлена на те, щоб допомогти своїм читачам, глядачам та відвідувачам успішно розвиватися в бізнесі та повсякденному житті, завдяки неперевершеному доступу та найкращому у своєму класі поданню новин та історій.

«Український Спектр» в Telegram – коротко про головне один раз на день
Підписатись на канал

Ми у соціальних мережах:

Ми у соцмережах:

Слідкуйте за UAspectr у Facebook або ж читайте усе найцікавіше у нашому каналі в Telegram
Menu